Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az élet mégiscsak igazságos?

Az élet mégiscsak igazságos?

Figyelt kérdés

Most nézem, a volt osztályom, akiktől 10.-ben eljöttem. Akikeddig szépek voltak, a többségük megcsúnyult, akik meg rondák voltak, azok lettek a legszebbek... Most ez hogy jött össze, csak 2 év telt el, oszt mindenki rengeteget változott.

Én is sokat változtam, nemrég találkoztam egyik volt osztálytársammal, 6 évig voltunk osztálytársak, köszöntem neki oszt szerintem fel sem ismert.

A legrosszabb az egészben, volt egy csaj amelyiknek még tetszettem is, picit csúnyácska volt (én is) és most rohadt jó csaj lett.



2022. ápr. 29. 08:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha ennyiből állna az életben lévő igazságosság még akkor se lenne igazságos mert az ember nem érdemli meg a csúnyaságot csak mert régen szép volt. Nem bűn a szépség (csak te annak hiszed mert gondolom irigy voltál a szépekre)
2022. ápr. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Jó, hát amikor csak úgy odajöttek hozzám, hogy "fúj baszdmeg de ronda vagy"

Meg amikor jófejnek tart, de csúnya vagyok és ezért nem társalog velem, ezt így ki is mondva, akkor igen, picit jól esik hogy megcsúnyult.

Vagyis ugyanúgy lehetne szép, de annyira túlzásba vitte a sminkelést hogy úgy néz ki mint egy rossz transzvesztita...

Szóval ja, én is megszépültem és még szerény is lettem☝️

2022. ápr. 29. 08:50
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az élet sem igazságos, sem igazságtalan, csak létezik. Az emberi cselekvések sorozata állítja irányba. Tettél azért, hogy javíts a külsődön, esetleg a körülmények is szerencsések voltak és ez az eredmény. Aki hagyta magát lecsúszni, annak meg az.

Nekem is sok gonosz dolgot mondtak a középiskolában a külsőm és a rossz kisugárzásom miatt. Lefogytam, elkezdtem jól öltözni, magabiztosabb lettem és minden megváltozott. Utána viszont depresszióba estem és kívül-belül mélyebbre zuhantam, mint valaha. Vigyázz, hogy ne kövesd el azt a hibát, amit én, hanem tartsd észben, hogy természetesnek veszed az új önmagad és nem gondozod!

2022. ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Kognitív disszonancia elnyomasa fíling árad a kerdésből..
2022. ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az mi?
2022. ápr. 29. 09:02
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

2-es aki szerény, az nem ír így. Akit zaklattak régen, az akkor mikor már elballagott örült, hogy nem kell abban a közegben lennie, és jó gyorsan elfelejti azokat az embereket.


Engem is zaklattak középsuliban az osztálytársaim, de én soha de soha nem úgy néztem őket hogy melyik szép vagy nem szép, úgy néztem őket, hogy ki emberies és ki nem. Ballagás után gyorsan el is felejtettem őket, mert akkor nagyon nehéz lelki dolgokat okoztak nekem, amik a tanulásban is akadályoztak. Egész egyszerűen nem érdekel ki hogy néz ki most, sem sehogyan és nem foglalkozok azzal, hogy kinek hogy alakult. Akkor sem, sem most nem csináltam szépség kategóriát mint ahogy te teszed. Nem foglalkozok olyanokkal akik lelkileg bántottak.


Egyébként meg a kinézetet nem csak a smink befolyásolja, hanem bizonyos betegségek is. Csak csöndben szólok.

2022. ápr. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ja hogy csak azt akarom hinni hogy szebbek lettünk és ezért mondom hogy ők csúnyák?

Nem hinném. Van olyan személy is közöttük, akit nagyon nem bírtam, mégis való igaz, most tök szép lett.

2022. ápr. 29. 09:06
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Kognitív disszonancia: Amikor valamilyen új információ vagy tapasztalat ellentmond a korábbi elképzeléseknek vagy ismereteknek.


Magyarán még mindig pörögsz azon mi volt akkor és bosszú édes bosszú érzést érzel valójában magadban az élet mégiscsak igazságos mondat mögé rejtve.


De egyszerűen fogalmazva, amikor nem azt teszed amit gondolsz. Pl. szerénynek vallod magad, miközben fikázod azokat akik menő csajok voltak, és fikáztak akkor téged a külsőd miatt, de ezzel te is hasonlóan cselekedsz mint akkor ők. Volt egy ilyen kísérlet is rab börtön őr szerepjáték szerű kísérlet aztán csere. Többen nem tudtak felülkerekedni a bántások miatt, és ugyanazt művelték mint amit velük, aztán gyorsan stoppolták is a kísérletet. De amugy is nagy butaság volt ebbe belekezdeniük szerintem.


A viselkedés nincs összhangban azzal, ahogyan egy adott dologról vagy helyzetről vélekedik az ember.


Ezt jelenti.

2022. ápr. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
6-os , 8-as vagyok.
2022. ápr. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Csak viccből írtam, hogy szerény, mert bár én nem dicsekszem azzal hogy szép vagyok, de a kérdés szempontjából fontosnak tartottam leírni és tudom hogy dicskvésnek tűnik.

Én sem az alapján ítélem meg őket, hogy ki hogyan néz ki, egyszerűen csak most elkapott ez a felismerés.

Engem rengeteget bántottak az iskolában, mind fizikailag, mind lelkileg. Én voltam a visszahúzódó, csúnyácska kisfiú aki mindig hátul ül egyedül...

Elkezdtem én is változni, külsőre és belsőre is, és még azzal is egész jó viszpnyt tudtam kialakítani, aki korábban bántott. Na, és itt jött képbe amit a 3-as is ír, mélyebbre zuhantam mint előtte, mert annyira nem tudtam feldolgozni a helyzetet, hogy most akik eddig bántottak, mind kedvesek és a barátaim akarnak lenni.

Mostanra egész szépen rendbeszedtem magam, mind fizikailag, mind lelkileg.

Szóval ha azt nézzük én is megcsúnyultam, mintha ez mindenkinél kötelező jellegű lenne.🤷‍♂️

2022. ápr. 29. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!