Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudatosan gyermektelenekhez...

Tudatosan gyermektelenekhez írom a kérdést. Mik a legnagyobb előnyei annak, hogy nincs gyereketek?

Figyelt kérdés

2022. máj. 1. 12:27
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
58%
Én ismerek valakit, aki a kényelem, a 0 felelősségvállalás, meg a "szabad élet" miatt nem akart soha se gyereket, se megházasodni.
2022. máj. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
97%
A szabadabb élet. Ki nem állhatom a kötöttséget, még egy párkapcsolat is teherré válik/vált pár hónap után, gyerekkel pedig dupla teher lenne. Saját életemet szeretem élni, gyűlölöm a lemondást és a kompromisszumokat.
2022. máj. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
53%
Én kifejezetten hátrányként élem meg! Mivel egészségügyi okokból nem lehet gyermekem. Soha nem is lehetet / soha nem is leheltetsz a jövőben sem.
2022. máj. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
97%

Rengeteg hobbim van, amikre így van is időm és lehetőségem

A pénzemet magamra költhetem, illetve az általam fontosnak tartott egyéb dolgokra

Több a szabadidőm és szabadabban is osztom be azt

Spontán döntéseket tudok hozni

Nem tartozom felelősséggel egy másik életért, és nem kell mindent alárendelnem valakinek, állandóan alkalmazkodnom másokhoz


Ezek a pozitívumok jutottak eszembe, én ezért nem akarok gyereket. Nyilván negatívumot is lehet hozni, meg ezekkel sem kell egyetérteni.

2022. máj. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
89%

Hogy a megélhetési gyerekcsinálók, a "falu népe mit fog szólni, ha nem lesz gyerek" típusú emberek, és a társadalmi elvárásokat követők arcán látom, hogy irigylik, hogy én azt csinálom ami nekem jó. Szabad vagyok, nincs kötöttség, nem másnak akarok megfelelni, tudok dolgozni, nem azon reszketek, hogy hol, mit dolgozzak a gyerek(ek) után, mert állandóan beteg a gyerek, a szakmámban nem olyan a munkaidő, stb. (ezekről nap mint nap van kérdés)nincs közel ovi. Nem mellesleg magamra költöm a pénzem, időm is van és nem amortizálódom le.

Sajnálom. Akinek nem inge ...

2022. máj. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
97%
Ahogy elnézem a tízen és huszonéves korosztályt? Minden előny. A legnagyobb, hogy nincs a nyakamon valaki, aki csak kolonc lenne számomra.
2022. máj. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
91%
Gyerek nélkül van szabadidőm, megtakarításom, bármikor tudok lakhelyet vagy munkahelyet váltani, és még sorolhatnám. További előny, hogy nem járulok hozzá a túlnépesedéshez, nem növelem a nagyvállalatok, politikusok által kizsákmányolható emberek számát.
2022. máj. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
94%
több pénz, több szabadidő, szép test, nyugodt lélek, minőségi alvás és házasélet
2022. máj. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
96%
Engem nem zavar hogy önzőnek tart a környezetem. Az vagyok. Így legalább van időm arra akit a legjobban szeretek. Magamra. Dolgozok bulizok nem stresszelek annyit, nyitott kapcsolatban is vagyok.
2022. máj. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
95%
Nincs felelősség, számomra ez a legnagyobb előny. Én nem szeretek másokra odafigyelni sosem voltam gondoskodó típus. Azért nem szülök mert azt sem akarom hogy a gyerek legyen utána a központ. Az egóm nem engedi.
2022. máj. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!