Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi motiváljon? (Kérdésed túl...

Mi motiváljon? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú.)

Figyelt kérdés

Az ediggi életem egy katasztrófa. 18 éves vagyok, mindenből elegem van már, legszívesebben hagynék a pitsába mindent, de nem tehetem, mert akkor csak még rosszabb lesz.

A teljesség igénye nélkül:

Viszonlag sokan vagyunk testvérek, anyám 17 éves korától potyogtatta a kölyköket az évek alatt, mindig akkor, amikor már szabad lenne és mehetne dolgozni.... Apám, egy valószínűleg szeretethiányosan, teljesen elvakultan támogatta ezt, próbálta úgy csinálni a dolgokat, mint egy normális családban szokás. Dolgozott, autó, kert, családi programok stb. Ezt kb 3 éves koromig onnan borult minden. Anyám depressziós lett, a ház el lett hanyagolva, se takarítás, se főzés normálisan. Folyamatosan minden apróság miatt kiabált velünk, megütött, megrúgott minket, és szidta nekünk apát. Apám sem egy szent lélek, ő sem sajnálta tőlünk a pofonokat pl mikor igen helyett "aha"-val feleltem....

Apám elkezdett minden lomot gyűjtögetni, se takarítás se fűtés rendesen. Volt hogy kabátban aludtunk egy szobában mindannyian.

Azóta olyan a házunk mint egy szemétlerakó,de erről később.

Anyám elkezdte csalni apámat, 6 gyerekes családanyaként☝️ Azóta elváltak, én apámmal élek. Anya elhordta/ feljelentette apámat mindenféle kitalált dologgal, évekig ment a herce-hurca rajta. De azért voltak igaz dolgok is, csak azért picit fura, hogy gyermekbántalmazással dobálózik, mikor tőle többet kaptunk mint apától. De mondom egyik se szent amúgy.

Anyám nem igazán kíváncsi rám igazából én se nagyon rá. Apámmal viszonylag jól kij{vök, de vannak agymenései. Valami mentális betegsége biztos van, néha egy teljesen átlagos beszélgetésből olyan, csak általa elképzelt vitát generál, hogy öröm nézni. Mond valamit, és ha te nem csak bólogatsz, hanem esetleg valami plussz infót hozzáteszel, akkor jön a "kötekedsz" "mert te jobban tudod apádnál" 🤦‍♂️

A tesóim?...Hagyjuk...

Az egyik mentővel taxiztatja magát a pszichiátriára, ha olyanja van, a másik 16 évesen gyerek vár (vajon kitől láthatta🤔)

Ja, a legszebb vasárnap reggel arra kelni, hogy a tesód levágta a kezét... De tényleg hagyjuk, egyébként ő is olvassa az oldalt, még én mutattam neki, de lexarom ha ráismer.🤷‍♂️🙋‍♂️

Én 14 éves korom óta dolgozok, de sajnos azt látom hogy nem tudok majd egyhamar elköltözni.

Jó, mondjuk annyiban szerencsém van, hogy itt Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében (ki hitte volna😂), azért vannak már 2-3 millióert is elfogadható, nem mondom hogy jó, de a jelenlegi körülményeknél mindenképp jobb állapotú házak. Annyit talán összekaparok 1-2 éven belül.

Ez oké, ha szerncsém van, talán 20 évesen elköltözök. És? Ott vagyok egyedül, a fiatal éveimet "elpazarolva", úgy hogy még sose volt barátnőm, lelkileg összetörve. Sokszor elgondolkozom rajta, hogy oké, kemény munkával egyszer sikerül megteremtenem, pl azt hogy télen fűtött szobában aludhassak, ne kelljen folyamatosan veszekedéseket hallgatnom, hogy ne hánjam el magam, mikor ránézek az udvarra.

Tényleg, az udvar. Rendetlen? Oké rendet teszek. (megtörtént) Mi lesz ezután? Mit jelent ez? Mégtöbb hely a sok szemétnek amit apám gyűjtöget. Ahol rendetrakok, oda kezdi gyűjteni azt a sok szart. Ha szólok neki megsértődik. De tényleg, úgy képzeljetek el, hogy indulnék reggel dolgozni, oszt nem tudok kiállni a kocsival, mert elé pakolt valamit. Áhh, hagyjuk mert csak felhúzom magam rajta...

Mi a kérdés? 🌳sz se tudja már, de jólesett ezt leírni. Köszi ha elolvastad.



#ház #Minek vállal az ilyen gyereket. #A húgom meg majd ugyanígy teszi tönkre egy gyerek életét, mint a szüleink a miénket...
2022. máj. 5. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi motiváljon? Hát hogy te pl. különb vagy náluk és többre viszed! Magad ura leszel.



Amúgy nekem a kézlevágós-pszichózisos báty rémlik korábbi kérdésből, még mielőtt valaki kamut kiáltana.

2022. máj. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tesom, nehogy a kapuban add fel. Most nőttél fel olyan korba, amikor már meg fogod tudni szakítani velük a kapcsolatot és elkezdheted a saját életed tőlük jó messze. Van szakmád? Ha nincs, külföldre mindig várnak mosogatót. Abból össze tudsz szedni egy elég jó tőkére valót és visszajöhetsz az országba, ha egyáltalán szeretnél. Ez nem sok idő, 3 év alatt egy ház árát (túlzok) össze tudod szedni különösebb spórolás nélkül.
2022. máj. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 C kategóriás jogsim van, Gki is van. Nemsokára kezdek egy új munkahelyen sofőrként😁

Ja meg nemrég kezdtem az E kategóriát is, ha minden jól megy, nyár végére meg lesz. Igazából azért is tetszik a kamionozás, mert addig se kell itthon lennem, ha nem sikerül addig elköltöznöm.

2022. máj. 5. 22:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó úton haladsz, folytasd. Kamionozással is nagyon szép összegeket lehet keresni, már rajta vagy a változtatás útján, csak menni kell tovább. Nem úgy tűnik, hogy kevés lenne a motivációd :D Szabolcsból meg menekülj, itt megdögleni lehet csak.
2022. máj. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért néha eléggé elbizonytalanodok.🤷‍♂️
2022. máj. 5. 23:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Elhiszem, de ne, jól csinálod. Ha folytatod, sokkal jobb lesz minden.
2022. máj. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!