Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem tűnt fel, hogy...

Csak nekem tűnt fel, hogy Magyarországon az átlagnál több panelproli él?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem, hogy az EU átlaghoz képest jóval alacsonyabb szinten, jellemzően panel lakásokban élő, a "gangon" a gyerektől át a felnőtteken túl az idős emberekig mind-mind 3 emelettel üvölt egymásnak ahelyett, hogy ezt az alacsony mozgásmennyiséget megtenné valamelyikük, amelyikük fel/lemegy a pofázhatnékkal rendelkező szomszédhoz. Szelektívről maximum akkor hallottak, amikor a lexikális tudásukról beszélnek, nem pedig amikor hulladékgyűjtésről van szó, elhízott, igénytelen életmódot folytató, szocializmusból megmaradt mentalitással rendelkező, igénytelen proletárok.
2022. máj. 8. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak nekem tűnt fel, h manapság mekkora divat prolizni?



Nyilvan a szomszedsaggal van problemad, koltozzel el jo kornyekre!

Ja, h az nem megy, mert az EU atlaghoz kepest joval alacsonyabb szinten elsz...

2022. máj. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne kompetens a véleményem, mert nem ismerem az összeurópai és magyarországi panelproli statisztikát.

Így csak azokra az országokra hivatkozhatok - benyomás alapján - ahol hosszabb ideig megfordultam.

Szlovákiában, Romániában, Bulgáriában, Albániában, Olaszországban, Franciaországban - Ukrajnát most hagyjuk ki! - Törökországban, Görögországban, Spanyolországban, Anglia egyes részein (iparvárosokban) legalább annyi az 1 főre jutó proli, mint Magyarországon, de van ahol sokkal több.

De te, (gondolom) herceg Eszterházyként, vagy egyéb arisztokratéként miért laksz ilyen környéken, ahol az ilyesmivel szembesülsz?

2022. máj. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,neked mi bajod van?:D
2022. máj. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdező, ha ilyen helyen élsz akkor te is panelproli vagy. De nem, én nem vettem észre hogy ilyen sokan lennétek.
2022. máj. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

2-vel egyetértek kivéve az utolsó mondatát.

Mindehol hasonló az arány, csak mindenhol másképp hülyék a hülyék.


Az utolsó mondat viszont azt sugallja, mintha az anyagi helyzettől függne, hogy valaki proli vagy nem.

Régen igen, a szegény gyári dolgozók voltak a proletárok. Ebből ered a proli szó, de más köze nincs a gyári dolgozókhoz.


A prolinak lenni egy életforma. A proli jellemzően nem akar kiemelkedni, hanem szépen a langyosban evezni, áramlani a tömeggel, munkában is a célja: “jelen lenni, és fizetést kapni”.

Azért kapcsolódik össze a fogalom a panellal, mint panelproli, mert a 70-es 80-as években tipikusan 2 féle ember ment panelba. Aki a munkájának élt, és nem volt ideje, energiája házra, kertre meg pláne, de ebből kevés volt a tervgazdaságban. Ezért túlnyomó többségben azok vettek panelban lakást, akik listák voltak az otthoni munkára, a fő életcél az volt, hogy a munka után lehessen a tévé előtt enni/inni/büfikézni/pisilni/kakilni/fingadozni. Esetleg este lemenni a panel aljában levő kocsmába.

2022. máj. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Prolizni a prolik szokása, akik azt hiszik magukról, hogy valamivel is különbek másoktól.
2022. máj. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#5

2-es vagyok kedves 5-ös és sehol nem írtam, hogy jelenleg Magyarországon a "proliság" pénztárca függő lenne.

Sőt továbbmegyek, akikre hivatkozom - a régi arisztokráciára és nem az újgazdagokra - azokra akik itt maradtak Magyarországon nem jellemző a gazdagság.

Van szerencsém ismerni ősi magyar arisztokrata családok leszármazottait, akik többszörösen ki lettek fosztva, deklasszált elemek voltak, mindenben nehezített élettel, így ma sem a gazdagság jellemző rájuk.

2022. máj. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, lövésem nincs, hogy külföldön mennyi panelproli él.
2022. máj. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

A tahóság nem lakóhely, és nem pénztárca függvénye.

Budai környékeken is van ez a réteg. Öregekből a volt párttagok és kommunista csicskák. Akik a párttagság miatt lettek kiemelve a mocsokból és kaptak itt lakást. És itt a fiatal réteg is, félbűnöző újgazdagok, meg felkapaszkodott diplomás senkik, akik hiába keresnek havi 1M+ -t, attól még senkik a prolitelepről.

2022. máj. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

7# tettél olyan utalást amiből erre lehet következetni. Ha nem így van, akkor is azt kérded, miért lakik ilyen helyen. Lehet nincs pénze jobbra.

Nem attól proli, hogy nincs pénze, vagy hogy panelben lakik(ld. Korábbi meghatározásomat).

2022. máj. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!