Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki teljes szívéből egy...

Ha valaki teljes szívéből egy másik ember halálát akarja, akkor ő jó ember?

Figyelt kérdés

Lehet olyan eset, amikor ez normálisnak minősül és elfogadható?

Pl. Ted Bundy kivégzésénél több 100-an gyűltek össze, és kántálták hogy "Burn, Bundy, Burn". Volt aki azt nyilatkozta, hogy élete legboldogabb napja volt, mert akkor végezték ki őt.

Számít az "indíték" ilyen esetben? Vagy ez ugyan annyira elítélendő, mintha valaki mondjuk irigységből akarná valaki halálát?



2022. máj. 10. 00:27
A kérdező szavazást indított:
Nem számít hogy mi miatt akarja, nem számít hogy az a másik illető mit tett, mindenhogy elítélendő.
Aki más halálát akarja, nem sokkal jobb ember egy tényleges gyilkosnál.
Elfogadható, ha bizonyos esetekben halált kívánunk másoknak.
Van hogy az a normális ha valaki halálát szeretnénk, sőt, bizonyos esetekben segíteni is kell az ügyet, nem csak kívánni.
24 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Semmi sem fekete-fehér.


A britek mai napig ünneplik Thatcher halálát, az amcsik meg Trumpét fogják. Jogosan. Ami engem illet, én a szomszéd sírják fogom lehugyozni, amint megdöglik a szemétláda.

2022. máj. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mea culpa, ha valamiről lemaradtam, de Thatcher mióta gyűlölt ilyen szinten? Trump valóban nem volt egy matyóhímzés, de messze elmarad Bush-tól.
2022. máj. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Megölni nem fogok senkit, de egy sz...házi halálának örülhetek, ettől még nem leszek rossz ember.
2022. máj. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Nekem a nagymamám már nagyon szenvedett a halála előtt, és az anyukám is ezáltal, mert nem találtunk ápolót, aki vállalta volna, ezért neki kellett.

Én pedig amiatt szenvedtem, hogy anyukámat minden nap sírni látom. A mamám a vége felé amellett, hogy mindene fájt már, rettenetesen gonosz, rosszindulatú, akaratos, makacs, hisztis és parancsolgatós lett, meg mindenféléket hazudott. Felhívta pl az ismerősöket, és azt mondta nekik, hogy anyám éhezteti őt.. meg ilyesmik.


Kívántam a halálát, reméltem, hogy már nincs sok hátra neki. Anyám tisztára idegroncs lett tőle, azt hittem, ő hamarabb rámegy...

Aztán egyszer rosszul lett a mamám, és a kórházban meghalt.


Megkönnyebbültünk.


Mindenkinek csak szenvedés volt ez a pár hónap... biztos vagyok benne, hogy a mamámnak is az volt... Jóindulatból kívántam a halálát, kívántam, hogy szűnjön meg végre mindenki szenvedése.


Úgyhogy igen, szerintem vannak helyzetek, amikor elfogadható, hogy kívánjuk valaki halálát.

2022. máj. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
#2 Mióta hatalomra került lol. Viccet félretéve, a "ding dong the witch is dead" no1. sikerlistás szám volt a briteknél hetekig (ha nem hónapokig idk) miután kimúlt a retek.
2022. máj. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ebből aztán nem lehetett sokat megtudni. Még film és készült róla, amiben nem épp negatív színben van feltűntetve, és ha jól tudom, nem bukott meg a mozikban, és az emberek nem kezdtek el sápítozni azon, hogy történelemhamisítás lenne. Valamint érdekelne mit ártott neked, ami miatt itt retkezed. 🤔
2022. máj. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%
#6 Nyugodtan kiguglizha6od egyébként, nem fog letörni a kezed. De egyébként mert egy véres szájú imperialista, xenofób, homofób, ultra-konzervatív kék nyakkendős retek volt, aki még a gyerekeket sem kímélte.
2022. máj. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7.: Jó, ez most jelzők egymásra hajigálása volt, engem valamiféle saját vélemény érdekelne. A filmben nem egészen ezt mutatták. Valamint éltél ott és akkor? Ha nem, akkor honnan ez a nagy indulat? Ha pedig Trump-ról ez a véleményed (akiért én sem rajongok) akkor az ifjabbik Bush-ról mi? Trump közel sem volt akkora gáz azért, eszméletlen hülyeségeket beszélt, de legalább háborúkat nem indított, ellenben az elődeivel.
2022. máj. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!