Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vallás nélkül is lehet valaki...

Vallás nélkül is lehet valaki jó ember ugye?

Figyelt kérdés
A néném mondta ha valaki nem vallásos az nélkül is lehet jó ember, szereteteljes, kedves, igaz szívű. És erkölcsös
2020. nov. 22. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Én vallásos vagyok, de életem egyik legnagyobb hibája volt, amikor azt feltételeztem, hogy vallásos=jó ember. Nagyot koppantam, de nagyon fiatal voltam és naív.


Röviden: Nem ettől függ, tehát igen, lehetsz anélkül is jó ember.

2020. nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen.

Ismerek olyat, aki nem vallásos és jó ember, és

ismerek olyat is, aki vallásos és rossz ember.

A vallás inkább csak segítség/útmutató.


20/F (vallásos)

2020. nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, miért ne lehetne
2020. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem ahhoz hogy a hívők tényleg jó emberek legyenek ignorálniuk kell a szent könyvük jelentős részét (ha minden szót komolyan vennének, akkor pl a házasság előtt szexelőket kivinnék a városhatáron kívülre, és halálra köveznék őket) szoval alapból ugrik az a felvetés, hogy a vallás önmagában jó emberré tesz.


Ha pedig a vallásosság nem tesz valakit automatikusan jó emberré, akkor az ateizmus sem tesz valakit rosszabbá.

2020. nov. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként én is vallásos vagyok. Evangélikus.
2020. nov. 22. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!