Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez átvágás? Mire...

Szerintetek ez átvágás? Mire figyeljünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Àrulok egy nagyobb értékű bútort jófogáson, amire a napokban jelentkezett emailen egy külföldi, hogy szeretné megvenni, elég fura szöveggel, de természetesen az süt róla hogy google translate magyarral irta.

Előre szeretne utalni az árát, és utána intézné a fuvart.

Lètezik szerintetek ilyen? Van bármk vesztenivalóm, ha megadom neki az IBAN bankszámlaszámom utaláshoz, meg a lakcímem, ahol fel tudja vetetni a bútort?

Ja, személyesen nem is akarja megnézni, csak a jófogásos képek alapján jutott erre, hogy kell neki. Az a kifogása, hogy tengeren van épp.

Horvátországba vinné egyébként elmondása szerint.

Mit gondoltok, szabad ilyenbe belemenni? Mire figyeljek, ha igen?


Köszönöm előre is!



2022. máj. 11. 08:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat hallottam, hogy ha még az áru nevét sem írja le, akkor mindenképpen óvakodj.
2022. máj. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is vigyázz, csalás gyanús, itt írnak hasonló esetről, kommenteket is érdemes elolvasni:


[link]

2022. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy csaló. Ha ad valami elérhetőséget jelentsd. Próbáld meg esetleg megszerezni a számlacímét hátha sikerül lekapcsolni :D de valszeg csak egy bottal beszélgetsz.
2022. máj. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az esetek vagy úgy végződnek, hogy pénz jön, utald tovább egy részét (ebbe TILOS belemenni) - vagy pedig link jön, hogy itt a pénzed, kattints rá. Na, erre meg tilos rákattintani!

Ha pénz érkezik a számládra, akkor MINDIG a saját szokott helyeden kell belépni, és OTT megnézni. AZ A VALÓS!

SEMMIFÉLE küldött linkre nem szabad rákattintani!

2022. máj. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Töröld és tiltsd. Ez átverés.
2022. máj. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Emailt írt egyébként, nem is jófogáson, azóta viberen is irt mert megadtam a számom. Mit tudott volna kezdeni a bankszámla számommal, ha megadom neki?
2022. máj. 11. 09:49
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Küld egy levelet, ahol a bankodba kell belépni, ott szépen megadtad volna a jelszavad, azzal pedig nem csak leüríti a számládat, de még mínuszba is viszi, aztán fizethetsz a banknak kamatostul.
2022. máj. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A bankszámlaszámoddal önmagában nem megy semmire. De ahogy írták előttem, adathalász e-mail már le tud húzni utána
2022. máj. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

[link]

Ezt ajánlom, különösen az első kommentet.

2022. máj. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a trükk az ilyeneknél, hogy fizet neked pl. PayPal-lal, te elküldöd neki az (általában nagy értékű árut) utána meg visszavonja a fizetést. Mindig olyan fizetési szolgáltatást használ, ahonnan vissza tudja vonni a kifizetést.


Hagyd abba vele a kommunikációt.

2022. máj. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!