Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felnőttként,30 körül nagyon...

Felnőttként,30 körül nagyon furcsa lenne ha teljesen nevet változtatnék? Lehetséges egyáltalán minden ok nélkül?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a nevem. A vezetéknevem nagyon gyakori, egyszerű és mindig rosszul éreztem magam bemutatkozasnal, mikor annyi szep különleges vezetéknév van. Ráadásul az apámmal sem vagyok jóban. Ha ferjhez mennek akkor felvehetnem az övet, de nem fogok, szóval ez nem opció.

A keresztnevem sem szeretem, nagyon nem.

Elég nyelvtoros, a becezese nagyon gyerekes, a teljes név meg túl komoly. Sosem szerettem

Van egy kedvenc lanynevem, amit imadok, ha lehetne gyerekem tuti így nevezném, de nem lehet

Lehetséges lenne hogy ennyi idősen felveszem ezt a keresztnevet mondjuk az anyám vezetéknevével?


2022. máj. 14. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Meg lehet változtatni. Az emberek az életedben nagyon furcsán fognak rád nézni, ha hirtelen Julcsika helyett Denerisznek kell hívni, de majd megszokják.

Ha jól tudom indoklásnak elfogadják a nem szeretem a nevemet opciót.

2022. máj. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
18 eves kor felett siman nevet valtoztathatsz. 'Kulonleges' vezeteknevet felvehetsz, de ismert emberek nevet nem (pl. Kossuth, Petofi, stb), es ha nem magyar helyesirasut akrsz, bizonyitanod kell a rokoni kapcsolatot. Keresztnevet kb. akarmilyet felvehetsz az engedelyezettek kozul.
2022. máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Én meg úgy tudom hogy csak ez nem elég indok.
2022. máj. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 rosszul tudod.
2022. máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Felveheted, de számíts arra, hogy az ismerőseid nagyrésze továbbra is a régi neveden fog szólíta, lesz aki megszokásból, más "csakazértse" alapon.
2022. máj. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem biztos, hogy rosszul reagálnak.Nekem unokaocsem változtatott keresztnevet. Egy f.book ismerősöm is egyik napról a másikra más nevet írt ki magára. Pl: F Anna új név F Izabella. Nem hiszem, hogy gondjuk lett volna ebből.
2022. máj. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5, nem tartom a kapcsolatot az ismerőseimmel…

Max újak lesznek ha újra tudok majd dolgozni.

2022. máj. 15. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!