Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hülyeség lenne?

Hülyeség lenne?

Figyelt kérdés
Már 5 éve egyetemezek(3 éves lenne a képzés, nem Magyarországon), szeretem, amit tanulok, bár vannak kétségeim és félelmeim a hivatásom miatt. Tanárnak(matematika-informatika) tanárnak készülök. Még van 1+ évem, de azt hiszem beleroppanok és csalódtam benne. Nem véglegesen de szeretném szüneteltetni, azt érzem teljesen kiégtem, sok csalódás ért, lelkileg sem vagyok rendben, minden annyira zavaros, állandóan szorongok, stresszes vagyok és nem látom, hogy valaha is elvégzem, már nem tudok hinni benne. Szeretem a gyerekeket és tanítani, de úgy érzem megrekedtem. Nekem is egy csalódás, hogy nem tudok tanulni, hogy szüneteltetni akarom, de úgy érzem megbolondulok és anyagilag is nagyon rosszul állok. 1-2 évig szívesen lennék állatorvosi asszisztens, sokat nézelődtem a szakma után és tetszik, bár nagyon nehéz meglépnem. Hülyeség lenne ezt megcsináljam? Érzem, hogy felőröl az egyetem naponta vannak öngyilkos gondolataim, érzem, hogy kellene egy nyugodtabb környezet egy kicsit.

2022. máj. 15. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Halassz egy évet. Vagy kettőt.

Járj el pszichológushoz, keress addig valami tök más munkát. Például az állatmenhelyek állandóan keresnek segítőket. Nagyon jót tenne szerintem neked.


Ha már jobban vagy, akkor azt az egy évet mindenképp fejezd be. Legyen végzettséged, ne héten a két szemeszteren múljon már.

2022. máj. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*ne ezen múljon
2022. máj. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló volt. Az egyetem utolsó félévét el akartam halasztani, mert már beleroppantam. Apukám egyetértett velem, anyukám eröltette, hogy folytassam, így folytattam. Az alapot megcsináltam, a mesterre nem vettek fel.

Utána más munkakörben kezdtem dolgozni, megtaláltam a helyemet és sosem mentem mesterre.

2022. máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lépj. Gondolj bele, milyen tudást tud átadni az a tanár, aki a képzési idő dupláján szenvedi végig magát. Ki akarna ilyen tanárt a gyerekének?


Nem gáz, hogy nem jött össze, csak húzod feleslegesen az időt, keress valami olyat, amibne ki tudsz teljesedni

2022. máj. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


4-es én is így látnám a helyzetet, ha nem lennék benne. Ha a vizsgáim miatt nem sikerülne, akkor már rég otthagytam volna, de épp ez az, hogy nem azért nem haladok.Amire elmentem vizsgázni az sikerült. Folyton szorongok az emberek között, néha nem merek közéjük menni és néha nagyon motiválatlan vagyok és állandóan az anyagiakon gondolkodok. Az a +2 év kihagyás volt, nem jártam be, vagy nem mertem bemenni vizsgázni és állandóan azt érzem, hogy valami nagyon nincs rendben velem. Bennem is felmerül a kérdés, hogy akkor milyen tanár lennék így, ha ennyire szorongok. Tartok korrepetálásokat azt nagyon szeretem és úgy tűnik a diákjaim is elégedettek velem. Próbáltam már, hogy otthagyom, nem kértem segítséget szakembertől(pedig nagyon rég szeretnék), de csak rosszabb lett, hiányzott, akkor is matematikával foglalkoztam. Fáj elengedni teljesen.

2022. máj. 16. 11:43
 6/6 anonim ***** válasza:

#5: Akkor máshogy teszem fel ugyanazt a kérdést. Ki akarna egy olyan tanárt a gyerekének aki a szorongástól nem tud kiállni az osztály elé és nem tudja átadni a tananyagot?

A phd, kutatás stb nem opció?


Egyébként én is hasonlóan voltam egyetem alatt, éveket vesztegettem el azzal, hogy nem jártam be órákra, vizsgákra a szorongás miatt. Segítség nélkül ebből nem igazán tudsz kimászni már valószínűleg.


#4

2022. máj. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!