Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a magzatról...

Mit tennétek, ha a magzatról kiderülne, hogy nagy valószínűséggel Down-szindrómával születik?

Figyelt kérdés
Vagy egyéb betegséggel. Megtartanátok ennek ellenére vagy elvetetnétek? Történt már esetleg ilyen valamelyik ismerősöddel vagy családtagoddal? Akár az elvetetés mellett, akár a megtartás mellett döntött az illető, mások hogyan "reagáltak" rá?
2022. máj. 17. 13:30
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Félreértés elkerülése végett, nálunk nincs ilyen helyzet, csak elméletben érdekel a kérdés.
2022. máj. 17. 13:31
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Elvetetném.

Rengeteg olyat látok hogy az öreg mami terelgeti/tologatja a beteg gyerekét aki azt se tudja milyen bolygón van. Nah ez nem élet. A gyereknek se. Ha meghal anyu, mehet otthonba a gyerek ahol majd ki tudja mi lesz vele, lehet megerőszakolják.

2022. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Nem tudom, meg lehet mondani hogy milyen mértékű lesz a betegség/ fogyatékosság?

Ha az orvos látja a legkisebb esélyt hogy nem lesz teljes élete, mert nem lesz önellátó, akkor nem tartanám meg. Ugyanis az se nekem, se neki nem élet hogy csak szenvedünk. Ráadásul ha túlélne minket, kérdés hogy család nélkül Magyarországon milyen sors várna rá. Nem élet ez. Hidd el, kórházban dolgozom, és van olyan élet aminél emberhez méltóbb a halál.

2022. máj. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%

Sokat gondolkodtam már rajta én is.

Lehet megkövezni, de nem tartanám meg ha kiderülne,hogy kromoszóma rendellenessége van. Van egy egészséges kisfiam. Persze, elhiszem, hogy szerethetők ők is, de nagy áldozattal is járnak. Nem tudható előre, hogy milyen mértékben érinti.

Lehet, hogy csak látszani fog rajta, szellemileg semmi baja nem lesz, de lehet, hogy megmarad szegény egy 2-3 éves szintjén.

Nem én vagyok lusta, hanem a már meglevő egészséges kisfiam miatt aggodnék.

Ha velem vagy a férjemmel lesz valami, nem várható el tőle, hogy ő gondozza, nem tennék ilyen terhet a nyakára. Otthonba meg embertelenség lenne tenni.

Mindenkinek más a véleménye róla. El kell fogadni.

Hál'istennek a családban ilyen nem történt, és ne is történjen.

2022. máj. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Akinek a szülése után derült ki ez a szomorú dolog, ő azt mondta inkább el vetette volna mert így ez nem élet a gyerekének sem.

Természetesen többé gyereket sem akar szülni.

2022. máj. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Van egy rokonom a vasútnál dolgozik, aki a fogyatékossági támogatásokra ment rá. Szóval amikor a párja terhes lett, mindent megtettek hogy fogyatékosan szülessen(ital, drog, meg egyebek). Úgy is lett, fogyatékos lett, és onnantól dupla fizetést kaptak, 3-4 millió körül évente pluszban. De sok más ismerőse is van aki így tett.


Voltak bírósági eljárások ezen ügyekben de aztán nem lett belőle semmi.

Szomorú történet ez de, sajnos ma nálunk ilyen a világ.

2022. máj. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem tartottuk volna meg, ha ilyen vagy hasonló, esetleg súlyosabb genetikai betegsége lenne, pont emiatt csinaltattunk kombinált tesztet, aztán Nifty tesztet is. Egy gyereket terveztünk a férjemmel mindig, és ha az orvostudomány lehetővé teszi ezekkel a szűrésekkel, akkor az az egy legyen egészséges. Lehet mondani, hogy a beteg picit is szeretnénk meg ilyenek, ami nyilván így is lenne, de az a helyzet, hogy ha olyan problémával születik, hogy fel sem fogja maga körül a világot, a történéseket, akkor az milyen élet neki, milyen a családnak? Mert ez a család életét is befolyásolja, és nem pozitív irányba, emellett az egyik szülő kiesik a munkából, a másikra hárul a család fenntartása, ne adj isten a hitel fizetése, mert az ápolási segély jól tudjuk mire elég, kb mint a gyes. Arról nem is beszélve, hogy miután mi már nem leszünk, vele mi lesz? Pont a napokban volt a hírekben, hogy habár az államnak kötelessége lenne ilyen célú bentlakásos intézményeket, otthonokat fenntartani, ez a valóságban nincs így. Csak azért meg nem vállalnánk még egy gyereket, hogy aztán majd az ő nyakába szakadjon a gondozás, ápolás, ha mi már nem leszünk, mégis milyen jogon tennénk ezt? Szóval mi ilyen esetben elbúcsúztunk volna tőle, akármilyen fájdalmas is lett volna.
2022. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartanam meg.
2022. máj. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

6-os,nekem az apám csinált ilyet az új csajával. 2 fogyatékos gyerekük lett, ikrek. Az egyik nem szobatiszta, nem beszél. Csak az állatias alap ösztönei vannak meg. (igen, még a szex is. Mamám nem mer rá vigyázni mert megpróbálta fogdosni)

Nem is dolgoznak. A gyerekekből élnek. Durva hogy vannak ilyen emberek.

2022. máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#6 és #9


Úristen, én kis naiv nem tudtam, hogy ilyen létezik, eszembe se jutott. Ez borzasztó, hát milyen emberek ezek!?

2022. máj. 17. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!