Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a magzatról...

Mit tennétek, ha a magzatról kiderülne, hogy nagy valószínűséggel Down-szindrómával születik?

Figyelt kérdés
Vagy egyéb betegséggel. Megtartanátok ennek ellenére vagy elvetetnétek? Történt már esetleg ilyen valamelyik ismerősöddel vagy családtagoddal? Akár az elvetetés mellett, akár a megtartás mellett döntött az illető, mások hogyan "reagáltak" rá?
2022. máj. 17. 13:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Elvetetném.
2022. máj. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Elvetetném.


Van egy ilyen család az utcánkban.. szegény kislány alig lát a szemére és fejlődési rendellenessége is van. Nem tud járni, beszélni. Azt mondták, hogy ez "nem derült ki terhesség alatt" .. kétlem, hogy ez nem derül ki.

2022. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is elvetetném. Egy beteg gyerek nevelése/gondozása egy életre megnehezíti a szülők, a szülők egész családja és maga a gyerek életét is, na meg ez nem múlik el azzal sem, hogy felnő, hiszen élete végéig ilyen lesz.

Ha születés után derülne ki, akkor persze felnevelném szeretettel.

2022. máj. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartanám meg. Két családot ismerek, ahol értelmi fogyatékos a gyerek, mind a két esetben a szülők is megzakkantak. Nem bolondultak meg a szó orvosi értelmében, de idegileg készen vannak, emberronccsá váltak. Mindig felhúz, mikor az újságokban szirupos sztorikat költenek jellemzően pont a Down-kóros gyerekek köré. A valóság kicsit más. Én nem vállalnám, akkor sem, ha a születése után derülne ki. Ez van, nem lehetünk mind jellemóriások.
2022. máj. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#14

Szerinted ha valaki a gyerek születése után mond le róla, mert kiderül, hogy beteg, hogyan viszonyulnának hozzá a családtagok? Bennem van egy olyan gondolat, hogy egy ilyen embert elítélnének, ami persze rohadt könnyű, hiszen nem ők lennének abban a helyzetben. Nem tudok nagyon elképzelni olyan családtagokat, akik ilyen esetben megértőek lennének. Mondjuk én pl. az lennék, mert teljesen egyetértek az álláspontoddal, de szerintem az emberek többsége álszent.

2022. máj. 18. 07:20
 16/19 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, ha a rokon emiatt elítél, akkor fogadja tőlem örökbe, és nevelje fel. Gyanítom, hogy azt már nem vállalná.
2022. máj. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Elvetetném, és ha megszületés után derülne ki, örökbe adnám.


Sajnálom, a családban van sérült fiatal, és ő nem a "kedves, angyali" Dawn-os, hanem az agresszív fajta (183 cm, 90 kilós kamasz, szóval anyukának esélytelen hogy pl lefogja, ha tombol).

2022. máj. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
65%

Szerinted ha valaki a gyerek születése után mond le róla, mert kiderül, hogy beteg, hogyan viszonyulnának hozzá a családtagok? - hát én mondjuk pont leszarnám, hogy xy mit gondol rólam a családban.


Nevelje fel, ha annyira sérült gyereket akar - ja, azt nem, csak a belém állás megy neki.

2022. máj. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

#9 Az ilyen ember egy utolsó aljas GE...CIláda

Szegény gyerek nem tehet róla és örökké szenvedni fog.

Ez most sziven vágott.

Ez borzasztó.

2022. jún. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!