Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak normális Facebook...

Vannak normális Facebook csoportok, amik alkalmasak mások megismerésére?

Figyelt kérdés
Általában az első tanácsok között felmerül, hogy keress helyi vagy az érdeklődési körödnek megfelelő Facebook csoportokat és akkor ott biztosan találkozol majd hozzád hasonló emberekkel, akikkel tudsz beszélgetni, barátkozni, ismerkedni. Na most én beléptem már kismillió facebook csoportba, de eddig még csak azokból nem léptem ki amikben nem muszáj benne lennem…. Senkit sem szeretnék megbántani, de rosszul vagyok tőlük. Az ilyen helyi “XY városban hallottam”, “XY város és környéke”, “Hova menjek este XY városban” stb. csoportok valamiért úgy látom tipikusan a buta, tanulatlan, bunkó, írástudatlan, primitív emberek gyűjtőhelye, de rendszerint jelen vannak a kéregetők is, illetve tényleg olyan párbeszédeket és reakciókat látni, hogy nem akarom elhinni. Hobbis csoportokban (pl. sütés, főzés, művészet) is sokszor azt látom, hogy ott is csak a csúfkodás megy és egy krumplis tészta recept miatt is ki tudnák szúrni egymás szemét… normális beszélgetés pedig nem jellemző, inkább csak mindenki kiteszi amit éppen elkészített. Ami különösen meglepő volt azt egy mentális egészséggel kapcsolatos csoportban tapasztaltam, ami a leírás szerint azt a célt szolgálná, hogy az emberek egy megértő közösségre találhatnak, megoszthatják tapasztalataikat, segítséget kérhetnek stb. és ott is olyan szavak, mondatok röpködtek amiktől egy éppen nagyon rossz passzban lévő ember szerintem lehet azonnal véget is vetne az életének… Szóval nekem összességében inkább negatív a tapasztalatom, sokszor tényleg csak azt tudom leszűrni mennyire buták és primitívek az emberek. Eddig nem találtam olyan csoportot, ami tényleg használható lenne közösségépítésre.
2022. máj. 18. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Hivatalos fekete humor csoport III.


Itt egyformán vagyunk aberráltak. :) És sose maradunk téma nélkül. :D

2022. máj. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Kisebb csoportokban próbálkozz, ahol nem csak a neten zajlik az élet és kimozdulnak. Amikről írtál, azok unaloműzésre vannak, komolytalanok.
2022. máj. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nincs
2022. máj. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Dettó, mintha én írtam volna a kérdést. Az ilyen mindenféle "fiatal felnőttek..." kezdetű csoportokkal próbálkoztam még egy éve, de olyan zérónulla vízízű a legtöbb, hogy az rémes.

Pedig alspvetően nagyon jó ötlet tematikus csoportokat csinálni a 20-30 közti embereknek, hisz arra számítana az ember, hogy ez a generáció majd mennyire aktív lesz, és megtölti tartalommal a csoportot.


De igazából a több százas csoportlétszám ellenére is a szél fújja az ördögszekeret ezekben a csoportokban.


Meg amit még észrevettem, ha az ember magára vállalja a programszervező szerepet, posztol egy ötletet, akkor az első 5-6 órában még tényleg tök nagy lelkesedés meg kedveskedés fogadja a posztot, aztán egy nap és teljesen lecseng.

Programot már minimum 5-6 alkalommal akartam különböző csoportokban online szervezni, de mindig azt látom, hogy a szervezés olyan nyögvenyelős a jdlentkezők miatt, hogy az borzalom. Mintha ők tennének nekem szívességet, hogy megmondják mikor érnének rá egy eseményre amit én szervezek nekik.

Aztán a kedvencem, hogy utolsó nap biztosan legalább a jelentkezők 30-40%-a lemondja, ami egy 6-7 fős programnál 2-3 ember mínusz, és az úgy eléggé gáz.


Az ilyen közéleti vitacsoportok meg szintén rémesek. Annyira csak az aktuális hírdömping újratárgyalása, újrarágása megy ezekben hogy nemigaz.

Amikor már hetek óta csak és kizárólag az éppen aktuális Greta Thunberg, vagy Donald Trump, vagy választási dolgok vannsk hatmilliókétszázhetvenezredjére is újratárgyalva ugyanazokból a szempontokból mint az első öt alkalommal, akkor érzem azt hogy ki akarom facsarni a mosogató felett az agyamat...


Szóval ugyanazt érzem mint te kérdező.

2022. máj. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Facebook - Barát kereső csoport
2022. máj. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát nekem a barátkereső csoportok is ugyanilyennek tűnnek, egy értelmes embert nem láttam még sajnos vagy maximum olyanokat, akik nem az én korosztályomba tartoznak.
2022. máj. 21. 12:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Bukott ügy , ismerkedni az életben lehet spontán és tudatosan . Az online randis társkeresők szánalmasok erőltettek ahogy az ismerkedő fizetős tanfolyamok amelyek pluszba még szégyenteljesek .Képmutató átverő direkt probléma okozó fhas@gok . Anno a net és iviv is kezdetben képújságszerű érdektelen hobbi volt kábé mint a GYK , aztán beindult elterjedt felfutott mánia lett de nem mint a GYK .
2022. máj. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!