Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem gondoljátok úgy, hogy...

Nem gondoljátok úgy, hogy Facebook nélkül sokkal hasznosabb dolgokkal töltöttétek volna el az időtöket? (Pl. Tudás elsajátítására, új dolgok megismerésére, több fizikai élmény)

Figyelt kérdés
Hogy tudnám ezt a kiesett hasznos időt valahogy jóvá tenni a magam számára? Nem tudok elszakadni a Facebooktól. Helyesbítek: attól, hogy fb-n chateljek az ismerősökkel.

2018. jan. 10. 01:13
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Így gondolom. De a múlt történésein nem lehet már változtatni. Ezért igyekszek, hogy a jövőben elhatárolódjak a Facebook-tól.
2018. jan. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem lenne facebook, akkor ott a tobbi kozossegi oldal es azzal foglalnak el magukat az emberek. Jobb lett volna ugy a kerdes, hogy kozossegi oldalak nelkul sokkal hasznosabban toltenenk el e az idonket
2018. jan. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem a facebook a hibás! Te vagy a hibás, higy a facebook helyett nem választottál valami normalis elfoglaltságot!
2018. jan. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam sokat facebookozni, szóval engem nem igen érint ez a probléma. Ugyanúgy tanulok, takarítok, főzök, kirándulok a családdal, beszélgetek velük, megyek egyet a barátaimmal. Mindezt anélkül, hogy kisebb pánikrohamot kapnék, hogy jaj, nem csekkoltam le a facebookomat már tíz perce. Nem érdekel.

Ha sehogy máshogy nem megy, akkor ajánlom, hogy kapcsold ki a wifit, mobilnetet, és úgy végezd a dolgod.

2018. jan. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem hibáztatom érte a FB-t, és más közösségi oldallal nem lenne ez, mert említettem, hogy chatelni járok oda. Más közösségi oldalon meg az üzenetezés nem elég közvetlen, másra van kitalálva. Van, hogy FB mentesen vagyok 1-2 napra, de akkor meg részben suli miatt nézek fel. És, ha néha használom például a hangoutsot, ahol csupán 1 vagy 2 fontos emberrel beszélek, akkor több időm jut másra. A kulcs ott van, hogy FB-n elérhető az ismerőseim nagyrésze a legegyszerűbben, ingyenesen. A többi cucc ezt nem tudja. Vagy nem ingyenes, vagy nem használják olyan gyakran, vagy egyáltalán nem használják. És nem az a kényszer, hogy jajj, mi történt az üzenőfalamon, mert azt sosem nézem. Az a kényszer, hogy valakivel kommunikáljak. Ha meg az ember elkezd használni más platformokat is, az a helyzet alakul ki, hogy az adott személlyel való beszélgetés felszabdalódik külön féle helyekre. Egy kicsi fb-n egy kicsi viberen (ha még van), még egy kicsi skypeon, de azért van még egy kicsi rész hangoutson is. Az utolsó mondatot kicsit eltúloztam, de értitek.
2018. jan. 10. 10:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Talán jobban esik facebook-on, mint élõben tartani a kapcsolatot?:) Elõben szerintem nem tūnne akkora idõvesztegetésnek, ha a barátaiddal beszélgetsz (és nem minden vadidegennel, aki rád ír unalmában). Csat-en sem akkora baj ez, ha a barátaiddal írogatsz. Akkor már baj van, ha arra használod, hogy mindenféle virtuális unatkozó jött-mentre vesztehesd az idõd.

Önfejleszteni is lehet, de nem kell folyamatosan, kikapcsolódni is kell néha, a legjobbak is igényelik. Ha neked az a kikapcs, hogy barátokkal beszélsz, azzal nincs baj, de ha kellemetlennek érzed ezt a facebook chatelést, akkor valahogy változtass rajta: inkább találkozzatok azokkal, akik fontosabbak; ne válaszolj minden unatkozó értelmetlen üzenetre; ne muszájból beszélj valakivel, csak akkor, ha jelent is valamit számodra az az ember:)

2018. jan. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem, mivel sokszor hetekig nem "járok" a Facebook- on. A gond szerintem akkor van, ha nem tudsz meglenni nélküle.
2018. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!