Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyen közegben...

Hogy lehet ilyen közegben fejlődni?

Figyelt kérdés
Szegény családból jövök, az nem is lenne probléma, bár sokkal kevesebb lehetőségem volt így.Soha nem éreztem, hogy támogatnának, ha sírtam senki nem jött oda megvigasztalni, nagy szigor volt és érzelmek kb. 0. Elkerültem egyetemre, nagyon megviselt lelkileg, senki nem volt, aki átlendítene a nehéz érzelmi helyzetekben. Többször feladtam már az egyetemet. Nagyon szeretném ezt csinélni, de úgy érzem képtelen vagyok rá, a családomtól semmilyen támogatásra, megértésre nem számíthatok. Már nem is hiszek magamban.Barátaim és önbecsülésem nincs. Még mindig érzek egyfajta bizonyítási vágyat feléjük, büszkévé akarom tenni üket. Fogalmam sincs mit csináljak, összedől az egész életem.Nagyon boldogtalan vagyok. Nincs erőm, ki lehet ebből jönni egyedül?

2022. máj. 19. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is keress egy jó pszichológust.

Másrészt hidd el, az emberek többségét sem támogatják jobban.

Harmadszor nagykorúként magadnak kell felelöséget vállalni az életedért, nem másokra fogni, ha nem olyan, mint akarod.

Negyedszer, nem biztos, hogy feltétlen egyetemre kell menned, anélkül is lehet értékes, de föleg elégedett ember, ha olyasmit csinálsz, amit szeretsz.

Ötödször, csak magadnak kell megfelelned, nem a környezetednek, szüleidnek vagy ki tudja még kinek akarnál megfelelni, ez a te életed, senki másnak nincs köze hozzá!

2022. máj. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt kaptam nagyon sokáig a családomtól, hogy nem vagyok jó semmire, én is elhittem egy ideig, de bebizonyítottam magamnak és nekik is, hogy bármire képes vagyok.


Ha szeretnél elérni valamit, azért neked kell küzdened, neked kell hinned benne!

2022. máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meditálj.
2022. máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem örülnek annak, hogy te egyetemre mentél, ők meg messze állnak ettől, mert annál kevesebbnek érzik magukat. Te mutasd ki a szeretetedet irántuk, ha ők nem tudják, és azt éreztesd, hogy te ettől nem fogsz eltávolodni tőlük.Érdeklődj minden otthoni dologgal kapcsolatban, gyakran látogassad őket.
2022. máj. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!