Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ebben a formában engedélyeztet...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Ebben a formában engedélyeztethető külföldi név Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy kell leírni, mint ahogy kimondjuk - tehát nem egy Dzsesszika kategória, nem kell "magyarítani". Ezt szülés előtt el kell kezdeni intézni, vagy mi ennek a menete?
2022. máj. 22. 06:49
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Csak belelapoztam az 5-ös által küldött linkbe: Ariadné. Kovács Ariadné. Leánykori neve? Hát ez...


Ez szerintem pl. sokkal nehezebb helyzetbe hoz valakit, mint az XY Mzia. :)

2022. máj. 22. 08:00
 12/26 anonim ***** válasza:
10.nem azt mondtam hogy sértő csak elég kicseszés lesz a név...te szeretnéd ezt a nevet magadnak? vagy mindenképp ennyire különleges kell? Miával könnyebben boldogulna a gyerek.
2022. máj. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
11..ez azért rossz kifogás...bárhogy nézed kicseszés. azok is és szerintem ez se jobb. mert könnyen lehet is csúfoli. pl.mizu mzia, szia mzia...
2022. máj. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Viszont ne csodálkozz ha a gyerek 18 után megakarja változtatni valami normálisabbra...bár remélhetőleg nem fogják engedélyeztetni.
2022. máj. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Én biztos nem lennék Mzia...elég szívás lenne. Bár borítékolható hogy mindenki Miázni fogja, mert elég nyelvtörő a név...Annyira vállalhatóbb alternatíva van, értem én hogy különleges kell de ez nem az a kategória. Mia, Molli, Móni...szerintem nem véletlen hogy ez még nincs engedélyezve.
2022. máj. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj nincs ezzel a névvel. Attól, hogy egyedi, ugyan érdekes hangzása lesz mindenki számára, de nincs bajom azzal, ahogy ki kell mondani. Ha hosszú a veztéknév, akkor szerintem nagyon jó kis név. Nem hiszem, hogy az kiszúrás valakivel, ha egyedi neve van. Itt Angliában az egyik legjobban használt neve a Dua volt mostanában, nyilván Dua Lipa után. Szerintem ez sokkal gázabb, mint a Mzia.
2022. máj. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Hogy legyen válasz a kérdésre:

Nem tudom, elmész ahol engedélyeztetni kell új nevet és vagy engedik vagy nem. Szerintem mindegy mikor intézed, eleve kérdés, hogy engedik. Szóval szülés előtt kéne elkezdeni mert akkor még van időd másikat keresni ha végül nem engednék. Ennyi.

2022. máj. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Azért érdeklődnék ha véletlenül nem engedélyeznék akkor van b terv?
2022. máj. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Szerintem ezt még nem akarták engedélyeztetni. Az átlag magyarnak Grúzia már a Közel-Kelethez tartozik, nem hiszem, hogy sokan bármit tudnának róla.


Mellesleg egy Annát is lehet kannának csúfolni. Vagy egy Barbarát barbárnak. De Dórának is mondhatod, hogy virradóra elmész hozzá. A Józsefek meg lehetnek tojóskák, és milyen szép a Mátéka játéka... Ha csúfolni akarják egymást a gyerekek (vagy a negatív IQ-val bíró felnőttek), mindenképpen megtalálják a módját.


Nekünk tetszik, és ez a lényeg. Köszönöm a válaszokat!


(Igen, van B terv, ha véletlen nem engedélyezik.)

2022. máj. 22. 08:43
 20/26 anonim ***** válasza:

11

Pont ugyanolyan nevetséges.

Ez fiu vagy lany név?

2022. máj. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!