Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Adatgyűjtésnek álcázott...

Adatgyűjtésnek álcázott átverés? Találkozott már valaki ilyennel?

Figyelt kérdés

Ma megszólítottak az utcán hogy segítenék-e egy névtelen felmérésben, mondom miért ne, pár percem van, de aztán kezdett furcsa lenni a történet. Csak keresztnevet kértek, plusz telefonszámot és email címet. Állítólag nyelvi felmérést készítenek egy nyelviskolának. Mondom oké, akkor tegyék fel a kérdéseket. Erre hogy nem most lenne, hanem egy hét múlva, és akkor kellene a tesztet kitölteni. Állítólag csak pár perc.

Azt mondtam ott leszek a megadott időpontban, bár nem tervezek elmenni. Nagyon gyanús lett már a sztori, hülye voltam hogy egyáltalán megálltam.


Mi lehet ezzel a céljuk? Milyen csalás lehet ez? A megadott adatokkal (keresztnév, email, telefon) tudnak valamit kezdeni? Találkozott már valaki hasonló átveréssel?



ápr. 30. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom eladják az elérhetőséget aztán majd kapot a spamet.

Nem kell megállni ilyen felmérősöknek, sose lehet tudni mit kezdenek az adatokkal.

ápr. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Megadtad nekik a kért adatokat? Ennyivel sztem max baromságokkal hívogathatnak, meg köremailekkel zargathatnak, de nem értek hozzá, csak tipp.

Érdekes, hogy egy névtelen felméréshez kérnek telefonszámot, meg emailt.

Én még nem találkoztam ilyennel, úgyhogy az egész csak tipp, de ott kell hagyni sztem az ilyet.

ápr. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy hülyeség volt megadni ezeket az adatokat is, csak az elején olyan szimpatikus volt a nő, teljesen normálisnak tűnt. Hülye voltam mindenesetre. Egyébként vidéken élek, itt ez nem gyakori, ha Pesten vagyok, már automatikusan gyanakvóbb vagyok, füles be, senkinek se állok meg.
ápr. 30. 12:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csak reménykedni tudsz sajnos, hogy nem kapod majd a spameket folyton😔.

Nem gyakran járok a városban, de született pestiként én már rutinosan hajtom el kb a kéregetőt is.

ápr. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Van ilyen több is, pl. ez is átverés: [link]
ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Svájcban élek, kb januári hír, hogy két magyart elfogtak, mert adatgyűjtés címén pénzt - és komoly pénzt - csaltak ki idősekből...


Na, szóval igen, létező dolog.

ápr. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jaj, ezamagyarpéterapatásördög téma nem unalmas? A covid oltás regisztrációjához el kellett fogadni az adatkezelést, anélkül nem regisztrálhattál... Utána hogy-hogy nem, érkezett a propaganda is az emailre. Milyen érdekes.
máj. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!