Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokan miért gondolják úgy,...

Sokan miért gondolják úgy, hogy körülöttük forog a világ?

Figyelt kérdés

Például sokan azt hiszik, hogy az ő problémájuk a legfontosabb és hogy mindenki kíváncsi rá. Értem én, hogy mindenkinek a saját gondja a legnagyobb, ezzel még nem is lenne baj, de miért gondolják úgy, hogy mások számára is fontos az ő problémájuk, miért kürtölik világgá minden kis apró bajukat?

Vagy sokan úgy gondolják mindenki értük van, és ha egy pici kis hibát vétenek az illető ellen, már megy a hiszti, a károgás, hogy "márpedig én vagyok az atyaúristen, velem ezt nem lehet megtenni"...


A kérdés azért fogalmazódott meg bennem, mert a minap láttam az egyik Facebook csoportban egy posztot, ahol az illető megvett valamit egy másik személytől, aki úgy adta fel a terméket, hogy karácsonyi csomagolásba csomagolta. Ezen ment a hiszti, hogy milyen felelőtlen csomagolás, fel volt háborodva, hogy neki így adtak fel egy csomagot. A terméknek amúgy semmi baja nem volt, épségben megérkezett.


Szóval nem értem, például ez az illető is miért vette személyes sértésnek, hogy neki nem színtiszta aranydobozba csomagolták a cuccot. Miből gondolja, hogy valami extra jár? Miért gondolja, hogy körülötte forog minden? Miért károg olyan dolgon, ami amúgy nem is jogos, hiszen a termék épségben megérkezett?


Ez csak egy példa volt. Az élet számos területén tapasztaltam már, hogy az emberek azt hiszik minden értük van.


ápr. 30. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Mert ma ezt neveli bele a média az emberekbe. Te egyedi vagy, különleges, magaddal foglalkozz ne másokkal, az első te vagy, stb.
ápr. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Figyelj, nekem az exem ilyen, ő azt hiszi, hogy ő a világ közepe, minden azért történik, hogy neki jobb vagy rosszabb legyen, és az emberek is mind mind azért vannak a világon, hogy neki jót vagy rosszat tegyenek. Borzasztó elviselhetetlen egy idő után, hogy minden úgy néz, hogy az rá milyen hatással van. Pl. meghalt apukám, és én le voltam ejtve, mert ő azzal volt elfoglalva, hogy neki milyen rossz most, hogy szabit vegyen ki a temetésre, vegyen fekete ruhát stb... De a szakításunk után is minden róla szólt, pl én azért mentem el egy fesztiválra, hogy neki rossz legyen, vagy felhívjam a figyelmét magamra...


Nála ez azért van amúgy, mert nagyon nagy a korkülönbség közte meg a testvérei között és világ életében ki volt nyalva a feneke, konkrétan tényleg minden róla szólt. Azóta meg a barátai erősítik ezt benne, nagyon alkalmazkodnak hozzá, és abból is az jön le neki, hogy körülötte forog a föld.

ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Rosszul gondolják, mert körülöttem forog.


Amúgy szerintem ezek az emberek így lettek nevelve. Szülők pici hercege/hercegnője, el lettek kényeztetve, ennyi.

ápr. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Ez a gyerekkorban természetes alapbeállítás, amit a személyiségfejlődéssel el kell(ene) hagyni valahol félúton. Váláskor ezért is hajlamosak magukat okolni a gyerekek, mert arról is azt hiszik, hogy miattuk történt.


Ez az alapja egy sor sértődésnek, összeesküvés-elméletnek: ha valami rossz dolog történt velem szemben, akkor az bizonyára ellenem történt.

ápr. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mert a közvetlen környezete (anya, apa, tesó, házastárs, stb.) nem foglalkozik vele, így másnál keresi a megoldásokat.
ápr. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem többféle ok lehet a háttérben, vagy ezek különféle keveréke:

-nem foglalkoztak vele a szülei kellően gyerekként

-olyan családban nőtt fel, ahol ez a mentalitás volt az alap, ezt tanulta el

-eleve ezt nevelték bele

-a jelen világot nézve alakult ki ez benne (most az egyén van a központban, illetve, hogy mennyire saját magunkat kell mindenki elé helyezni, szinte sulykolják az "én, én és én" mantrát)

máj. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!