Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon magányos vagyok, nem...

Nagyon magányos vagyok, nem érzem jól magam, volt így más is?

Figyelt kérdés
Már nagyon rég nincs önbizalmam, nem szeretem a külsőm, rég nem voltam magammal megelégedve.Egyetemen új csoportba kerültem, ahol mindenki ismert mindenkit, pokol volt bejárni teljesen láthatatlannak éreztem magam. Nem vagyunk sokan, így ismer mindenki mindenkit. Nagyon rossz minden nap bemenni, úgy csinálnak mintha ott sem lennék, van mikor nem is köszönnek, már néha be sem megyek, mert a sírás folytogat és nagyon magányosnak érzem magam ott. Nincs motivációm arra, hogy miért folytassam a tanulás sem megy, barátaim sincsenek, nincs sikerélményem, naponta sírok és értéktelennek érzem magam.

2022. máj. 25. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Nézz ki magadnak csak egy embert es csapódj hozzá.

Máris könnyebb lesz

2022. máj. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk kezdj el nyitni az emberek felé? Te is odamehetsz beszélgetni valakihez...
2022. máj. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Persze, mindenki volt már így
2022. máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Persze, hogy voltam így.

Én elég sokat buktam az egyetemen, nem is ismerek már senkit.

Nincs közösség, ahova járhatnék.

Alig van motivációm tanulni.


A barátok elkoptak mellőlem.

Szomorú.


A felnőttek barátsága érdekes. Gyerekként könnyebb volt (nekem).

2022. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Voltam már így...most is így vagyok, sírni mondjuk nem kell nekem...beszoktam tépni néha haverokkal, úgy kicsit jobban érzem magam. De őszintén szólva nem értem miért nem tudom magam alapból is jól érezni.
2022. máj. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Ahogy korábban is említették, neked kell nyitni, még ha nem is könnyű.

De soha ne tartsd magad értéktelennek, te ahhoz szerintem túl mély érzésű ember vagy..az értéktelen emberek nem itt kezdődnek.

Ne add fel rögtön az elején, idő kell és soha ne tartsd magad lúzernek.

Remélem idővel összejönnek a dolgaid ;)

2022. máj. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Ugyanez. Én is kis létszámú szakra járok, már az orientációs napon meg voltak a klikkek (pl. osztálytársak voltak, egy városból jöttek stb.) és nagyon nehéz volt úgy beilleszkedni, hogy nem ismertem senkit. Nem is sikerült :D Egy barátot sikerült szereznem, de jött a távoktatás, én csúsztam, ő már lediplomázott stb., emiatt így már ő sincs (mármint továbbra is tartjuk a kapcsolatot, de ő már máshol tanul, elköltözött stb., így nem ugyanolyan). Úgyhogy most megint ott tartok, hogy senkit nem ismerek az egyetemen és a városban, egyedül vagyok magányosan. Ráadásul nálunk nincs az a klasszikus egyetemi hangulat, amit az ember elképzel, hogy pl. csak úgy beülsz egy órára és akkor odaülsz valaki mellé, kérdezel valamit az órával kapcsolatban, beszélgettek stb., hanem ennél sokkal barátságtalanabb és ridegebb. Itt nehéz nyitottnak lenni… Ha leülsz valaki mellé, akkor egyszerűen csak feláll és elmegy. Nem szokás köszönni, nem szokás csak úgy beszélgetni, nem szokás segíteni egymásnak (pl. kiírsz egy kérdést a szakos facebook csoportba senki nem fog válaszolni rá, de ugyanígy nem osztjuk meg egymással a jegyzeteket vagy a vizsgán tapasztaltakat) és szakos programok sincsenek (szakest szokott lenni, de arra csoportokban kell regisztrálni, ha nem vagy egy klikknek sem a tagja akkor el sem tudsz menni… ). Utálok ide járni, pont emiatt. Én is introvertált, csendesebb, visszahúzódóbb, önbizalomhiányos stb. típus vagyok, de még én is meglepődtem mikor ez fogadott, mert korábban soha nem tapasztaltam ilyet és pont egy egyetemtől nem ezt vártam. Csak arra tudok koncentrálni, hogy lediplomázzak és szabaduljak innen, de ez sem egyszerű… ettől az egésztől csak még rosszabbul érzem magam, még bizonytalanabbá tesz és fogy a motivációm pedig magát a szakot nagyon szerettem. Nagyon nehéz úgy egyetemen tanulni is, hogy nem tartozol sehova és így pl. én sokszor egyszerűen nem értesülök fontos infókról mert nem kommunikál velem senki. Illetve a magány érzése is rossz, hogy gyakorlatilag senki nem szól hozzám egész nap, mindig egyedül vagyok, nincsen kivel beszélgetni stb., nagyon nehéz.
2022. máj. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló, szóról szóra igaz rám, amit leírtál, ugyanígy vagyok én is, nagyon igazságtalan és nagyon nagyon nehéz. Nálunl is jellemző az emberekre. Kívánok neked kitartást.
2022. máj. 25. 20:48
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
Mióta jól érzem magam a bőrömbe le se szar kb senki, pedig mindenhol azt lehet olvasni hogy az elégedetlen stb. embereknek szar, a faszt, azok találnak partnert ilyenekhez, nekem meg a magány az egyetlen bajom, pedig már a szar melómat is ott hagytam, elvégeztem egy sulit, semmi stressz nem maradt rajtam, kész vicc.
2022. máj. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Milyen szakra jártok 7-es válaszoló, illetve kérdező?
2022. jún. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!