Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarázzátok már el kit...

Magyarázzátok már el kit jelent, hogy összeakad valakivel a tekinteted?

Figyelt kérdés
Pesten láttalak csoportban csomóan írják, hogy metrón, buszon, boltban összeakad a tekintetük ezzel-azzal és, hogy bánják, hogy nem szólították le az illetőt. Ez mit is jelent pontosan, hogy összeakad? Milyen nézés az ilyen?

2022. máj. 29. 09:10
 1/3 A kérdező kommentje:
mit jelent*
2022. máj. 29. 09:10
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézelődnek erre-arra, aztán egyszerre meglátják egymást, összekakad a tekintetük, és hosszan néznek egymás szemébe, kicsit elgondolkodva azon, ki lehet a másik, érdemes-e, lehet-e megismerkedni.


A szemezés első fokozata, ha úgy tetszik.


Mivel az emberek általában elkapják egymásról a pillantásukat, meg amúgy sem illik bámulni a másikat, az összeakadó tekintetet a legtöbben valamiféle ismerkedési alapnak gondolják: lám, megtetszett a másik.

2022. máj. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Cubina ***** válasza:

De olyankor is előfordulhat ez, amikor mondjuk nézelődünk és meglátunk valakit, akin valami miatt megakad a tekintetünk. Ő megérzi hogy valaki nézi, és a végén egymást nézzük egy darabig, aztán nézelődünk tovább.

Nekem nő létemre megakad a tekintetem akár egy másik nőn is, vagy valami érdekes, fura kiegészítőjén, hatalmas orrkarikáján, nagy, kitágított fülén, akármijén, aztán megnézem az arcát is, hogy kihez tartozik, amit annyira megnéztem. Nem vagyok leszbi, csak szeretek nézelődni. Aztán kínos lesz, ha észreveszi és néz, hogy mi van, akkor gyorsan úgy csinálok, mintha valami mást néznék mellette. :D

Szóval nem biztos, hogy azért akad össze valakivel a tekintetünk, mert nagyon megtetszett és randizni akarunk vele. Egyszerűen csak megnéztünk rajta valamit, ami furcsa, érdekes, stb. volt.


Az más tészta, amikor egy fiú/lány bámul egy neki tetsző fiút/lányt, és mivel az ember megérzi ha nézik, előbb-utóbb oda fog nézni, aztán gondolkodik, hogy mit bámul a másik, és így „akad össze a tekintet". Utána meg belemagyarázzák az emberek, hogy biztos tetszettek az illetőnek, és elszalasztottak egy vissza nem térő esélyt.


Ha valakinek tényleg annyira tetszik a másik, az nem fogja a véletlenre bízni az újabb találkozást, hanem leszáll ugyanannál a megállónál, aminél a kiszemeltje, aztán talál valami ürügyet az ismerkedésre.

Hogy hány óra, merre van ez és amaz utca, vagy bármit.


Ha valaki azért néz, mert nagyon tetszik neki valaki, az nem fog üres arccal visszabámulni, hanem adni fog valami jelet. Elmosolyodik, kacsint egyet, és hasonlók. Szóval, simán észre lehet venni, hogy szeretne ismerkedni.

2022. jún. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!