Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is érzi úgy, hogy meg van...

Más is érzi úgy, hogy meg van csúszva az életben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az élet nem verseny és mindenki más esélyekkel indul, de úgy érzem a korombeliekhez képest nagyon el vagyok maradva.

24 éves vagyok és igazából még iskolába járok, nappali tagozatra egy két éves szakmára. Sokmindent elrontottam, hibáztam az életben, feleslegesen végeztem el dolgokat, amiket megutáltam stb. Nem igazán dolgoztam még sehol és párkapcsolat sem jött még össze.

Nem akarom ráfogni, de nagyrészt az alkoholista apámnak, aki nemrég halt meg köszönhetem, hogy nem tartok sehol.

Igazából nem bánkódok, elengedtem vele együtt a múltat, csak érdekelne, hogy vannak e mások is hasonló helyzetben, akik nem igazán találják a helyüket, vagy le vannak maradva mint én?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jún. 2. 00:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A hónapban töltöm a 24-et, egyetemen vagyok bsc-n. Érettségi utáni szakma miatt eleve 18 helyett 19 évesen kezdtem. Egy félév csúszás tárgyak miatt, 2 félév passzív egyéb okok miatt. Szenvedek kb. a szak közepén, míg azok akik egy évvel utánam kezdték, többnyire most államvizsgáznak. Nehéz szak, nem is nagyon szeretem csinálni abban a formában ahogy az egyetemen tanítják, magasak is a követelmények/elvárások, de nem akarom félbehagyni ha már ennyi időt beletettem. Vigasztal, hogy vannak sorstársaim akikkel naponta találkozok egyetemen, de mégis úgy érzem meg vagyok itt rekedve és sehova nem haladok. Megdöbbent amikor látom fb-n, vagy bárhol, hogy olyan emberek akikre pár évvel ezelőtt még csak "hú de fiatal, most ballagott általánosból" idén már egyetemet kezdenek, ilyenkor nagyon rám tör az, hogy megragadtam. De ilyenkor mindig végiggondolom, hogy dolgozok mellette 2 helyen, van munkatapasztalatom, társasági életem is, így hálistennek önállósodás meg az élet többi terén nem stagnálok annyira, az egyetemből meg próbálom mostmár kihozni a maxot és így nem annyira vészes a helyzet.
2022. jún. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem vagy elcsúszva :)

Ha valamire ráfekszel, hamar lehet eredményt produkálni.

A párkapcsolat terén pedig valószínűleg az igényességed miatt vagy még egyedül, és ebből ne adj lejjebb!

Ha felismered a helyzeted, és úgy ítéled meg, hogy el vagy maradva, akkor tégy ellene. Az életet próbáld új élményekkel megtölteni, és nem ilyen olyan eredményekkel. :)

2022. jún. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Megcsúszva 1-2 éve voltam. Most már elsüllyedve vagyok a sárban. Mindent elszúrtam, amit lehetett. Nem jutottam sehova. Nincs kiút.
2022. jún. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Megcsúszva nem érzem magam, mert van saját családom, lakás, autó, de úgy érzem, sosem lesz elég pénzünk ahhoz, hogy bármilyen álmunkat is meg tudjuk valósítani. Ez van sajnos.
2022. jún. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

25 éves vagyok.

Egyetemet nem tudtam elvégezni, szüleimnél lakom, barátnőm nincs, cserébe legalább van egy munkahelyem, ahová nem szeretek bejárni.

2022. jún. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Párkapcsolat miatt mentem egyetemre, amiatt is hagytam ott, most olyan helyen dolgozom ahonnét nem tudok váltani és nem szeretem, annyi pozitívuma van, hogy külföld, de rohadt sokat kell ingázni cserébe és lassan az üzemanyag is nagyon durva lesz.

Azt hittem legalább szép összeget sikerült félreraknom ennyi még is csak az előnyöm, de kiderült, hogy sose érem utol a házárakat meg a növekedésüket.

Olyan, mintha tartanék valahol, közben még sem igazán.


Gondoltam akkor befektetem a pénzem. Hát elég ránézni a piacokra, vérzik az összes rendesen...

2022. jún. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

29 éves koromba kezdtem el azt a munkát csinálni amit szerettem, addig anyámmal éltem.

Azóta eltelt 4.5 év, munkahelyemen már vezető beosztásban vagyok, megtaláltam a szerelmem, és együtt élünk. Igaz albiban, de ugy erzem sinre kerult az eletem.

Kitartast mindenkinek, kert ha nekem sikerult akkor Neked is fog.

2022. jún. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
26 éves vagyok, önkèntes munkàt csinálok külföldön, mert egyszerűen itthon nem találtam semmit, munkatapasztalat meg már mindenhová kell. Van egy Bsc diplomám, de nem ertek a szakmához, nem dolgoztam benne. Most matekot szeretnék tanulni, középiskolásat, és elgondolkodtam a programozó szakon. Úgy érzem hiányzik valami. Tetszik hogy gondolkodnom kell a mateknál, nem csak mosogatni meg répát pucolni. Szeretnék független lenni
2022. jún. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Neha nosztalgiázom, milyen jó volt a középiskolában...
2022. jún. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Megcsuszott, celtalan, meghasonlott hazvezetot felvennek akar bennlakasssl is.
2022. jún. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!