Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi volt a legszebb...

Szerintetek mi volt a legszebb és a legrosszabb történelmi esemény?

Figyelt kérdés

2022. jún. 2. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Legszebb mikor Hitler elfoglalta egész Európát.

Legrosszabb Trianon,mikor a régi nagy dícső Magyarországot darabjaira szakították hogy soha többet ne legyen olyan erős mint volt régen.

2022. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Legszebb: 2002: Orbán bukás.

Legrosszabb: Bármelyik fidesz 2/3. De talán a mostani, mert már a remény is halott.

2022. jún. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nándorfehérvár, Mohács
2022. jún. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

A sok háború,ami miatt már gyros és kebab a nemzeti fő-fő eledel.

Szerintem minden b*zi Amerika,Izrael,Oroszország,Egyesült Brit qrvaságra is büszke királyság ellen elkövetett támadás ugyanolyan szép volt.

2022. jún. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
A legrosszabb esemény a háború a legszebb a béke.
2022. jún. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a magyar történelemben a legszebb a rendszerváltás volt. Bár utólag kiderült, hogy nem egészen olyan lett ez az új rendszer sem, mint amire számítottak az emberek. De elviekben szép volt, hiszen erre várt már nagyon sok ember, akinek elege volt már az orosz elnyomásból. Volt abban is valami történelmi igazságszolgáltatás, mikor Kádár pont azon a napon meghalt, amikor Nagy Imrét rehabilitálták.

Akkor még hittek benne az akkori fiatalok, hogy fel tudunk zárkózni a nyugathoz, hogy a több pártrendszer működőképes lesz stb.

A legrosszabbat nehéz meghatározni, a magyar történelemben annyi volt. Szerintem október 6 az Aradi vértanúk kivégzése elég nagy gyász volt, mert jelentősége is szimbolikus volt, hogy a magyar nép nem szabadulhat az elnyomás alól. Aztán ugyanez 56-nál is igaz. A 2 világháború, a Mohácsi vész is szomorú esemény.

Nemzetközi szinten szerintem a legjobb az alkotmányosság megszületése volt a legjobb dolog, hogy végre elkezdett megszűnni a feudális rendszer és lépés volt egy igazságosabb világ felé.

A legrosszabb meg a Holodomor, a Holokauszt és a Gulag létezése volt.

2022. jún. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem a magyar történelemben a legszebb a rendszerváltás volt."


A gengszterváltásra meg a rablóprivatizációra gondolsz? :D

2022. jún. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valójában tényleg az volt, de én eszmeileg értettem hogy akkor az szép, reményteljes időszak volt. Sajnos utólag már tudjuk, hogy valójában nem teljesültek be azok az álmok, amikben akkoriban bíztak az emberek, a sok régi kommunista és utódjaik mai napig ott vannak a tűzhöz közel.
2022. jún. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pozsonyi csata (907)

Mohács.

2022. júl. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!