Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben elkezdenétek...

Ilyen helyzetben elkezdenétek inni?

Figyelt kérdés

Világ életemben antialkoholista voltam, soha nem voltam részeg, egész életemben tán összesen annyi piát ittam meg mint amennyitől más egy este alig rúg be, azt is illemből leginkább. Sem nem bírom, sem nem kívántam soha az alkoholt.

Viszont olyan törést kaptam az egyik volt osztálytársnőmtől az életembe amiből 3 hónapja lassan nem bírok kimászni, 0-24 depressziós vagyok és szó szerint semmi nem érdekel, olyan szinten kerültem padlóra miatta, amiatt hogy nem láthatom őt, hogy már azon gondolkodom meg kéne pusztulni, de azt meg így 26 évesen talán hiába várom.

Eszembe jutott hogy talán akik annyit isznak nem véletlenül teszik, én pont azért kerültem eddig mert káros, de most átgondolva lehet pont azzal járnék jobban ha minél kevesebb lenne hátra, plusz az ismerőseim akik iszákosak ők azt mondják azért jó mert akkor elfelejtődnek a bajok.

Nem hittem volna pár éve, hogy én, a megrögzött absztinens komolyan gondolkodjak egyszer ilyesmin, de most tényleg már ilyesmi kérdések foglalkoztatnak. Hatásos ilyenkor ha az ember kiüti magát?



2022. jún. 5. 00:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

7 évig voltam depressziós, nem ittam alatta.

A pia nem megoldás semmire...

2022. jún. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmi helyzetben kezdtem el. Azelőtt én is évekig ellene voltam. Nem érte meg elkezdeni más miatt. Jobb lett volna, ha csak magammal foglalkozom.
2022. jún. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen nem megoldás, ideiglenesen sem! Kérlek keress fel inkább egy szakembert! <3
2022. jún. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

"azért jó mert akkor elfelejtődnek a bajok."


Nem felejtődnek el. En is próbáltam alkoholt fájdalomcsillapítasra, de én pont úgy reagálok rá hogy ilyen szempontból nem műxik. Ugyanúgy tudatában vagyok minden kínomnak csak pluszban nem tudom bevenni a kanyart, meg be vagyok zsibbadva, használhatatlan vagyok....

Szóval nem kezdenék el inni.

2022. jún. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem fog segíteni, sőt ha szomorú részeg vagy+másnaposság még depresszívebbé tesz! Végigcsináltam ezt hasonló helyzetben, nem lett jobb, csak többször kórházba kerültem. Ismerős, aki évtizedek óta így él, évek óta szenved májcirrózisban, messze van még a halála, gyógyíthatatlan beteg lett és szörnyű fájdalmak közt vergődik és fog elhunyni...ezerszer megbánta, hogy ebbe menekült. Légyszi ne csináld, mindenből ki lehet mászni! Kitartás!
2022. jún. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha újrakezdhetném, kibacnám a gonosz embereket az életemből és soha nem tenném kockára a saját egészségemet.
2022. jún. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Én is évek óta nem tudom túltenni magam, a történteken. Persze előtte is volt ilyen. Időszakosan iszok, ősszel jött rám legutóbb, majd télen is folytattam, jópár üveg vodka elfogyott, egy este meg tudtam inni 4-5 decit is már. Aztán elmúlik és nem kívánom semennyire. Ettől függetlenül antialkoholista vagyok, a legveszélyesebb legális kábítószer ami kapható, emberek életét teszi tönkre, nem fér a fejembe hogy itt a fejlett nyugaton, 2022-ben hogy lehet még reklámozni.

A szerencsém, hogy eddig nem tudtam napi szintű ivóvá válni, amikor nem kívánom, akkor a gondolatától is kiráz a hideg, nekem egy sör sosem esik jól. Ha ittam, 10-ből 9-szer azért mert be akartam rúgni. 28 vagyok

2022. jún. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%
Ahh inkabb cucc
2022. jún. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon rossz az életem és több mentális betegségem is van. Soha életemben nem ittam semennyi alkoholt, mert pontosan tudom, hogy függővé válnék tőle, ráadásul tovább súlyosbítaná a problémáimat.
2022. jún. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Soha semennyit? Semmi buli semmi lazulas? Lehet ezert vannak gondjaid 🤨
2022. jún. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!