Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolják egyesek,...

Miért gondolják egyesek, hogyha pantomimosként kisminkelve, furcsa jelmezben hosszú ideig állnak mozdulatlanul, az jó az arra járóknak?

Figyelt kérdés

Ha nem is sokszor, de rendszeresen látom, hogy valakik így gyűjtenek pénzt. Egy utcazenész nyújt valamit, ami nekem vagy kellemes, vagy nem, de olyat produkál, ami esetleg valakinek tetszik. Ezzel szemben, aki kimázolva, jelmezben mozdulatlanul áll, az semmit sem nyújt.

Ne azt írjátok, hogy még mindig jobb, mintha zenélne!



2022. jún. 6. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

"Ezzel szemben, aki kimázolva, jelmezben mozdulatlanul áll, az semmit sem nyújt."


Miért, egy festmény, egy szobor nem nyújt semmit?

Nem a fülednek, hanem a szemednek nyújt élményt.


És természetesen nem kötelező sem figyelned rá, sem pénzt dobnod neki, ha te ezt nem tartod arra érdemes produkciónak.

2022. jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért gondolják, mert sokan értékelik azt, ha valaki egyedi. Ha valaki színes egyéniség (fekete-fehér), lehet az, hogy mások is rendelkeznek ilyen tulajdonságokkal, de mégsem kell másoknak lenni, hogy önmagunk legyünk, mert belőlünk csak egy van, amit könnyen lehet hasznosítani, akár egy mókás élmény keretein belül.
2022. jún. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Ha ennyire nagy a szád, próbálj meg te órákon keresztül egy helyben mozdulatlanul állni, de úgy, hogy egyáltalán nem mozogsz, még csak milliméternyit sem remegsz.
2022. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Művészettani értelemben ez egy performance...
2022. jún. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van akinek ez tetszik. Nekem nem, nem is érdekel, de úgy vagyok vele, hogy művészkedjen, ha akar.

Egyszer voltam egy ilyen modern tánc, performansz előadáson. Azt hittem megbolondulok, az életemben nem vártam még úgy semmit, mint hogy vége legyen már. Nem akartam bunkó lenni, hogy előadás közben felállok és kimegyek. De vannak akik ezt tudják értékelni, értik a mondanivalót, ha van és ezek a pantomimosok nekik csinálják a műsort. Nem ilyeneknek, mint én.

2022. jún. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#3 A teljesítményt elismerem, csak értelmét nem látom.
2022. jún. 6. 18:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Mint mondtam, ez egy performance... A hatás, -érzetkeltés a célja. Éppen az a lényege, hogy bárhogyan reagálhatsz, aszerint, amit kivált belőled. Felszínre hozza a saját érzéseid, tudati szinted, dőntésed általi reakciót, ezzel önismereti kérdésekre világít rá — többek között.
2022. jún. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!