Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyok irigy?

Miért vagyok irigy?

Figyelt kérdés

Elmúltam 40 tavaly. Nem sok mindent tudok felmutatni az életben. Külföldön élünk, van 3 gyerekem, jelenleg a legkisebbel vagyok itthon. Mellette tanulok. Egy hitelmentes autónk van, azon kívül semmink, albérletben élünk. Van rengeteg sokkal sikeresebb ismerősöm nálam, de kettőre különösen irigy vagyok.

Az egyik egy fiú, 30 éves. Sikeres munkája van, gyönyörű barátnője. Már van saját háza, mert pénzügyes munkája van.

A másik egy szintén 30 éves anyuka, 4 gyerekkel. Ő viszont jól házasodott, így házra, autóra nem kellett dolgoznia anyósék megoldották.


Én meg itt vagyok 40 évesen és semmire vittem. Nem tudom lesz-e valaha saját házunk. Neken huszon évesen el kellett jönnöm otthonról az egyetem után külföldre, hogy meg tudjak élni, azóta is támogatom a szüleimet.

Most is próbálok előrébb jutni a tanulással, közben egy negyedik nyelvet is elsajátítani. De egyszerűen nem vagyok az a nagydumás típus. Ami a sikeres munkához kell.


De a lényeg, hogy miért pont ők idegesítenek? Nem akarok foglalkozni velük, de jönnek egy hírrel és már fizikailag rosszul vagyok.


2022. jún. 6. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
40 éves vagy de 30 éves gyerek?
2022. jún. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez bizonyos ponton túl beteges!

Egyébként érthető, mindenki irigykedik egy kicsit más emberekre.

2022. jún. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem értem 1-es?

40 éves vagyok és van egy 30 éves srác.

2022. jún. 6. 18:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, ez bármennyire is megnyugtat, de elhiheted, sokan pont rád irigyek, pl. amiért egyáltalán kijutottál külföldre, vagy amiért több nyelven is beszélsz, amiért még ennyi idősen is van igényed és energiád is arra, hogy tanulj, fejleszd magad, stb.

Próbáld figyelmen kívül hagyni őket, meg fogd fel úgy, hogy nem élheti mindenki ugyanazt az életet. Neked nem sikerült beházasodnod egy gazdag családba, mint a nőnek, akiről írtál, így magadnak kell megteremtened ezeket a dolgokat, amik neki maguktól jöttek, pl. a saját ház, autó, stb. Neked más lapokat osztottak, ebből kell kihoznod a lehető legjobbat.

2022. jún. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fejlődj és tanulj.
2022. jún. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is irigy vagyok pár ismerősömre, olyan dolgok miatt, amikre én is vágyom.


Két dolgot próbáltam: egyik, hogy miért vagyok irigy rájuk, mire pontosan az életükből?

Másik meg: van egy haverom, akire nagyon irigy vagyok az élete miatt, de ve kellett látnom, hogy teljesen más pozícióból indultunk az életben, más start mezőről. Divatos azt hangoztatni, hogy bárkiből lehet bármi, de egész más helyzetből indul pl. egy szegény család gyermeke, ahol egyedülálló a szülő aki neveli, teljes boldog családban nő fel, vagy esetleg gazdag családban nő fel. Teljesen más életutak... (Pl. lehet azzal érvelni, hogy Bill Gates kibukott az egyetemről meg a koliszobában rakta össze a Microsoftot egyedül... de az ilyen sztorikban arról sose esik szó, milyen szülei voltak, hogyan tudott egyáltalán bejutni egy elit egyetemre.)


Szóval azt akarom ezzel mondani, ami nekem sokat segített, hogy megértettem, hogy én és ő teljesen más pozícióból indultunk, így sosem voltak ugyanazok a lehetőségeink sem. Ez nem azt jelenti, hogy belesüppedek az önsajnálatba és nem akarom magamból a legtöbbet kihozni, csak ha ezt megértem könnyebb elfogadni, nekem miért mennek olyan dolgok nehezen, ami neki egy csettintés.

2022. jún. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!