Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 10-11 ora alvas utan erzem...

10-11 ora alvas utan erzem jol magam, ezen tudnek valahogy valtoztatni?

Figyelt kérdés

4-5-6 ora alvassal olyan vagyok kivul belul mint egy elo halott.

Viszont ha alszok 10-11-12 orat akkor erzem azt hogy van ertelme a napomnak.

Tudom hogy mindenkinek mas az alvasigenye de nekem miert ilyen sok? Lehet ezen valtotatni?

Mert volt olyan munkam ahol 10 honapig 3-4 orat aludtam minden nap es nem szokott hozza a szervezetem minden nap olyan voltam mint egy halott.

22/L


2022. jún. 7. 18:07
 1/7 Miss Endzsi ***** válasza:
90%
Mikor fekszel, mikor kelsz?
2022. jún. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Nem is normális 3-4 órát aludni ilyen hosszú ideig. Még jó, hogy nem szokott hozzá a szervezeted. Állítsd be magadnak, hogy napi 7-8 órát alszol. Ehhez szoktasd magad.
2022. jún. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
4-5 óra sem egészséges meg a 11-12 óra sem. Be kellene állni egy mindennapos 7-8 órára.
2022. jún. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

Hát azért ez sok tényezőtől függ.

Nem mindegy az aktivitás.Nem mindegy hogy nehéz fizikai munkát végzel , vagy mondjuk fel alá rohangálósat egész nap.És természetesen más mikor egész nap csak lógatod a lábad a munkaidőbe és különösebb megerőltetés nélkül lazán telik el a munka.A szabadidődet sem mindegy milyen formában töltöd.Mondjuk jársz konditerembe, amelyik napokon nem akkor meg futsz 5-6 km-t,esetleg rendszeresen túrázol alkalmanként 20-30 km-t.Vagy csak otthon elfekszel,zenét hallgatsz lazulsz, filmet nézel, passzívan pihensz.Ezek mind hatással vannak a kimerültségre.És akkor még az étkezés sem egy elhanyagolható tényező.Mennyire helyes a táplálkozásod, megfelelő arányban vannak a makró tápanyagok, tehát nem sz.r kajákon élsz.Mellette megfelelő mennyiségben tartalmaznak a napjaid vitamint, ásványi anyagot, rostot.És a milyen kaják kérdése mellett a mennyiség sem elhanyagolható dolog.Ha keveset eszel, akkor kevés energiád lesz a napra,ami hatással lesz a közérzetedre.

2022. jún. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

10-12 óra az rengeteg. Ha sokat alszok semmire nem marad időm.

Szépen fokozatosan próbáld csökkenteni mondjuk 8 órára.

Ha hozzászokik a szervezeted lehet még aktívabb is leszel.

2022. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Miss Endzsi ***** válasza:
Nekem megérte, sokkal aktívabb vagyok 7-8-órával, többet is eszek.
2022. jún. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alvásszakértőhöz menni.
2022. jún. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!