Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sorozatosan bukok, nincs...

Sorozatosan bukok, nincs motivációm, célom, semmim. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista vagyok és minden egyes félévben buktam valamiből. Egy kurzust újra is kellett járnom, előző héten kaptam egy kegyelem kettest. A mostani félévben kettő tárgyból kaptam elégtelent, javítóra kell menjek.

Nem tanulok semmit, nem látom értelmét. Az elején volt motivációm, de aztán valahogy eltűnt. Célom soha nem volt. Szerintem kimondottan hülye is vagyok, egyedül a család erőlteti az egyetemet, mert szerintük lenne eszem, csak búvalbaszott vagyok és lusta. Barátaim, ismerőseim nincsenek, nem járok el sehova. Hobbim nincs, tulajdonképpen semmim sincs.

Érzem a késztetést, hogy csináljak valamit, szeretném vinni valamire. Viszont úgy érzem, hogy egy nagyon mély gödörben vagyok és nagyon halványan pislog ez a kicsi fény.

Nem tudom pontosan milyen tanácsra várok. Jöhet akármi, hátha.


2022. jún. 15. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Én gimiben annyira stresszeltem minden dolgozattól/vizsgától hogy be kellett tépnem előttük és így ment csak az egész...szóval pár joint segíthet.
2022. jún. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Passzivald a következő félévet, menj el dolgozni. Hátha találsz valami motivációt, vagy rájössz hogy nem is olyan rossz az a tanulás. Én is bukdácsoltam, majd elegem lett, kihagytam 5 évet, majd újra jelentkeztem másik szakra, amit lehetett elismertettem kreditet, most idén fogom megkapni a valószínűleg ötös diplomám. Nekem kellett ez a szünet.
2022. jún. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Mivel szeretnéd a kajára való pénzt keresni, ha már a szüleid nem lesznek?
2022. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Azt hiszed, hogy mások tanácsa fog segíteni abban, ami önmagadtól nem megy?


Bizonyára te is tudod, hogy amit tanulsz elvileg neked nem felel meg, csak puhapöcs vagy ezt a külvilág tudtára adni szavakkal. MERT meg akarsz felelni másoknak, akik ezt szerinted rád erőltették. Tudod mit? Te erőlteted ezt saját magadra, mert hagyod, hogy mások akarata érvényesüljön feletted.


Szerintem húzd meg a segged, ha annyira sem vagy céltudatos, hogy tudd mit szeretnél ahelyett csinálni, amit most mások rád tukmáltak. Tanuld ezt, amit most. Vagy ne, de akkor tudd, hogy mi mást akarsz tanulni, vagy dolgozni.


Hosszú távú tervek kellenek, olyanok amik egymásra épülnek, hogyha egyik nem jön össze, akkor könnyed irányváltás után a másikba kezdj. Ehhez meg viszonylagos anyagi biztonság is kell majd, amit ne másoktól várj el.


Szeretnéd vinni valamire, mi? Azt mire? Szerinted, aki pl. bútorokat gyárt* szeretetből, az nem vitte semmire? Hát, képzeld! Ő szerinte vitte valamire, mert azt csinálja amit szeret. *=ezt bármire kicserélheted.


Fel kellene már fognod, hogy saját életedért TE vagy felelős, senki más.


Sokan élnek egyedül, magányosan. Van aki kényszerből, van aki saját elhatározásból. Ha te így nem érzed jól magad, akkor neked kell ezen változtatnod. Ez a te kihívásod, nem másé.


Nem vagy mély gödörben, soha nem is voltál, és soha nem is leszel. Mindig tud történni olyan, ami aktuálisan olyan, mintha az lenne a legrosszabb az életedben. De ez csak addig van így, míg meg nem oldod a dolgot. Vagy rosszabb esetben a környezeted meg nem oldja félig-meddig helyetted.


Szedd össze magad, aztán találd ki, hogy mit kezdesz magaddal hosszabb távon. Ne mindent akarj egyszerre megoldani, és ne is csinálj stressz faktort mindenből. Tudni kell leszarni dolgokat. Nem görcsölhetsz mindig mindenen.

2022. jún. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Esélyes hogy depressziós vagy, az egyik legfőbb tünete a motiválatlanság, és teljes érdektelenség a jövő iránt már-már irracionális mértékben (pl "tudom hogy ha nem tanulok, nem fogok megélni a minimálbérből és éhezni fogok, de nem érdekel"). Az is erre utaló jel, hogy semmi hobbid nincs, egy egészséges embernek azért van valami amit szeret csinálni, még ha csak ilyen "punnyadós" tevékenységeket is, mint a tv-zés vagy gépezés. A legjobb az lenne ha mulasztanál egy félévet, és elmennél pszichológushoz.
2022. jún. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kell depresszióra fogni azt, ha valaki nem tanulta meg felismerni és megformálni saját vágyait.


Még ha depressziós is lenne a kérdező, nem biztos, hogy egyszerű gyógyszerezéssel megoldódna a gondja. Persze ESETLEG "fittebben" érezné magát, de attól az alap baja, mely szerint hülyének érzi magát, és igazából a családja erőlteti a tanulmányait nem oldódik meg ami belső feszültséget okoz. És ha abba hagyja a gyógyszereket minden visszaáll a régi kerékvágásba. Ha nem hagyja, akkor is érezheti azt, hogy szar amiben van.


Ne legyetek már kretének. Önismeret, az hiányzik sok emberből, meg hogy képesek legyenek saját magukkal és vágyaikkal szembenézni.

2022. jún. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6 Tudom hogy a falnak bbeszélek.. mint mindig...De azért leírom. Hátha egyszer valakinek hasznos lesz. A pszichológus nem is ír fel gyógyszert, hanem felkutatja az okokat, elmagyarázza mi miért van, és végigvezet a megoldásukon (feladatok, napirend, stb). Rohadtul nem teletöm egy halom gyógyszerrel, aztán menjél Isten hírével.

És az a folyamat amit leírtam (motiváció, érdeklődés teljes hiánya) lehet hormonzavar is, amit az ember képtelen magától megoldani. Te se tudod megparancsolni a szervezetednek ha véletlen megvágod magad hogy "én márpedig most nem fogok vérezni!", ahogy egy depressziós sem tudja az agyának megparancsolni hogy termelje azokat a hormonokat, amik együttesen alkotják a motivációt. (Na ilyen esetben kellenek gyógyszerek, de ahhoz hangsúlyozom hogy már pszichiáter kell, és ugyanúgy szükséges mellette a fent említett kezelés).

2022. jún. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7: Te nem a falnak beszéltél, hanem lényegében összezavaróan, már ha te írtad az 5-ös hsz-t. Abban ugyanis jó erősen fel lett vezetve a depresszió, mint erősen feltételezhető kiváltó ok, amire pszichomókust ajánlottál, mint megoldást. Ami kiváltképp hülyeség akkor, ha tényleg a nagy és rettegett depresszióról lenne szó a kérdező esetében.
2022. jún. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kezelt pszichiáter egy ideig öngyilkossági kísérlet miatt.
2022. jún. 15. 20:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Óóó, kezdődik!
2022. jún. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!