Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Adott egy pár, 120 négyzetméte...

Adott egy pár, 120 négyzetméteres lakás, 2 balatoni nyaraló, 2 autó és a munkahelyük miatt nettó kb 2 milliót keresnek együtt. Csak szerintem hihetetlen, hogy ez egy ilyen országban korrupció nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés
Munkából megélni, jól élni ebben a szeméttelepben?
2022. jún. 15. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Csak szerinted. Vannak jó állások, szakmák bőven.
2022. jún. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Persze, ez még messze nem akkora luxus, hogy ne lehessen legális úton elérni.
2022. jún. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Miféle korrupcióról beszélsz...??


A kétmillióból lefizetik a munkaadót, hogy vegye fel őket dolgozni? VAgymi? :-DDD

2022. jún. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Miért lenne hihetetlen? Ha jó szakmát tanulsz és van lehetőséged válogatni a munkahelyek között, akkor simán lehetséges. Ha megelégszel a langyos szarral és nem lépsz előre, nem fejleszted magad, akkor sosem lesz semmid.
2022. jún. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

És mi ebben szerinted a korrupció? Ha te korrupt lennél akkor sem lennél előrébb, ugyanúgy ott állnál a szalagnál meg a pult mögött.


Amúgy meg attól is függ milyen idős pár nyilván 18 évesen ez fura, 30+ évesen meg van ilyen.


2 millió nem a elérhetetlen kereset bizonyos szinten, munkakörben. Az ember pedig magához hasonló szintű-gondolkodású párt választ, így nyilván 2 jó kereső még jobban fog keresni.


Az sem mindegy mit mikor vettek. Sokan örökölnek, szülőktől is kapnak pénzt, ha megvan a kezdő tőke, onnantól meg lehet építeni az életet.

2022. jún. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Nekem egy jó állapotú, nagyszülőktől örökölt kertes házam van, plusz a másik nagyszülőktől egy lakás ami ki van adva. Emellett rosszul sem keresünk, van 2 autónk. Igaz, nyaralónk nincsen, de igényünk sincs rá a kertes ház mellett.


Az, hogy kinek miből mije van...senkinek nem látsz bele az életébe. Én pl örülnék neki, ha mamám még élne és nem a kezeim között halt volna meg 3 éve. Inkább laknék albérletben. De ezt dobta a gép.


Nyilván kívülről sokaknak bacca a csőrét, hogy a harmincas éveink elején járunk és ilyen "jól állunk", de senki nem lát bele abba, hogy évekig megszakadtunk a melóban hogy előrébb jussunk és most is délutánonként tanulok munka mellett, hogy még előrébb jussak.

A férjem ugyanez.


Szóval kívülről minden olyan könnyűnek és "korruptnak" látszik, de az egyetemet sem azért végeztem el munka mellett mert korrupt volt bárki is, hanem mert eljártam még mellette takarítani is, hogy legyen pénzem a sulira. Ha valakit meg zavar, hogy 3x annyi bevételünk van mint neki, akkor szívesen elmondom, hogy mennyi munka, tanulás, agybaj van a hátunk mögött.

2022. jún. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet tisztességesen is. Vagy egy egy jól működő vállalkozás kell, vagy tényleg egy olyan szakma, ahol meglehet a fejenként 1 milliós fizu. Ritka, de nem lehetetlen.
2022. jún. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Azért 1 milliós fizetéssel sem könnyű 100 milliós ingatlant megvenni. Nyilván aki annyit keres, az nem akar egy panelt bérelni addig sem, míg a hitelre valót megkeresi. Nyilván jól akar élni, új kocsit fenntartani, éttermezni, utazgatni. Szóval én tényleg nem értem, hogy lesz valakinek 100-150 milliós ingatlanja, még ha egyedül örömök egy 50 milliós lakást, akkot is húzós. De az is ritka, hogy valaki olyat örököljön egyedül, mert általában eloszlik több örökös közt.
2022. jún. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#8 honnan veszed a 100 milliós ingatlant?

Egyrészt, a kérdező egy szóval sem említette hogy hol laknak, egy 120 nm-es ház vidéken 15-20-ból megvan, ha teljesen felújított akkor is max 30.

A balatoni nyaralót sem tudjuk hogy helyileg hol vannak, és milyenek, mert amíg Siófok központjában egy nagy luxusnyaraló tényleg van 100-200 millió, addig mondjuk egy kisebb településen, egy átlagos hétvégi ház nem túl drága.. A nyaralók meg akár tényleg lehet örökség is.


A 2 autó milyen? 50 milliós luxusautó? Vagy 10 éves Opel? Az sem mindegy.

2022. jún. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen, igen. Én is csináltam egy ismi adóbevallását, kb. 1 milla nettó megvolt neki már 4 évvel ezelőtt (banknál informatikus).

Ha emellett még a feleségnek is jó állása van, simán lehet neki is ennyi.

2022. jún. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!