Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan itt közületek aki...

Gublug kérdése:

Van olyan itt közületek aki már az 50-60-as éveiben van és nem érzi azt, hogy le kellene telepednie?

Figyelt kérdés
A kérdés arra vonatkozik, hogy valaki (50-60 év körüliek) sokat költözik és nem tud letelepedni különböző okok miatt. Hogy éli ezt meg? Tudja rá a magyarázatot?

2022. jún. 19. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Józsi bácsi segíts kérlek a kéedezőnek.
2022. jún. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Én fix helyen lakom,egész életemben itt éltem.Címet csak a szexualitás rovatban szoktam adni.Józsi bácsi 64F
2022. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

2.Elnézést kérek a kérdezőtől és Józsibától is.

Azt hittem Józsibá is nagy utazó.

2022. jún. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrégen töltöttem be az 50-et, egyedülállő férfi vagyok. Érdekes gondolatmeneteket indít bennem a kérdés. 22 éves koromig éltem panelban a szüleimmel és a húgommal. 1994-ben így, mint 4 tagú család, én voltam 22, kiköltöztünk az agglomerációba Veresegyházra. Aztán párkapcsolata lett nekem is, húgomnak is, én Veresegyházon belül összesen éltem 28 évig, ebből 4 évet éltünk a párommal egy kis külön házikóban a településen belül. 2006-2010 között. Előtte is és utána is a nagy családi sokgenerációs, két házból és több lakrészből álló "birtokon". (Ez a birtok szó, csak poén, két ház egymás mellett, az egyikben egy, a másikban két lakrész.) A húgomék elköltöztek, a szülők meghaltak, adósság is volt, így tavaly nyáron mindent eladtunk, adósággot rendeztünk és új életet kezdtünk. Így elkerültem 28 év után Veresegyházról, most Halásztelken élek. Tehát nem vagyok egy vándormadár típus, de manapság sokat filózom, hogy hol is kellene élnem, hol kellene végleg letelepedni. (Ez itt bérlemény, csepelen van lakástulajdonom, de az befektetési célú.) Hiányzik az északi vonzáskörzet, ez a Vác-Gödöllő közti rész, beleértve Verest is, csak sajnos Veresegyház élhetetlenné vált mostanában. Állandóan dugó dugó hátán, zsúfoltság. Ha olyan lenne ma is, mint a 90-es években, akkor szívesen visszamennék, de így már nem. Itt a déli szektor, Halásztelek-Tököl-Szigethalom-Szigetszentmiklós (mivel ezek szinte összeérnek) elég hangulatos, szerethető is, jól is érzem magamat, de igazi patrióta érzelmek sehová sem fűznek. Újpalota, ahol születtem, egy betondzsungel, zéró kötődés. Veresegyház, ifjú korom emlékei, a párkapcsolatom, ottani lánnyal, aki aztán sajnos elhagyott, a táj szépsége, kellemes hangulata, de patrióta Veressel sem vagyok, hiszen betelepült voltam ott is. Itt meg végképp csak olyan elutaztam és nyaralok fílingem van. Szóval visszatérve, nem költöztem nagyon sokat, lényegében 3 életterem volt Újpalota, Veresegyház és egy éve Halásztelek, de lövésem sincs, hogy hol érezném úgy igazán szívből otthon magamat.
2022. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az ember fiatalabb korának sikerélményeit nyújtó helyére vágyik vissza.

Ám, mivel minden változik, lehet ha visszatérünk, már nem fogjuk többé ugyanazt az élményt megkapni.

2022. jún. 19. 11:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5.Valószínűleg így van.
2022. jún. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
4-es vagyok, igen, az 5-ödjére írt kérdezői kommenttel egyet tudok érteni. Nekem így pont Veresegyház lenne az az élettér, ahol 22-49 éves koromig megéltem a fiatalságot, az ifjúságból való középkorúságba átmenetet. Sikerek, remények, bizakodások színhelye éppúgy volt, mint bukásoké, fruszrációké, tragédiáké is. Itt ismertem meg a hosszú párkapcsolatom alanyát jelentő hölgyet, de itt történt a szakítás is. Itt halt meg édesanyám, innen vitték kórházba édesapámat, aki meg ott hunyt el. De innen jártam sokat bulizni, új társaság stb. Ott helyben is kiépültek kapcsolatok, helyben is rengeteg élménnyel gazdagodtam. Viszont amennyit változott a település is, meg nyiván én is, korántsem merném egyértelműen kijelenteni, hogy boldogan visszamennék oda. Ki sem zárom, de nincs egyértelmű igenlegesség.
2022. jún. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!