Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » MI a jogi eljárása annak ha...

MI a jogi eljárása annak ha külfödi származású ,nem EU-s állampolgár barátnőm meg tudjon telepedni Magyarországon?

Figyelt kérdés

A párom nem EU-s állampolgár,és vízumot kell igényelnie ha Magyarországra jön ami limitált tartózkodási időt engedélyez.

Azonban szeretnénk a jövőben ,hogy véglegesen hozzám tudjon költözni.

Hogy lehet ezt megvalósítani? MIlyen eljárás szükséges hozzá?



2022. márc. 7. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Ossze kell hazasodni.



37F incel

2022. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
28%
amúgy csak erre kellesz neki, az remélem megvan
2022. márc. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak valaki anno elmagyarázta volna nekem…

Van az alap formanyomtatvány ( [link] ) amit ki kell tölteni, beragasztani a képet.

Kell egy lakcím bejelentő keménypapír, amit a legközelebbi bevándorlási hivatalban tudsz felvenni. Ott a tulajdonosi lap másolatát is csatolni kell majd és az azon szereplő személy aláírása kell.

Ezek után el kell dönteni, milyen céllal akar az országban tartózkodni. Van munkavállaló, családi alapon (itt házasság kell), vállalkozó stb, DE azt tudni kell, hogy azon felül amit beadsz, nem csinálhat semmit. Tehát, ha családi alapon adod be, akkor nem tud munkát vállalni, vagy vállalkozni!!! Ez nagyon fontos.

Ha mégis a családit választod, akkor neked kell igazolnod, hogy teljes mértékben el bírod őt tartani, ehhez kell 3 havi banki kimutatás, ami fejenként leosztva, havonta, ha jól tudom, a minimálbérnek/fő kell megfelelnie, illetve, hogy kifizetsz neki egy magán egészségbiztosítást, vagy van elegendő félretett pénz a kártyán, hogy bizonyítsad, hogy ki tudod fizetni, ha egészségügyi ellátásra szorul.

Ha munkavállalót, akkor a cégtől már vinni kell a munkaszerződést. Annyira nem emlékszem, de ott igényelni kell már előtte ezeket a adókártya, taj kártya vagy csatolni kell az igénylőlapot ezt pontosan meg kell kérdezni.

Általában hatalmas fejetlenség van ezekben az irodákban, senki nem tud semmit. Amikor én jártam, nem lehetett egy időpontot sem foglalni egész évre, már januárban, mert vannak ott ilyen hiéna, önjelölt, vagy valóban hivatásos, nem tudom, ügyvédek, akik konkrétan sorra viszik be a külföldieket (főleg bmws kínaiak) az időpontokra, óránként 90 rongy körül kérnek érte kb. A korrupció elképesztő.

Ha BÁRMIT fordítani kell, anyakönyvi kivonat, edukáció, akármi, akkor csak az [link] fogadják el.

Az eljárás indításhoz kell majd 25 ezer forint, ha azóta nem emelték és a 90 napos szabad tartózkodási időn belül kell elintézni mindent. Akkor kap majd egy ideiglenes kártyát és nem hagyhatja el az országot az eljárási idő alatt, ami max 3 hónap, minimum 1.

2022. márc. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
9%
Vedd le róla a csadort!
2022. márc. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%
Magyarország csak ugródeszka lesz neki.
2022. márc. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!