Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindenki előtt megvan a...

Mindenki előtt megvan a lehetőség, hogy tanuljon és fejlessze magát, nettó félmilliós fizetést sem lehetetlen közelsem megkeresni. Akkor miért panaszkodnak az emberek ahelyett, hogy inkább nekiállnának tenni a jólétükért?

Figyelt kérdés
2022. jún. 23. 10:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Ó, a heti troll kérdés....

Hogy kimennyit keres, azt nem az alkalmazott szabja meg. Max kialkudja a fizuemelést, de fél milla/hó mindenkinek egy kicsit túlzás. Valóban fejlesztheti magát mindenki, de ez nem garancia arra, hogy gazdag lesz. Nem lesz mindenkiből válalkozó. És nem is lehet, mert összeomlana a társadalmunk. Egy diplomás utcaseprőt megnéznék....

Idióta. Kicsit még te is fejleszd magad, mielőtt ilyen hülye kérdéseket írsz ki. De a trollkodást is gyakorolhatnád, csak légyszíves ne itt. Köszi...

2022. jún. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ebben mi a trollkérdés? Ismeretségi körömben rengetegen keresnek ennyi összeg felett, és akkor még keveset is mondtam. Igaz, ők tanultak.
2022. jún. 23. 10:33
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

1, Mert mind mások vagyunk.

2, Ha mindenki hirtelen így gondolkozna és elkezdené képezni magát jobb munkahelyért, akkor ki szeletelné fel neked a sarki kisboltban a párizsit?

3, Egyes állások tényleg durván alul vannak fizetve annak ellenére hogy hiány van. (pl eü)

4, Ha emelkedne az emberek fizetése, azzal párhuzamosan emelkedik minden másnak is az ára.

2022. jún. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

"Ismeretségi körömben rengetegen keresnek ennyi összeg felett, és akkor még keveset is mondtam. Igaz, ők tanultak."


Megszavazták maguknak a parlamentben a kollégáid? 🙄

2022. jún. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
És akkor ezen felbuzdulva most felmond minden egyes tanár és a kölköd ottmarad a nyakadon, oldd meg. Nem tudod? Kirúgnak a jó kis munkahelyedről. Paff.
2022. jún. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt amúgy tudtad, kérdező, hogy nem mindenki okos, nem mindenki tehetséges? Van, akinek a "képezi magát" azt jelenti, hogy leérettségizik, és már ettől is büszke magára. Bár elméletben a lehetőség valóban adott, egész egyszerűen nem alkalmas mindenki minden munkára. Ez az egyik. A másik fontos tényező pedig az, hogy igenis szükség van az általad lenézett munkákra is, mert ha nincs utcaseprő, pék, postás, takarító, bolti eladó stb, akkor elég gyorsan összeomlik minden.
2022. jún. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Diplomás vagyok, a szakmámban dolgozom, imádom, mégiscsak nettó 230-at keresek, mert ebben az országban nem becsülik meg a kulturális dolgozókat, se a kultúrát. Pedig egy nemzetet a kultúrája határozza meg.


Szóval akkor képezzem át magam? Mégis mire? És mivan, ha nincs hozzá képességem, vagy utálnám, vagy csak szimplán az egészségem menne rá...stb?

Nem minden a pénz..

2022. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Mert nincs meg mindenki előtt a lehetőség.
2022. jún. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Egy közgazdász 2 diplomával nem keres még Budapesten sem fél milliót, biztos valami agyhalott fideszes vagy ismét...köszönjük.
2022. jún. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én okos vagyok, képeztem magam. Mindig azt mondták nekem tanuljak és akkor lesz jó munkám, pénzem és jövőm. Erre tessék, hiába az egész mert minden munkáltató szarik bele és rabszolgát keres. Nem adnak semmit szinte, de te azért gürizzél nekik és örülj, hogy van munkád. Pedig egyébként a felsőoktatás szerint piacképes a szak, amin tanultam. Ha rajtam múlna adnék magamnak nettó fél millàt havonta, mert megérdemlem és a fél életemet ott töltöm, megdolgoztam már érte, de sajnos nem az én döntésem. Vállalkozó meg nem lehet mindenki, mert az nagy kockázat. Magyarországon a saját vállalkozások több, mint a fele bebukik. A kezdőtőkékről meg ne is beszéljünk…

Ez az ország nem a lehetőségekről híres, hanem arról hogy beletiporják az embereket egy kilátástalan rabszolgasorsba.

2022. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!