Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartja mindenki lehetetl...

Miért tartja mindenki lehetetlennek?

Figyelt kérdés

19(lassan20) éves dolgozó fiatal vagyok, és vannak nagyon jó vállalkozási ötleteim(nem akarom itt megosztani őket), de felületesen ugyan, de terveztem hozzájuk költségvetést is.Ez 3 millió forint körül jött ki(nem akarok 4,5-5 millió forint alatt belefogni) természetesen a felmerülő egyéb költségek miatt. Megélni alacsony összegből megtudok közben a szüleim házában(természetesen eddig is és ezután is fizetni fogok nekik ezért, beleadok rezsibe stb, mielőtt jönnének a szüleimen élősködök stb. válaszok)?


Na már most mi is a probléma. Szerintetek tényleg lehetetlen? Tényleg nem lehetséges ennyiből jól menő vállalkozást csinálni? Beszélgettem olyannal akinek sikerült, velem kb egykorú kicsit idősebb ember. Ahoz hogy a keretem teljes legyen még kell kb fél év(ez más befektetéstől is függ hogy mennyi). A lényeg az hogy nagyon sok ismerősöm/barátom azt mondja hogy ennyi pénzért szarni se engednek ki meg ilyenek. Szerintetek ez igaz?


Szerintem ez abszurd, és az is az hogy egy bizonyos pontig még a szüleim sem hittek nagyon benne. Talán náluk a fordulópont(még a fordulópont után sem hisznek annyira benne, de talán már kicsit jobban) az volt, hogy az első egy millió forintomat amit összegyűjtöttem belefektettem BTC-be 35.000 usd áron(tudom felelőtlenség stb, de kockázat nélkül nincs siker) Ez az Elon Musk-os hajcihő körül volt, felment a btc 50.000 usd-re(én itt kivettem a pénzem, jelentős profittal), kicsit szomorú voltam aztán mikor láttam hogy 60.000$ felé is eljutott a btc, de nem szabad telhetetlennek lenni, mégis csak az összes pénzemről volt szó akkor. Egyébként bizonyos emberek ekkor is "hülyének" neveztek mikor ezt megtettem, aztán mikor látták hogy mi a helyzet, inkább elkerültek . Szóval szó ami szó, mi a véleményetek erről az egészről? Kérlek titeket, hogy ne töltsétek meg a hozzászólásokat rosszindulató kommentekkel. Ellenben érdemi kritikára kiváncsi vagyok!



2021. szept. 9. 18:25
A kérdező szavazást indított:
Szerintem lehetetlen!
Szerintem lehetséges!
14 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Na az van hogy az ember általában nem egyből vállalkozást nyit, hanem megpróbál először jó munkát végezni, kerülni a kockázatot, híres lenni hogy a munka jöjjön is... A bit coin meg egy f..ág már, de ez miatt nem kéne hülyének nézni téged... Lehetsz vállalkozó de az nem megy csak egy hasra csapásra.
2021. szept. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Simán működhet, de úgyérzem nem vagy a toppon vállalkozás ismeretből, közgázból főleg.



Ügyes vagy, szorgalmas, alázatos, vannak céljaid, DE(!) tudom Bill Gates, meg steve jobs, de menj el egyetemre! Nem tudom mivel foglalkozol, de tudnál kiépiteni egy kapcsolati hálót. Mondjuk nem tudom milyen vállalkozásod van, viszont mindenképpen előnyös egy kapcsolat rendszer. Míg meg nem érted a közgazdaság alapjait, nem fektetünk be, befektetési ismeretek nélkül! Ez csak úgy a rövid távú jövőre nézve.

2021. szept. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Attól függ milyen vállalkozásról van szó.

Ha egy luxus szállodát akarsz nyitni, ahhoz kevés. Ha magántanárként akarsz dolgozni, akkor még sok is. Szóval részletek nélkül fölösleges erről beszélni.

Az, hogy egy vállalkozás működik-e, attól függ, hogy lesz e igény a termékedre/szolgáltatásodra olyan ár mellett ami mellett profitot tudsz realizálni.

A BC-s dologhoz meg csak annyit tudok fűzni, hogy nem tudod miért megy fel-le valaminek az árfolyam, akkor igazából csak szerencsejátékozol, nem pedig befektetsz.

2021. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, természetesen ennyi idősen nem tudok egyetemi szinten a gazdaságról, de opció az hogy magamat képzem,ezalatt persze dolgozok, és gyarapodik a későbbi költségvetés. Egyetemre nem akarok menni, akár 5-6 év is lehet, nem vetem meg a tanulást, ha valaki tud akár szakirodalmat is ajánlhat. Illetve elég jónak tartom a jelenlegi munkámat is, nem akarom egyetem miatt otthagyni.
2021. szept. 9. 18:58
 5/13 A kérdező kommentje:
3as válaszoló, a btcnél mikor felkapott lett, tudtam hogy be kell szállni, természetesen utána néztem és beleástam magam a kripto világába. Sőt elég sok mindent tanultam a tőzsdéről is, nem csak egyik napról a másikra beraktam az összes pénzem és majd lesz valami alapon ment.
2021. szept. 9. 19:02
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

!!!SZERINTEM!!! az nem úgy van, hogy nyitok egy vállalkozást mer van miből oszt jóvan.

Egy igazán jó, értéket teremtő vállalkozáshoz nem csak anyagi, hanem szellemi tőke is kell. MAGAS SZINTEN kitanulsz valamit, amiben szerzel rengeteg tapasztalatot. Aztán ezt a tudást, vagy az abból származó kézzel fogható terméket adod el.

Például: valaki elvégez egy masszőr sulit. Ahhoz pont nem kell túl nagy anyagi tőke, havi 50 KATA + 1 40 ezres masszázságy, néhány lepedő és egy krém. De egy sulitól nem leszel jó masszőr. Kell hozzá rengeteg év tapasztalat, minél több továbbképzés (köpöly, tape, reflexológia, ...), hogy olyan tudásod legyen, amivel nem csak a pénzt hajszolod, hanem valóban értéket adsz. Már ha ez a cél. De mondhatnék edzőt, gyógytornászt, akárkit, vagyis a legtöbb területet.

A vállalkozás azt jelenti, hogy egy szakmáról annyit tudsz, hogy azt már teljesen önállóan tudod művelni. Ez nagyon nagy szó...

2021. szept. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Csak hogy tiszta legyen, nagyvonalakban leírom hogy milyen típusú ötleteim vannak, az egyik egy termék ez kicsit hosszabb távú dolog, még tervezés fázisban sincs. A másik pedig egy bizonyos üzlet, nem nem luxuscikk meg egyéb drágaságokat áruló üzlet, de olyan üzlet melyhez üzlethelységre szügségem van.
2021. szept. 9. 19:36
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha a hétköznapi köreidet bejárva rábukkantál egy-egy különösen égető problémára, amik közül kiválasztottad azokat, amikre tudsz megfelelő megoldást nyújtani, el is tudsz jutni azokhoz, akik ezt keresik, és úgy kínálod nekik, hogy neked is jó hasznot hozva élni tudjanak a lehetőséggel, akkor el se kellene gondolkoznod ilyeneken, hogy vajon lehetséges-e. Ha esetleg köszönőviszonyban sincs ilyesmivel egyik ötleted se, akkor szintén nem kell gondolkodnod azon, hogy ez egyszer nincs-e mégiscsak igazuk a károgóknak. Ez egy skála két végpontja, valószínűleg valahol a kettő közt van a te helyzeted is. Ha ezt nem vagy képes helyesen felmérni, hogy hol helyezkedsz el ezen a skálán, akkor ne öld abba az idődet, hogy vállalkozni kezdesz! Sokkal többre mész azzal, ha ténylegesen hozzátanulod a maradékot, és végre jól válogatsz az ötletkezdeményeid között, és tényleg csak azokkal foglalkozol behatóan, amiknél nyilvánvaló, hogy be tudsz törni egy nagyon professzionális kínálattal, ami esetleg újradefiniálja a világát annak a stabil klientúrának, aki már ki tudja mióta éhezte és szomjazta a megoldást, amit kínálsz.
2021. szept. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerintem az ötleteim jók, de ha nem kezdek bele sosem fog kiderülni hogy működik e vagy nem.Fiatal vagyok, úgy vagyok vele, hogy mivan ha nem sikerül? Semmi, akkor mást kell kitalálnom.
2021. szept. 10. 09:03
 10/13 anonim ***** válasza:

Ennyi infó alapján én nem tudom megmondani, hogy lehetséges-e, vagy sem.

Azt tudom, hogy sokkal eredményre vezetőbb, ha kinézel egy pontot és követed anélkül, hogy hagynád magad letéríteni az útról. Ha te hiszel benne, akkor csináld és vidd sikerre! Olykor még motiváló is lehet a sok laikus, aki nem hitt benned. Megmutatod márcsak azért is...

Ha belebuksz is fel lehet állni és menni tovább, csak mindig legyen egy plusz láb, ami megtart, ha éppen összeesni készülsz.

2021. szept. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!