Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem vagy tényleg...

Csak szerintem vagy tényleg nagy bajok vannak a generációnkkal?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és egyszerűen nem tudom megérteni a velem egykorúak többségének viselkedését, gondolkodását bizonyos dolgokról. Nekem úgy tűnik hogy az idősebb emberek (kb.45-75) sokkal rendesebbek és normálisabbak mint a mi generációnk, nem is beszélve arról hogy a következő generációk milyenek lesznek idősebb korukban.. Nem tartom magam kivételesnek vagy ilyesmi, csak egyszerűen én nem tudom megérteni őket, a többségük beképzelt és bunkó, én próbálok rendes lenni az emberekkel és nem akarok leszólni senkit de nem értem miért van ekkora különbség a fiatalok és az idősebbek között. Én szeretek idősebb emberek társaságában lenni, beszélgetni velük, sokkal rendesebbek tartom őket és bátrabb vagyok előttük mint az én korosztályom előtt.

2022. jún. 23. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Én egy fantasztikusan rendes, megértő, 73 éves ember vagyok, aki előtt szívesen megnyílnak az emberek, a fiatalok is,...

DE...

egy centivel nem voltam jobb fiatalon, mint a korosztályod.

Millió hibával, nyegleséggel, felvett pózokkal, “Ide nekem az oroszlánt is!” szemlélettel,

... aztán benőtt a fejem lágya...🙂

2022. jún. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Az idősebbek is ugyan olyan bunkók tudnak lenni, nyugi. Csak munkahelyen pl ezt annyira nem lehet művelni, mint iskolában.
2022. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy írták előttem, vannak idősek akik otromba módn viselkednek.

Ha egy idős ember stabil mentális állapotban van, udvarias és kedves lesz.

De ne felejtsünk el egy dolgot. Az ember ahogy idősödik, úgy érik. Nem lehet egy 18 évest egy 78 évessel összehasonlítani. Egy 78 éves más felfogás és értékrend szerint él. Lehet a 18 éves könnyen beszélget egy 78 évessel és jól érzik magukat egymás társaságában, de a felfogásuk, az élethez való hozzáállásuk ég és föld lesz.

A 78 éves is volt egyszer kamasz és az ő idejükben sem úgy nézett ki az a korosztály, hogy mindenki udvarias és illemtudó volt. Akkor is voltak iszákos és cigarettázó tinédzserek, akkor is akadtak, kik szívesen kerülték az iskolát, akkor is akadtak, akik nagyon otromba hangnemet merek maguknak megengedni az idősekkel szemben. Akkor nem voltak mindenféle kütyük, amikbe beletemetkezett az ember, de voltak helyette képregények, könyvek, amik kizárták a külvilágot és a gyerek nem lámpaoltásra aludt el vagy nem tett eleget a szülők utasításainak (teríts meg, takarítsd ki a szobádat, menj ki a szabadba). Akkor is voltak bandázások, amikor a tinik kint bandáztak, zavarták az egész környéket a harsogásukkal és nem mentek haza időre. A mai dokumentumfilmek és a nevelőcélzattal előadott "Bezzeg az én időmben" visszaemékezések igen torz képet adnak a régi időkről.

2022. jún. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

A mai középkorúak és az idősek között is akad bunkó.

Szerencsés vagy, kérdező, ha nem velük találkozol. Mint középkorú (49 éves) ember, őszintén kívánom, hogy ne csalódj bennünk később sem.

2022. jún. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
Ez nem generáció, hanem ország kérdése. Magyarország tipikus gyűjtője sajnos az irigy, beszűkült, bunkó embereknek. Itt a 80 éves is flegma és bunkó, nem csak a 20 éves, míg külföldön egy 18 évessel is simán elbeszélgetsz kellemesen. Tapasztaltam, mikor Pesten külföldi turistákkal beszélgetem, vagy épp a sulinkban cserediákokkal. Ég és föld.
2022. jún. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy érzem húsz évesen, mindig idősebb társaságot keresek. Azért van egy-két kivétel, de inkább az a baj hogy nem ők a hülyék, hanem én gondolkodok úgy mint egy 30+ éves.
2022. jún. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
34 vagyok. Igen ezt tapasztalom én is! A mai 25 alattiak borzalmas ahogy viselkednek.
2022. jún. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
18 évesen gondolom az a nagy érettséged, hogy nem iszol meg bulizol, és nem vagy a társaság középpontja. Ez a legtöbb esetben nem érettség, csak ilyen személyiség vagy, később meg ugyanezek az emberek szokták megbánni, hogy nem éltek semmit és vesznek pcsaszoknyát 45 évesen, meg mennek bulizni a gyerekkel, mert úgy érzik, be kell hozni a lemaradást.
2022. jún. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"Fiatalságunk rosszul nevelt, fittyet hány a tekintélyre és semmiféle tiszteletet nem tanúsít az idősek iránt. Manapság fiaink nem állnak fel, amikor a helyiségbe belép egy idős ember, feleselnek a szüleikkel, és fecsegnek ahelyett, hogy dolgoznának. Egyszerűen kiállhatatlanok." (Szókratész)


"Nem táplálok többé semmiféle reményt országunk jövőjét illetően, ha holnap a mai fiatalság kerül hatalomra, mert ez a fiatalság kibírhatatlan, nem ismer mértéket, egyszerűen rettenetes." (Hésziodosz)


"A fiatalság velejéig romlott. A fiatalok elvetemültek és semmirekellők. Sohasem lesznek olyanok, mint a régi idők fiatalsága. A mai fiatalok nem lesznek képesek megőrizni kultúránkat." (3 ezer éves agyagtábla Babilonból)

2022. jún. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8as, nem, ez valóban nem érettség, az viszont, hogy nem kapásból lehülyézi az időseket, hanem tiszteli a tapasztalatukat, igenis az.
2022. jún. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!