Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy 80 kg-os embert meg tudna...

Egy 80 kg-os embert meg tudna fogni úgy egy családi esernyő, hogy nem halna,meg/nem tőrné össze magát?

Figyelt kérdés

Ha egy tízemeletes tetejéről egy 80 kg-os ember egy nagy esernyővel (családi esernyő) leugrana, az ugyanolyan csapódással érne földet mint, ha ernyő nélkül ugrana, vagy annyit fogna fel az ernyő, hogy lehet épp nem olyan sebességgel zuhanna, nem halna meg, nem törné őssze magát?


Azért kérdezem, mert a héten háromszor álmodtam ilyet és 82 kilo vagyok. Ez szerintem nem véletlen, ellenben én nem merném megcsinálni, meg nem is hiszek benne. A Barátok Kóztben volt, hogy Miklós leugrott 1x egy 8 méteres kertes ház tetejéről nagyobb esernyővel, de az film, nem valóság.



2022. jún. 25. 20:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
De Miklósnak semmi baja nem esett, de mondom az film és nem a valóság.
2022. jún. 25. 20:49
 2/11 anonim ***** válasza:

A tömeged nem számít zuhanás közben, ott a légellenállás számít.


Továbbá 80kg és 80kg között elég nagy különbség van, ha csupa izom, vagy csupa zsír az illető, utóbbi előnyösebb, ha a légellenállásnál a felületet nézzük.

2022. jún. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Remélem tudod, hogy úgy csapódnál bele a betonba, mint a paradicsom amit falhoz vágtak. Én úgy emlékszem, hogy a mythbusters-ben ezt meg is nézik, hogy nem nagyon működnek az ilyen dolgok.
2022. jún. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mert szerinted megcsinálnàm? SOHA.
2022. jún. 25. 21:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Ekkora ernyő nagyjából semmit sem ér, ráadásul a légellenállás miatt kifordulna.


Annak idején vitorlázóval repültem. 10 ugrás kötelező volt normál ernyővel, illetve egyet ugrottam mentőernyővel -a gépen az volt a hátunkon. A mentőernyővel kb. olyan volt, mintha 5-6 méterről zuhantunk volna nélküle.

Meg kellett tanulnunk esni, gurulni. Volt akinek így is kiment a bokája.


A mentőernyőnek is sokszorosa a felülete, mint bármely esernyőnek.

2022. jún. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
sina gyári esernyő simán átfordul , de egy tuningolt (megerősített és kapaszkodóval ellátott) nagy napernyő esetén lehet hogy túlélnéd
2022. jún. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az ejtőernyővel földetérés kb. hány km/h órával történik? Youtube-on már láttam, hogy el szoktak esni földetéréskor.
2022. jún. 25. 21:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs az az esernyő, napernyő, amivel a 10-edikról történő zuhanást megúsznál élve. Hacsak nem fára, bokorra zuhansz, de akkor sem sok esélyed van.
2022. jún. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Kicsit off, de hallottad már a darwinizmus szót?


Egyébként biztonságosabb ha kötsz rá legalább 3 héliumos lufit...

2022. jún. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9


Inkább 300-at.

2022. jún. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!