Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt jön meg a...

Mennyi idő alatt jön meg a személyi igazolvány? Igényléstől számítva hány nap kb?

Figyelt kérdés
2022. jún. 26. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:

"Ügyintézés határideje


20 nap, ha a kérelem és mellékletei, valamint az eljáró hatóság rendelkezésére álló adatok (ide értve az olyan adatokat is, amelyek szolgáltatására a kérelmező nem kötelezhető) alapján a tényállás tisztázott a döntést legkésőbb 8 napon belül meg kell hozni (sommás eljárás)."

Forrás: Kormányablak - Feladatkörök - Állandó személyazonosító igazolvány cseréje, pótlása iránti kérelem ( [link] )

2022. jún. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én vasárnap igényeltem jogsit, csütörtökre megvolt. Gondolom az eljárás hasonló.
2022. jún. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Januárban kellett, kb. 5 nap volt, de személyes átvétellel, szerintem úgy gyorsabb. Viszont ha kérsz ideiglenes kártyát, szerintem az is mindenhova jó (Ausztriába tuti lehet vele utazni, tehát a kártya formátumú ideiglenessel).
2022. jún. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3 nap alatt megvolt
2022. jún. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pénteki igénylés, szerdán hozta a posta.

Ez 2020-ban az első kovid hullán után volt.

Mostanában állítólag el vannak kapva a kormányablakokban, mert rengeteg meló felgyűlt amiatt, mert nem volt kötelező megújítani az okmányokat. Én pont ezért csináltattam meg kovid alarr is, hogy ne legyen belőle cumi.

Miután megvan az igénylés, a rajta lévő azonosítószámmal nyomon tudod követni, hogy mikor jön.

2022. jún. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hugom is most volt.10 nap alatt neki kész,vagyis 10 munkanap,azaz 2 hét.
2022. jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Függ(het) a hivatal(ok) zsúfoltságától (mennyi munka van éppen rájuk bízva) de általában két héten belül megvan.


Nekem pl. az útlevelemre mondtak 30 naptári napot (hivatalosan is ennyi) de két héten belül már jött is az értesítő, hogy mehetek érte

2022. jún. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!