Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan vezetéknév, ami jól...

Van olyan vezetéknév, ami jól hangzik és könnynen átírható germán vagy újlatin nyelvekre?

Figyelt kérdés
A jelenlegit neg szeretném változtatni.

2022. jún. 28. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vezetéknevet nem olyan egyszerű megváltoztatni mint egy keresztnevet, csak szólok. Nagyon nyomós indokodnak kell lenni. Ha jól tudom egyenesági felmenők vezetékneveiből válogathatsz, vagy a házastársad nevét veheted fel, válás után is maradhat (gondolom). Anyakönyvvezetőnél érdeklődj, én csak a keresztnevem változtattam, vezetéknévben sajnos nem tudok nagyobb segítséget nyújtani.

Amúgy konkretizálnád a kérdést? Tehát magyar vezetéknevet akarsz, amit le lehet fordítani más nyelvekre? Pl. Kovács-Smith? Vagy alapból germán vagy újlatin eredetűt akarsz? Mint pl Klein? Csakhogy valami példát mondjak, mert egyáltalán nem egyértelmű a kérdésed. Különben pont a múltkor gondolkodtam, ismertem egy csajt akinek "Vida" volt a vezetékneve, aztán ugye pont spanyolul tanulok, a Vida pedig spanyolul azt jelenti, hogy "élet".

2022. jún. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudod tetszés szerintire megváltoztatni.


Ahogy leírta az #1.

2022. jún. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
Van egy szó ami lehet vezetéknév és mi den nyelven P betűvel kezdődik, ezért mi den nyelven legalábbaz első betűje adott és a szó további részét sem nehéz átírni, ez a szó a pisi és ez a szó akár vezetéknév is lehet, érdemes megfontolni.
2022. jún. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!