Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olyankor, amikor igazán...

Olyankor, amikor igazán önmagam vagyok, 10-ből 9-szer negatív kritikát kapok. Sokkal érzékenyebben reagálok ezekre a visszajelzésekre, mint ésszerű lenne, talán pont azért, mert összekapcsolom az önfeledtséggel. Hogy lehet ezt magamban jól kezelni?

Figyelt kérdés

Nem szeretném, hogy emiatt legyenek gátlásaim, és amiatt ne tudjak önfeledten csak örülni, mert bennem van, hogy "na igen, ilyenkor érkezik a kritika". Viszont nem szeretném lesz.rni sem, amit visszajelzésként kapok, hiszen ha a másik ember nem tartaná fontosnak amit mond, akkor nem mondaná.


Azt már észrevettem magamon, hogy félek feloldódni sokszor, mert kb várom a beszólást. (Nem szoktam bunkó lenni, megsérteni másokat, szóval az érkező kritika nem ilyesmiről szól.)


Más, aki átélt már hasonlót, hogy kezelte ezt? Gyakorlati tanácsok és észrevételek érdekelnek inkább, vagy akár egy másfajta szemléletmód, ami segített ezt az egészet helyretenni, nem tudom... bármi jöhet.


Huszonéves nő vagyok


2022. jún. 29. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanban, ilyen szürkén fogalmazva nem lehet sokat mondani. Fogalmunk sincs a visszajelzések mennyire jogosak, mennyire vagy sok néha, mennyire tolod túl. Fogalmunk sincs kikkel veszed körül magad, milyen emberektől jön ez a kritika, milyen velük a kapcsolatod, mióta ismered őket, milyen helyzetekről van szó.


Ezek mellett például azt sem tudjuk, hogy vannak-e mélyebb okai ezeknek a gátlásoknak, bár ennek akkor már szakemberrel kellene utána járni. Valószínűleg ez utóbbit lenne érdemes csinálnod.

2022. jún. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
az a mondás hogy “legyél önmagad” az alapjában véve nem jó. az ember változik az évek során, senki sem tudja hogy kicsoda ő valójában. pl. 5 éve utálhattad a répát, most meg lehet az a kedvenc zöldséged. de közben az sem jó ha stresszelsz azon hogy mit gondolnak mások. ha érzed hogy nem jó ahogy közvetíted magad másoknak, akkor találd meg hogy mi az ami zavarhatja az embereket, ne próbáld egyből megváltoztatni, csak figyeld meg, és próbáld elképzelni azt hogy mi történne akkor, ha minden jól menne és nem éreznéd rosszul magad egy közösségben. ha úgy érzed hogy mindenki ítélkezik feletted azt az emberek megérzik és úgy is fog történni. próbálj abban az érzésben lenni egy kicsit hogy minden jól fog sikerülni. egy idő után magadtól tudni fogod hogy hogy reagálj az adott helyzetben, nem egyből fog történni persze. nekem így sikerült leküzdeni a szorongásomat. csináltam egy alter-egót aki magabiztos, vicces, sok barátot tud szerezni és elkezdtem úgy viselkedni ahogy őt elképzeltem. nagyon sokat segített, elképesztő hogy az agy mikre képes.
2022. jún. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont nem szeretném lesz.rni sem, amit visszajelzésként kapok, hiszen ha a másik ember nem tartaná fontosnak amit mond, akkor nem mondaná."


Ezen a ponton tévedsz, ráadásul duplán. Egyszer azért, mert sok ember csak egy közléskényszeres és/vagy rosszindulatú és/vagy sértődékeny kis köcsög, akinek nem számít a véleménye, mert jelentéktelen az életedben (nem függ tőle semmi fontos és/vagy ha mégis, lecserélhető). Másodszor pedig azért, mert nem szeretnéd leszarni. De, le kell. Ez van.


Én is átéltem azt, amit most te, egy réteg elutasított, pofákat vagdosott rám, megjegyzéseket tett, szar embernek tartott, szarnak tartotta a humorom... Nekem ez a réteg idővel jól elkülönült, ráadásul meglepően kicsi volt azokhoz képest, akiket pedig vonzott az, hogy végre önmagam adom. Ennek a rétegnek a tagjai közül talán két személy, ha fontos szerepet töltött be az életemben, a többi véleményét meg ennél jobban le sem szarhatnám. Főleg mert a többségük alattam volt a táplálékláncban, ha akartak, sem tudtak volna keresztbetenni a durcikázással. Szóval szemrebbenés nélkül kibaszkodtam őket az ismeretségi körömből és láss csodát, jöttek helyette újak és többen.


Engedd el, ha túltolják, el lehet őket küldeni a halál faszára. Barátaid ezek nélkül az emberek nélkül is lesznek, a karrieredben ezek nélkül az emberek nélkül is boldogulsz és tudsz fejlődni, párt ezek nélkül az emberek nélkül is találsz. Minden megoldott, le van szarva pár kényes picsa meg soyboy hisztije.

2022. jún. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet, és nem mondtál sokat a helyzetedről... Az emberek sokszor beskatulyázzák egymást, és ha az illető eltér ettől akkor azzal nem tudnak mit kezdeni, ezért belé kötnek.

Az is probléma lehet hogy általában mások kedvében akarsz járni, csak olyat mondasz ami tetszik nekik, nem állsz ki magadért, nincsenek elvárásaid mások felé, amin ha változatsz, az nyilván nem fog tetszeni a többieknek.

Ennyi alapján akár az is lehet hogy te vagy bunkó, ha önmagad vagy...


Ezek olyan dolgok amikre neked kell rájönnöd. Ha meg arra jutottál hogy nem benned van a hiba, akkor keress olyanokat akikkel hasonlóak vagytok.

2022. jún. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amiért fáj, mert te kilépsz a konfortzónádból, ami számodra egy nagy lépés, valami pozitív, amire mások negatívan reagálnak.

Ámbátor lehet magukat a negatív kritikákat azért kapod, mert abból kifolyólag, hogy nehezen oldódsz fel, rosszul kommunikálsz, amit teszel vagy mondasz irreleváns, érthetetlen, túl sok.

Első sorban érdemes megvizsgálni a szituációkat, hogy mit mondtál vagy ettél amire a negatív visszajelzést kaptad.

Ha arról van szó amit feljebb olvashatsz tőlem, nem azt kéne megtanulnod, hogy hogyan ne fájjanak a bántó szavak, hanem hogy hogyan kommunikálj másokkal, mi az a köztes állapot ami szerint kilépsz a konfortzónádból, ám határokon belül maradsz.

2022. jún. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!