Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Taníthatok Mo-n, úgy hogy...

Taníthatok Mo-n, úgy hogy Szlovákiában lakom?

Figyelt kérdés
Most diplomáztam, viszont szeretnék Magyarországon elhelyezkedni. Szlovákiai magyarként vállalhatok munkát a közoktatásban Magyarországon? Azt láttam, hogy néhány helyen szükséges a magyar állampolgárság, ahhoz hogy az adott munkakört betöltsem. Tényleg ennyire fontos lenne az állampolgárság?

2022. jún. 30. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Tanári diplomád van?

Kettős állampolgár vagy, mert határontúli magyar vagy, nem?

Egyébként nem ajánlom azt, hogy te a magyar oktatásban dolgozz. Ritka siralmas bér, a diákokat hagyjuk, tré az egész. De nyugodtan próbáld ki, én nem beszéllek le róla. Szerintem akkora hiány van, hogy itt már semmilyen követelmény nincsen, csak jöjjön valaki tanítani.

2022. jún. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen tanári diplomám van és szlovák állampolgár vagyok.... Sajnos. Azt tudom, hogy a fizu gyatra, de szeretem ezt a hivatást.
2022. jún. 30. 15:52
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Jó ezt olvasni, de sajnos hivatástudatból nem lehet megélni. Mindenesetre sok sikert! Még akár egy jó magániskolàba is van esélyed bejutni, ahol a bér sem lenne rossz.

Nyugodtan jelentkezz Magyarországon tanárnak, nem hiszem, hogy kötekedni fognak, mert mint írtam hatalmas hiány van mindenhol.

Megkérdezhetem milyen szakos vagy?

2022. jún. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A megélés nem lenne gond. Én ezzel tisztában is voltam, hogy nem lesz valami fényes a bér ezen a területen.

Nagyon jó olvasni, hogy nem akadékoskodnának, ennek igazán örülök.

Igazából óvópedagógus vagyok de általános iskola első négy osztályán is taníthatnék.

2022. jún. 30. 16:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem törvényi feltétel, de mondjuk egyházi iskolákban kevésbé nézik, míg a közigálláson szinte mindhez magyar állampolgárság van odaírva. Önmagában szerintem nem probléma, és ha behívnak simán elmondhtaod, hogy azért nem veszed fel, mert nem szeretnéd elveszíteni a szlovákot, szerintem meg fogják érteni.
2023. jan. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!