Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik népcsoport a legszimpat...

Melyik népcsoport a legszimpatikusabb számodra az alábbiak közül?

Figyelt kérdés
Miért?

2022. júl. 1. 14:39
A kérdező szavazást indított:
Az angolok.
A németek.
A franciák.
Az olaszok.
A spanyolok.
A törökök.
A kínaiak.
Az oroszok.
A japánok.
A hollandok.
24 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Adolf power
2022. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Az olaszok, mert én is olasz vagyok. (Nem, nem roma, tényleg olasz, csak itt születtem, itt jártam iskolába, meg eddig itt is dolgoztam, de most készülök Olaszországba kiköltözni. Várnak a rokonai. Sajna ebben az országban már minden elromlott, nem éri meg itt maradnom, meg egyre több szóbeli támadás is ér, hogy én "migráns" vagyok.)
2022. júl. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Miért ne tehetném meg?

Sok magyar is elhagyta az országot, lediplomàzott és elment innen a fenébe. Miért? Mert itthon keresek négy szakmával minimálbért(130 nettó), a biztosítàsom az autómra meg B1-ben 25 ezer, plusz tankoljam, plusz étel, ital, rezsi. Akkor mire maradjak itt? Erre a mentalitàsra, hogy én "áruló" vagyok meg "migráns"? Gyűlölöm a magyar mentalitást. Tipikus "Megdöglött az én lovam, dögöljön az egész falué is", "Nekem szar, legyen az mindenkinek". Mindenki irigykedik, mert mindenki csak azt tud. Könyörgöm mire? Mindenki előtt ott a lehetőség, lehet menni tanulni, lehet jó szakmát tanulni, lehet bárkinek jó munkahelye, senki nem tart a fejéhez pisztolyt az embernek, hogy kölyköt kell szülni 18 évesen és egy életre lekötnie magát, nem pedig házra meg autóra gyűjtenie. Én nem kölyköt csináltam, hanem tanultam, ennyi a különbség. Most meg én vagyok a szar mindenki szemében, és mindenki irigy. Irigy a nevemre, arra, hogy nem magyar vagyok, arra hogy tanult vagyok. Na, ilyen nincsen más országban.

Itt mindenki irigykedni tud, átkozódni, meg bólogatni mint a birka. Érzi mindenki, hogy itt minden egy szar, mégis mindenki bólogat, hogy "Magyarország előre megy, nem hátra". Hát, szerintem vészesen hátra megyünk, meg lefelé. Mi lesz a továbbiakban? Ezer forintos kenyér meg 130 ezres nettó ugyanúgy? Választhatsz majd te is, rezsit fizetsz, vagy eszel. Én megjártam ezt, úgy pofàzok! 40 ezret kerestem havonta, és 35 ezer volt az albérlet! Na, így nem jársz viszont külföldön!

Meg úgy sem, hogy csak addig alkalmaznak, amíg a támogatást fel tudják rád venni 25 év alatt(így is jártam), utána kirúgnak.

Október egyig lesz àrstop, és utána? 1000-1200 lesz egy liter benzin. 1500 Ft lesz egy kg kenyér, 2000 Ft felett lesz egy doboz cigaretta. És a fizetés? Az marad ugyanott, nyugi. Meg a mentalitás is.

Egészségügy nincs, egy nulla. Rokonomat elkezelték egy egyszerű betegséggel, és igen fiatalon belehalt + elkapott valami kórházi baktériumot is.

Ismerősöm autóbalesetet szenvedett, volt biztosítàsa, azt hozta ki a biztosító, hogy BIZTOSÍTÀSI CSALÁST követett el, pedig olyan sérülése van, ami egy életre megmaradt!

Barátnőm telefonjàt ellopták (250 ezer forintos volt), nem csináltak semmit a rendőrök. Ugyanezt a barátnőmet a pasija meg is verte, halmozottan volt a pasinak többféle ügye is, mégsem történt semmi. Tegnap elmentem a rendőrkiképzőközpont előtt, több nőt láttam, mint férfit. Már férfi nem is megy rendőrnek. Tehát a rendőrség nulla, a fizetés nulla, az igazságszolgáltatás nulla, stb. Akkor mire fel maradjak? Gyűlölöm az egészet. De ezzel nagyon sok magyar is így van, kár àltatni magadat. Néha nyisd ki a szemed és ne csak az Orbán propagandàt hallgasd a tv-ből miszerint ők "Haza hozták a külföldön élő magyarokat". Ja, haza. Azért ment ki minden haverom Németországba dolgozni, és nem is jár haza egyik sem csak félévente egyszer.

2022. júl. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

Nem, nem találtam fel semmit, képzeld el. És nem vagyok űrkutató sem, de egyébként, miért? Hol írtam hasonlót? Teljesen átlag ember vagyok.

Na, de kezdjük is.

Mit tudsz te az olaszokról? Voltál kint egy hetet nyaralni, és a lábadra lépett az egyik, és nem kért bocsánatot? Ebből szűrtél le mindent? Te vagy a röhej, már bocs. Mindenféle indoklás nélkül elkezded, hogy így-úgy áruló mindegyik. De most akkor én kérdezek: Miért is? Mi van?

A magyaroktól undorítóbb meg nincs, és te is csak alátàmasztod a viselkedéseddel azt az egészet, amit előzőleg írtam. Tisztelet a kivételnek, de abból meg kevés van. Laktam az országban pár helyen, Debrecenben, Győrben, stb. Láttam jó pár embert, ismerek is elég sokat.


S hol írtam, hogy egyszerre dolgozok négy szakmában? Mi van, fogyatékos vagy?

De, ha annyira érdekel: Burkoló, személy- és vagyonőr, számítógépes rendszerkarbantartó, és most csinálom a gépjármű mechatronikai technikusit(autószerelő mindennapi nevén). Ezen kívül van még B jogosítványom, és a vagyonőrihez kombinált fegyvervizsgàm. Két saját autóval rendelkezem, amin hitel sincs. Oké, az egyik több, mint húsz éves, a másik meg hagyaték, el fogom az egyiket adni nem sokára, de jelenleg ez így igaz.

Burkolónak nem vesznek fel, mert mindenhol azt hallgatom, hogy gyakorlott ember kell, én meg nemrég jöttem ki az iskolából, meg olyan ember kell akinek erős a fizikuma, hát kigyúrva meg nem vagyok, ez van. Ettől függetlenül tudom csinálni a munkát, mert a saját hàzamat is egyedül csinálom, de ezt sem kell elhinni. Attól, hogy te például nem hiszed el, én nem fogok rosszabbul aludni.

Falun élek, igen. Most költöztem ide egy hónapja, de fentebb írtam, hogy éltem nagy városban is, de a falu jobban bejön. Pláne, hogy eddig vegyigyàr mellett laktam(igen, képzeld Magyarországon van vegyigyàr). De még mindig nem értem ehhez mi közöd van.

A dohányzás engem nem éppen érdekel, nem érint, csak leírtam azt, hogy mi várható, mert elég sok barátom dohányzik, és őket például érinti. Én nem dohányzok, de szerintem ha dohányoznék sem lenne beleszólàsod egy szar idegenként, szóval ismét egy olyan téma, amihez semmi közöd.


Igen, volt neki 250 ezres telefonja, hitelre. Akkor fizette ki, ő például félévig munkát sem kapott, mert nem alkalmaztàk sehol. Borsod megyei. De ez is mit tartozik rád, őszintén? A példával azt szemléltettem, hogy a Magyar Rendőrség egy nagy darab nulla. Nem a barátnőm anyagi helyzetével kívántam foglalkozni.


Igen, a kórházi baktérium meg szintén valós. A zárójelentésben is szerepel, hogy ez történt. Vagy te még mindig az Orbán propagandànàl tartasz, és elhiszed, hogy minden rendben van? Van elég orvos, rendőr, ápoló, stb? Megmondom a frankót, nincs! A Ladànak meg mi köze van szerinted a kórházhoz? Akkor kettőnk közül ki is a szellemileg leépült, aki azt se tudja mit pofàzik?


Albérlet: Egy közös albérletben éltem, egy szobát béreltem. Ez volt négy éve, akkoriban egy szoba ára havonta 35 ezer forint volt, és mellette iskolába jártam. Iskola mellett alkalmi munkàból éltem, az fizetett 40 ezret, pedig 12 órában dolgoztam, amikor éppen tudtam. Oké, akkor még nem volt több szakmám, csak egy érettségim, de jobb munkát egyszerűen nem kaptam, pedig akartam váltani. Amikor kimondtam, hogy iskolába járok egyszerűen sehol nem akartak normálisan alkalmazni, csak ilyen-olyan beugrósnak alkalmiban, ami mellett sem TB nem jár, sem nyugdíjjàrulék, sem normális fizetés. Egy félévet bírtam, aztán ott is hagytam Debrecent. Az emberekkel sem voltam elégedett, szinte csak rosszat tapasztaltam. Az iskolát folytattam viszont, és el is végeztem becsületesen.


Pontosan ez van, amit írtam. A legtöbb magyar pont olyan, mint te. Nem kell vergődni.


Nagyon sok ismerősöm beleugrott a hülyeségbe, 18 évesen jött a gyerek, jött a házasság, jött a hitel, most 20-22 évesek, és külön vannak. Ott maradtak 1-4 éves gyerekkel/gyerekekkel, és van közöttük olyan akinek éppen a nyolc általános megvan. Heti szinten azt hallgatom tőlük, hogy nekem milyen jó, nekem nincs. Csak az autómra van gondom. Nekik is elmondtam pedig ugyanezt. Mindenki a saját sorsa kovàcsa, ha valakinek ez kell fiatalon én nem beszélek le senkit, van aki jól jár, ugyanúgy jó élete lesz, de ahogy látom a környezetemben sajnos abból, hogy 17-18 évesen jön a gyerek, és egy szakma nincsen a lány kezében abból általában jó nem jön ki. De nincs jogom beleszólni senki életébe, nekem olyan szinten tiszta a témával kapcsolatban a lelkiismeretem, hogy én le senkit nem beszéltem soha az ilyesmiről, és mikor megtörtént a baj sem mondtam olyat, hogy "Én megmondtam". Csupán annyit szoktam mondani, hogy "Gondold át". Csak úgy vagyok vele, hogy nem irigykedni meg átkozódni kell, mert a lehetőség mindenkinek adott mindenre igazából. Mindenki kimehet, kiköltözhet, lehet mérnök, lehet jogász, lehet vállakozó, kereshet 2000 eurót, vagy itthon 500-600 ezret. Lehet bármi egyéb, de ezt már leírtam jóval fentebb.

2022. júl. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!