Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek melyik ország felé húz...

Kinek melyik ország felé húz a szíve?

Figyelt kérdés
Nem tudok szavazást indítani így csak egyszerűen írjátok le, ki melyik ország felé húz! Melyik országgal műküdnétek együtt egy virágzó jövőért cserébe? Oroszország vagy USA? Melyiknek van nagyobb létjugosultsága? Mindent vegyetek szemügyre, gondoljátok végig!

2022. júl. 6. 20:20
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
72%
USA
2022. júl. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
88%
11-es vagyok! Annyira mégsem vágyok az Usába. Ott igazából csak a tájak tetszenek és a változatosság. Egyik helyen forró sivatag, másik helyen hóvihar. Viszont a politikai helyzet nem tetszik, de nagyon nem. Oroszországban már nem olyan izgalmas számomra a természet, de a politikai helyzet jobb. Nagyobb biztonságban érezném magamat.
2022. júl. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
Nekem USA, nekem tetszik a technológia amihez hozzájutunk a Nyugat álltal, annó mikor felszámolták a vasfüggünyt az embereknek mekkora felüdülés volt mondjuk a nyugati autó, hűtő stb stb! Ürtechnika volt egy Opel a Ladához képest! Szerintem az oroszpártiak azok az emberek akik idősebbek! Amúgy a probléme nem az, hogy USA vagy Ororszország, hanem az, hogy meg vagyunk osztva már megint! Mert azt látom az ország egyik fele erre a másik erre. Talán többen vannak az Oroszpártiak, amit nem is értek, mert akkora szegénység van ott, meg elmaradottság, hogy eszméletlen. Nincs szólás szabadság, mert ha mersz tüntetni, elvisznek a picsába.
2022. júl. 9. 11:42
 14/47 anonim ***** válasza:
85%
Megint 11-es vagyok. Én fiatalként vagyok oroszpárti. Egyetértek szinte minden szavaddal. A nyugati dolgok jobbak sok esetben. De az USA demokráciája az csak álca. Már robotkutyákat gyártanak ott, amik lehet a nép ellen lesznek felhasználva. A jó és rossz modern technika nyugatról jön. Oroszországban sok helyen azért van szegénység mert hatalmas ország. És Usában is vannak szegény emberek, lepukkant területek. A globális pénzhatalmi elit is ott található nagyrészt. Ja és ne felejtsük el az USA demokráciaexportját se. Oroszország csak a mi szemünkkel tűnik diktatúrának. Az oroszoknak ez a normális. A Covid-diktatúra is nagyobb volt az USA területén. Persze az USA se rossz és Oroszország se tökéletes.
2022. júl. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

14-es, részben igazad van, annyiban nem értek egyet veled, hogy bármilyen rossz állapot egy idő után normálissá válik :D Nézd meg az emberek, hogy féltek mikor kirobbant a háború a szomszédba, ahhoz képest már szinte hozzá szokunk! Ugyan így hozzá lehet szokni ahhoz is, hogy durrog csattan feletted a gránát! Tehát hogy az orosz nép eltűri azt, hogy szegénység van, vagy ha kimész tüntetni elhurcolnak vagy pofánvernek. Mindezt eltűri azért van mert ebben élnek és nincs is nagyon választásuk, tőke nélkül nem nagyon lehet mit csinálni. Még pereskedni sem tudsz! De hogyan is pereskednél ott ahol lepofozzák egymást inkább.

Nekem továbbra is USA a szimpi. Én Nyugaton dolgozok már 4 éve, sokkal könyebb az életem, és nem kell a pénz miatt aggódnom. Magyarokhoz képest jómúdú vagyok.

2022. júl. 9. 12:58
 16/47 anonim ***** válasza:
6%
Oroszorszag. Ha megnezzuk a tortenelmunket, foleg az elmult 100 evet, lathatjuk hogy mindig is nagyon jol jott ki belole Magyarorszag, amikor itt voltak az oroszok, vagy mi mentunk hozzajuk dorgolozni… ja nem
2022. júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
87%
Szovjetunió volt, nem Oroszország. És ma már más a helyzet.
2022. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
De a Szovjetuniónak melyik ország volt a feje? Melyik országnak voln a legnagyobb dominanciája? Azért az tényleg elfeledik az emberek, hogy annó megszáltak minket! Mit adtak nekünk az Oroszok? Egy olyan sikerről tuduk ami Oroszokkal kapcsolatos! Farkas Bertalan űr utazása. Mást nem tudok mondani, jah meg a halhatatlan Lada.
2022. júl. 9. 14:20
 19/47 anonim ***** válasza:
77%
Ja ertem, tehat a Szovjetunio volt, az mindjart mas… gondolom a mai MODERN Oroszorszagban mar semmi nem maradt meg nyomaiban sem a Nagy Dicso Szovjetuniobol. Nem elnek ott honpolgarok akik meg szovjet allampolgarok voltak. Nem azonos mar sem a nyelv, sem a kultura, sem a tortenelem, sem a mentalitas, sem a hagyomanyok… Hagyjuk mar ezt a hulyeseget… Szovjetunio elott mi is volt? Ja hogy Orosz SZSZSZK. Mikor nagymamam vagy nagypapam, vagy az O szomszedaik meseltek, hogy mi volt regen, valahogy nem azt mondtak soha , hogy bejottek es/vagy kimentek a szovjetek… oroszokat vagy ruszkikat mondanak. Erdekes… “az a Szovjetunio volt…” ezt most ugy irtad mintha Romaniat es mittudomen Pakisztant “kevertem volna” :) Ne ertsetek felre, az Amerikai modival sem szimpatizalok egy cseppet sem, de ilyen tortenelemmel a hatunk mogott az Oroszok partjat fogni barmiben is, szimpla hazaarulas…
2022. júl. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
78%
Nem neveznék senkit hazaárulónak úgy, hogy nem is ismerem. Sok oroszbarát van, aki sokat tesz Magyarországért és van sok oroszellenes, aki a magyar egyetemeken megszerzett tudását külföldön használja stb
2022. júl. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!