Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokaknak mi a bajuk a szegénye...

Sokaknak mi a bajuk a szegényekkel?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, hogy így meg úgy a büdös prolik, ő miattuk van minden rossz.

Apám is folyamat ezt hajtogatja. Hogy az alja réteg már lassan jobban él, mint a keményen dolgozó GDP-t termelő réteg, meg akiknek felelősségteljes munkát végeznek, értéket teremtenek stb. S ki is emeli, hogy ezek a pénztárosok, árufeltöltők, gyári melósok, raktári anyagmozgatók, munkanélküliek. Apám szerint is, globális szinten ezek az alja rétegek szaporodnak a legjobban, ő miattuk vannak a dugók, a klímakatasztrófa, a jelenlegi rekord infláció meg szinte minden. Mert az állam őket nyomja a legjobban.

De nem is értem, mit foglalkozik ő ezekkel az alacsony rangú emberekkel.

Mások hogyan látják? Szerintetek is a szegények miatt van minden rossz? Tényleg ők jobban élnének, mint akinek értékteremtő munkája van?



2022. júl. 7. 08:55
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Meg pl. annyira rossz ezt hallgatni, hogy mikor megyünk valahova kocsival és egy régebbi, olcsó kategóroás autó megy előttünk, akkor apám köpköd, ordít, hogy ez a büdös prolinak is minek kocsival járni, meg ezek miatt élünk mi egyre rosszabbúl, mert szerinte mi fizetjük meg ezeknek a jólétét. Én nem érzem, hogy rosszabbul élnénk. És anyám meg tök nem ilyen. De nem csak apámtól hallom ezeket a lenéző szavakat a rosszabb anyagi helyzetűekre, hanem a környezetemben másoktól is.
2022. júl. 7. 09:02
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Melósok, takarítók, kukások nélkül az ország egy koszban-mocsokban fürdő lepratelep gettó lenne.

2. A gazdagok többet vásárolnak, többet fogyasztanak, többet kocsikáznak, ergo a környezeti katasztrófa elsősorban a gazdagok miatt van.

3. Apád egy f*sz.

2022. júl. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Katona Dius ***** válasza:
100%

Abba nem gondolnak bele az olyanok mint apad, ha nem lennének ezek a "prolik" nem lenne aki kínálja a segget pl a boltban,nem tudná mit venni mert nem lenne aki kiszolgálja,aki feltölti az árut. Sok szar meló van,de azokat is el kell végeznie valakinek. De nem ezek miatt élünk szarul.

Ami viszont igaz,hogy pl a munkanélküliek járadékát a dolgozó ember fizeti meg. Én azokat nem szeretem,aki elmehetne dolgozni,mert el tudná helyezkedni,de nem akar. Anyósom volt ilyen az elmúlt egy évben. Nem AKART elmenni. Nem az,hogy nem vették fel sehova. Nem is keresett munkát. Tőlünk keregetett kölcsön,mert nem volt már mit ennie. Egy évig tudtam,utána közöltem,hogy nem kap többet. Utána nagyon gyorsan talált munkát.

Amúgy nem sok az a pénz,amit a munkanélküliek kapnak,de sokan vannak és ugye sok kicsi....

Meg ugye van rengeteg segély fajta,támogatás bizonyos embereknek,és sokan közülük élnek is vele.

De a legfőbb gond szerintem, ott fönt a sok okos,aki telepakolja a zsebét mindenféle dolgozók által megfizetett pénzből,meg elbacnak egy csomó pénzt olyan fejlesztésekre,amire nem kéne(pl a két ezredik stadion)

2022. júl. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%

Nekem például az, hogy folyamatosan hallgathatom, hogy siránkoznak, hogy nekik mennyivel több pénz járna.


Én nem vonom kétségbe ezt az állítást, de ha erre sajnos nincs lehetőség, akkor mindig van lehetőség fejleszteni magad és tovább tanulni adott esetben. Én is évekig dolgoztam fő állásban és jártam estin egyetemre, gyakorlatilag semmire nem volt időm mellette, mert tudtam, hogy ez az ára, hogy feljebb lépjek.


Én nem nézem le a szegényeket, de néhányan annyi bért akarnak mindenféle szakképzettség nélkül, mint néhány diplomás középvezető.

2022. júl. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
38%
Én a koldusokat unom már kib@szottul.
2022. júl. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Katona Dius ***** válasza:
87%

Ugye? Nálunk a takarító nők ilyenek. 3an vannak,napi 6 órát dolgoznak,de mindig minden hót retek. Annyit csinálnak,hogy kiürítik a szemetet, és kevéssel keresnek kevesebben mint én könyvelőként. És sírnak,hogy kevés a pénzük,többet érdemelnének.

Voltam olyan helyen,ahol annyit keresett a takarító,mint én de ők ott olyan tisztaságot tartottak,hogy egy fillért nem sajnáltam tőlük. Ezektől minden vasat.

2022. júl. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Azon mondjuk szerintem tényleg kiakasztó, hogy a munkanélküliek ingyen okj tanfolyamokat kapnak, más meg fizesse ki zsebből. Meg ők kapnak több mint 2 millió vállalkozóvá válási támogatást, más meg semmit. Ez az egy jogos.
2022. júl. 7. 09:22
 8/20 Vuk-91 ***** válasza:
100%

Én, aki világéletemben szegény voltam, nem tartom különösen idegesítőnek a szegényeket, legalábbis nem szegénységi okokból. Ők is emberek, és emberként emberi hibáik vannak.


Ha valakivel bajom van, annak bizony oka van, és az megint más tészta, hogy a bizalmat sem ingyen osztogatom.

2022. júl. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Shaddark ***** válasza:
100%

Ha apád abban a családban nőtt volna fel ahol az általa "proli"nak tartott megszidott egyén, akkor ő is pont ugyanolyan proli lenne nagy valószínűséggel.

Ez még ma is főként szerencse kérdése, senki nem választhatja meg hogy felelősség teljes, értelmes szülei legyenek vagy "a kutya húzgálja a gyereket az udvaron" amíg ő sorozatot néz típusúak..

Ki lehet törni bármilyen közegből, de ahhoz sok mindennek kell történnie, akit igénytelenségre neveltek azok közül kevesen fognak megváltozni.


Amúgy meg szerintem a képlet egyszerű, a cégek profitot termelnek, a dolgozók segítenek neki ebben. Nem rabszolgák hanem szerződött alkalmazottak. Nélkülük a nagyszájú, beképzelt 24 diplomás vezetőnek se lenne haszna, mert csak tárgyalásokból önmagában kevés cég tud megélni.

Az ő munkájuk ugyanannyit hozzá ad a termelt értékhez mint a vezetők munkája. És ha nem lennének tök mindegy mennyire jó egy vezető, 0 értéket termelne a gyártó sor.

Persze lassan eljön a full automatizálás kora, (igazából már el is jött, csak még drágább mint az élő munkaerő) és akkor muszáj lesz átállni az alapértelmezésben járó, ma még utópiának számító alapjövedelemre.

Na, akkor lesz még kiakadva apukád ;)


-A munka nélküli segély csak pár hónap úgy tudom, az állás keresést könnyítik meg vele, nem tartják el azt aki nem dolgozik az országban.

2022. júl. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
19%

5

Mi a véleményed Hadházy ákoskáról, ő most koldult 6 milliót össze, hogy "dolgozzon"?


De javíts ki, hogy nem előbb kell dolgozni, aztán fizetést kapni? :DDD

2022. júl. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!