Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szülő halálát mennyi idő...

Szülő halálát mennyi idő alatt dolgoztátok fel (aki már veszetette el szülőjét)?

Figyelt kérdés
Én együtt éltem apámékkal, mert apuval közösen ápoltuk anyát. De apa hétfőn meghalt tragikus hitértelenséggel. Most nekem nagyon nehéz lelkileg és nem tudom hogyan leszek túl ezen.

2022. júl. 9. 13:14
 1/3 Senior Séf ***** válasza:
76%
A gyász feldolgozása nagymértékben függ az életkorodtól és a nemedtől. Az én apám jövő májusban lesz 50 éve, hogy meghalt. (14 voltam akkor) Igazából máig nem tudom, feldolgoztam-e, mert igazi gyászt sohasem éreztem. Szerettem fatert, jó fej volt, de egy kamasz evolúciós okokból csak magára tud gondolni, a valódi gyászt nem képes átérezni. A férfiak agyában amúgy mintegy 4x akkora helyet foglalnak el a faj-, mint a létfenntartási funkciók, ennek megfelelően bátrabbak, vakmerőbbek, és AZ ÉLETET KEVÉSBÉ TISZTELŐK. Szóval egy 14 éves siheder, aki voltam, sok mindenre alkalmas, de a gyász átérzésére a legkevésbé. Később meg már tompulnak az érzések, megszokja, hogy volt fater, nincs fater, és az élet megy tovább. Úgyhogy most, 63 évesen, ha falhoz állítanának, se tudnám megmondani, meggyászoltam-e valaha az öregemet.
2022. júl. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte választ! Érdekes amit írsz. Én 39 éves nő vagyok, biztos ez is oka a szenvedésemnek. A nők jobban lelkiznek, vagy csak jobban kimutatják.


Amikor két éve anya kómába esett, akkor apám velem együtt ugyanúgy szenvedett és sokszor sírt is. Szóval apa férfi létére is ugyanúgy meg volt zuhanva, mint egy nő.

2022. júl. 10. 21:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Fiatalon mindkét szülőmet elveszítettem.De nem igazán rázott meg egyik halála sem.Mert nem voltak jó szülők le sz@rtak nem volt szoros velük a kapcsolatom,én ha anya egyszer anya leszek sokkal jobb szülő szeretnék lenni..Szóval gyorsan túl léptem a halálukon.
2022. okt. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!