Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha egy barátotok...

Mit tennétek, ha egy barátotok vagy rokonotok megkérdezné, hogy milyen nevet szeretnétek majd adni a gyereketeknek, ha lesz, s neki előbb születik gyereke, és azt a nevet adja neki, amit ti szerettetek volna a gyereketeknek adni?

Figyelt kérdés
2022. júl. 12. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkoznék vele. A saját gyerekem nevének kiválasztását nálam nem befolyásolja a környezetemben lévő gyerekek nevei.
2022. júl. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
A párommal majd, közösen választunk nevet, ha arra kerül a sor, tehát ilyen helyzet, nem merülne fel.
2022. júl. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Katona Dius ***** válasza:
90%

Én annyira nem igazán szeretem,ha egy családon (pl) belül sok ugyanolyan nevű személy van. Van pár név ami tetszik,de egyikhez sem ragaszkodom foggal körömmel. Ha valaki direkt (tudott róla H nekem az tetszik) vagy véletlen (nem tudott róla) ugyanazt a nevet választja,mint amit majd én adnék a gyerekemnek, biztos,hogy nem csapnék patáliát ilyen semmiség miatt, keresnek másik nevet.

Ha már meglenne a gyerek és úgy adna ugyanazt a nevet a sajatjatak,utólag már semmit nem tudnék tenni,elfogadnám zokszó nélkül. Egy nevet nem lehet lestoppolni, és van elég név amiből lehet válogatni.

2022. júl. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
84%
Az ilyen kérdésekre mindig azt válaszolom, hogy még nem tudom. Szoptam már be így, pl. a kinézett szakdolgozati helyemet is így happolta el az egyik csoporttársam anno, hogy beszélgettünk és megkérdezte, hogy hova adtam be a jelentkezésemet, majd utánanézett, megtetszett neki és megkérte az apukáját, aki intézetvezető volt a laborban, hogy rakja be oda. Velem meg közölték, hogy felsőbb utasításra xy-kát kellett a kinézett helyemre rakni, sajnálják. Ennél sokkal jelentéktelenebb dolgokban is jártam már így, szóval a legjobb barátaimon kívül senkinek nem mondom el, hogy mit szeretnék. Gyerek nevét illetően alapból meg vagyok lőve, mert nem akarok gyereket de ezt nem közlöm random ismerőssel, szóval marad a nem tudom, nem gondolkodtam még rajta aztán remélem, hogy békén hagy.
2022. júl. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"A párommal majd, közösen választunk nevet, ha arra kerül a sor, tehát ilyen helyzet, nem merülne fel."


Attól, hogy a pároddal közösen választotok nevet, miért ne merülne fel ilyen helyzet. Most vagy nem érted a kérdésem, vagy én fogalmaztam meg rosszul. Nyilván úgy értettem a kérdést, hogy amit ti a pároddal együtt kiválasztottatok, azt mondod el rokonnak/barátnak, és ő azt a nevet adja a saját gyerekének, aki előbb születik, mint a ti gyereketek. Remélem érthető így már.

2022. júl. 12. 10:11
 6/12 anonim ***** válasza:

És akkor mi van? Naponta születnek gyerekek, biztos kapja némelyik azt a nevet, amit mi választottunk.

Aki ilyenen fennakad, attól megkérdezném, hogy ha az óvodában ugyanaz lesz a neve egy másik gyereknek, akkor emiatt elviszik onnan a gyereküket? Ha az utcájukban egy másik gyereket ugyanígy hívnak, akkor elköltöznek onnan?

2022. júl. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Bárcsak úgy írtam volna ki a kérdést, hogy mondjuk a saját testvéretek adja azt a nevet, amit ti szeretettek volna a pároddal :D De sajnos már nem tudom módosítani.
2022. júl. 12. 10:25
 8/12 A kérdező kommentje:
Természetesen ha az oviban vagy az utcában, egy számomra ismeretlen szülő adja a gyerekének ugyanazt a nevet, amit én szerettem volna, az egyáltalán nem zavaró. De ha egy közeli ismerős/barát/testvér adja a gyerekének, az már szerintem más kategória, főleg, miután elmondtam neki, hogy én ezt a nevet szeretném majd adni a gyerekemnek.
2022. júl. 12. 10:27
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
A ksh szerint 2021-es évben kb 89 ezer élveszületés volt Magyarországon. Az anyakönyvezhető utónevek száma kb 3-4 ezer. Így biztosan lesznek azonos keresztnevű gyerekek az országban, sőt akár egy családban is.
2022. júl. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

8-ra:

Kérdező, a semmiből csinálsz problémát. Kit érdekel, ha egy családi/baráti vendégeskedésen két gyerek figyel oda rád, ha azt mondod: "Réka, gyere ide!"

Más családokban meg apát és fiát hívják ugyanígy. De van, ahol vőt és apóst. Senki nem vág ettől eret magán, legalábbis jobb helyeken.

2022. júl. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!