Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Légkondisok! Ti bekapcsolva...

Légkondisok! Ti bekapcsolva hagyjátok a klímát egész éjszaka?

Figyelt kérdés

Sajnos tetőtéri a szobám, úgyhogy én általában egész éjszaka benyomva hagyom. Így szoktam:

- 26 fokra állítom a klímát

- legalacsonyabb hűtési fokozaton

Ilyenkor általában egy jóleső fázás szokott rám jönni, úgyhogy mindig betakarózom, mégis csak úgy az igazi aludni.

Ti hogy szoktátok csinálni?



2022. júl. 14. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Én, vagyis mi nem szoktuk bekapcsolva hagyni estére.

Általában kinyitjuk az ablakot estére és az bőven elég.

2022. júl. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk 22 fokon megy, legkisebb fokozaton, fény nélkül és mi is betakarózunk.
2022. júl. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Én este lehűtöm vele a szobát és utána kikapcsolom.
2022. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
25-26 fokon megy (egész) éjjel.
2022. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk napközben 24, Este pedig 25 fokra van állítva a klíma. Mondjuk nekünk nem szobában van, hanem a nappaliban, de így is tökéletes. Így nem fázunk éjszaka és nem is pusztulunk meg a melegben. Hozzáteszem, hogy most pár napja, vagy kb 1,5 hete nem is használtunk klímát, mert éjjel is és hajnalban is jó hűvös van kint, így mindig kiszellőztetünk, ezáltal nem is olyan meleg a lakás. Ha újra 35 fok fölött lesz a napközbeni hőmérséklet, a fentiek szerint fogjuk használni.
2022. júl. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A mienk 24 fokot tud minimum, de 22 fokot azt már túlzásnak tartom, abban már egy kiadós megfázást is be lehet ám gyűjteni.
2022. júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Ez attól függ, mennyire van pusztulat meleg. Van amikor elég hogy időzítővel menjen amíg el nem alszom. Máskor muszáj egész éjjel járatni.
2022. júl. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Gyűlölöm a hőséget, főleg aludni nem bírok benne, ha rajtam múlna, menne éjjel-nappal tökig nyomva. De itt olyan a népsűrűség, hogy az csoda, ha egy lakásnak van legalább egy ablaka a gangra vagy a lichthófra, nemhogy a szabad utcára. Itt ha valaki klímát mer járatni csendespihenő időben, fél méterrel a szomszéd, öt méterrel másik nyolc és tíz méterre másik negyven szomszéd ablakától, belé állítják a baltát. Szeptember közepéig nem fog 30 fok alá menni az áthevült belváros, itt nincs olyan, hogy hajnalra lehűl a levegő, egy pár napos hidegfronttól nem történik semmi.

Napközben járnak a klímák (40 lakásra jut 8), aztán ha látja az ember, hogy jönnek haza a feljelentgetős, ordítozós, balhézós és irigy tagok nyitott ablaknál pusztulni, nem aludni és vergődni a saját izzadságukban, akkor szépen leoltja. (Akik egyébként nyolcszor több pénzt elszórnak az életükben minden másra, mint például én.) Most például járathatnám max fokozaton egész hónapban, mert úgyis megy a légkalapács, ami elnyomja.

2022. júl. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#8 ez elég borzalmasan hangzik, megkérdezhetem, hogy melyik városban laksz? Egyébként én szarnám le, hogy kit mi idegesít, járatnám a klímát ugyanúgy. Mit tudnak tenni? Feljelentenek vagy mi?😅 Eléggé vicc kategória.

2022. júl. 14. 14:29
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

Aug 1-ig igen.

Utána szerintem nem.

2022. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!