Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a fiatalabb...

Miért van az, hogy a fiatalabb generációk annyira éretlenek?

Figyelt kérdés
Láttam fényképeket apámék meg nagyapámék korából, ők már huszonévesen felnőtt embernek néztek ki. De meg lehet nézni az akkori filmsztárokat vagy rocksztárokat is. A fiatalabb generációk viszont (90-es évektől kezdve kb.) még 30 évesen se néznek ki felnőttnek. Rengeteg embert ismerek, és egyet se látok olyan felnőttnek, mint a régieket. Én se vagyok olyan. Mi lehet ennek az oka?
2022. júl. 18. 23:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Később érnek sokuk.
2022. júl. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Nevelési hiba: infantilisek maradnak mert még huszonévesen is, mert apuci meg anyuci old meg mindent (és persze egész életükben apu meg a hibás minden marhaságukért)
2022. júl. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a kérdező a kinézetre gondolt. Nem tudom pontosan az okát, de én is észrevettem ezt. Pl. még régen, mikor nézegettem a tablókat az iskolában (ma már lehetnek vagy 25-30 éves képek) mindenki vagy 5 évvel idősebbnek nézett ki rajta. Egy netes oldalon is volt ez téma, ahol összegyűjtöttek régi képeket és ott is ez volt a téma. Szóval nem csak te vetted észre ezt.
2022. júl. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
10%

"k mert még huszonévesen is, mert apuci meg anyuci old meg mindent"

Hát én apám azt meg tudta oldani helyettem gyerekként hogy a villanyt lecsukja helyettem és mindig kérdezgeti hogy eszek e, akkor is ha 5x válaszoltam az utóbbi 1 percben. Megoldani valami lényegeset amire egy gyerek nem képes az nem igazán sikerült az öregedő társadalomnak ahogy elnézem mert egy putritelepen élünk hatalmas adósságban és mocsokban. (én esetemben teljesen igaz a putri megnevezés, Budapesten élek, bár a Budai részen de ez semmit se változtat mert egy természetes állapothoz képest szuper-rothadás ez a hely is.)

2022. júl. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
Azokat a ruhákat/frizurákat amik divatosak voltak az idejükben, mostanra az öregességgel köti össze az agyunk. Nagyapád/apád 20 évesen ugyanúgy egy kis nyikhajnak nézett volna ki Adidas melegítőben és páwagyerek hajjal.
2022. júl. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#2: Ebben nem értek egyet. A legtöbb ismerősöm 30 körül van, saját élete van, elköltözött más városba, gondoskodik magáról, boldogul, sok már házas, és gyereke van. Nem a szüleik gondoskodnak róluk. Talán a mentalitásuk gyerekesebb egy kicsit, ez talán igaz. De tényleg nem értem, hogy ez és a külső miért ennyire "visszamaradott". Valami társadalmi oka lehet? Túl könnyű és biztonságos életben növünk fel? Vagy az ételekkel, gyógyszerekkel, amiket mi már gyerekkorunk óta ettünk, kaptunk, a szervezetünk fejlődését rontottuk? Vagy amióta van tévé és internet, azóta otthon ülünk, ahelyett, hogy mennénk mindenfelé, mozognánk, és ezért? Ez utóbbit mondjuk nem hiszem, mert ismerek olyat, aki sokat sportol, a felépítése is erős, de arcra ő is olyan "visszamaradott", mint mindenki más.
2022. júl. 19. 02:15
 7/14 anonim ***** válasza:
Öltözködés,életmód..
2022. júl. 19. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem csak a régi képeknek olyan a minőségi, hogy így tűnik. Genetikai szempontból 1-2 generáció alatt ilyen mértékű változás nem lehetséges.
2022. júl. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

27 vagyok, kifejezetten öregnek érzem magam. :D

Amúgy a mai öregek fiatalkorukban olyan ruhát, hajat, sminket hordtak amit manapság öregesnek gondolunk, persze hogy idősebbnek látjuk őket régi képeken.

2022. júl. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Sunshinedoll ***** válasza:

hát mondjuk azért a 80an években nem mondanám, hogy a 20 éves rocksztárok olyan érettnek néztek ki pl :D


Más a divat, az akkori öltözködést ma már inkább komolyabbnak, régimódinak tartjuk, ezért érezhetjük úgy, hogy ők komolyabbak és felnőttesebbek voltak.

Egyébként pedig szerintem kifejezetten jellemző a mai fiatalokra, már akár a 16-17 évesekre is, hogy kifejezetten felnőttes ruhákat hordanak (a mi divat szerint) vagy a hajuk, sminkjük öregíti őket.

2022. júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!