Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mindenkori öregek mindig is...

A mindenkori öregek mindig is lesújtó véleménnyel lesznek a mindenkori fiatalabb generációkról?

Figyelt kérdés
Az emberiség már legalább 2600 éve él az „ezek a mai fiatalok” szemlélettel. Akármilyen messzire megyünk vissza a belátható múltba, az idősek fiatalok elleni kifogásai mindig is a tiszteletlenség és a tétlenség köré szerveződtek, valamint azt is több ezer éve róják fel az ifjaknak, hogy nem hallgatnak az idősebbek szavára.

2021. márc. 28. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Oké
2021. márc. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy örökzöld generációs probléma - marad is! Amikor mi voltunk pici macsekok, mi is nyíltan - vagy kevésbé nyíltan, - de kiröhögtük az idősebbeket, amikor a "hegyi beszédjeiket" tartották. Aztán azon kapja magát az ember, hogy - bár ő csak jót akart, - megéli ugyanezt. Nyilvánvaló, hogy nem esik jól egy jótanácsot adó embernek, hogy nem veszik komolyan, pedig csak azért teszi, amit, mert szeretné megkímélni felesleges tapasztalatgyűjtési köröktől a célközönségét, - aztán ez nem így szokott elsülni az esetek jelentős hányadában.
2021. márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Régen sokkal merevebb volt a világ, alig változott. A fiatal generációk kb. ugyanazt csinálták, mint a szüleik vagy a nagyszüleik a maguk idejében, és idős korukra is hozzájuk hasonlóak lettek. Ehhez képest ha mondjuk összehasonlítom, hogyan gondolkodott nagyszüleim generációja 60 évesen és hogyan a szüleimé, hát ég és föld.

Másrészt jóval hangsúlyosabb volt a tekintélyelvűség, az emberek gondolkodását sokkal inkább meghatározta a családjuknak való megfelelés, tehát amiket akkoriban tiszteletlenségnek éreztek, ma fel se venné senki.

Szóval szerintem ez a jelenség egészen más volt a régi időkben, mint manapság (még ha a szavak szintjén hasonlónak is tűnik).

2021. márc. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%
Csak a napi 20 orat telefont bamulo mobilzombikrol van lesujto velemeny, meg a tobbi elkenyeztetett hulyegyerekrol.
2021. márc. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

az utolsó előtti válaszoló leírta a lényeget: az utóbbi évtizedekben elég sokat változott a világ, így talán most vmivel élesebb az ellentét a generációk között, viszont régebben is létezett.


a 4-esen meg jót röhögtem :D én 30 múltam, és igen, sok szemtelen elkényeztetett fiatal van, de sztem semmivel sem rosszabbak, mint mondjuk a mai 50 évesek,sőt.


nem kicsit ironikus, hogy folyton elhízott, nyelvet nem beszélő, piacképes tudással nem rendelkező 50 felettieknél látom, hogy lenézik a fiatalokat, és meg vannak róla győződve, h ők sokkal jobbak :DD

2021. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ebben csak az a szomorú, mikor látom, hogy szemetel vagy épp a kutyáját szaratja és nem szedi fel. És ezek után képes még mindig beszólni a vén hülye. Azt hiszik, hogy különbek, mint a fiatalok.
2021. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6:


5-ös vagyok. igen, ez a legszomorúbb, hogy viselkedni sem tudnak jobban, igazából semmiben sem jobbak, mégis vmiért az hiszik, ők voltak a csúcs.


hihetetlen történeteket tudnék mesélni idősekről, akik elmagyarázzák a 8 általánosukkal, hogy hova rakja át az oszlopot a 3 diplomás mérnök főnököm a tervben:D és tényleg azt hiszik, ők jobban tudják.

2021. márc. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!