Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan keressek így munkát,...

Hogyan keressek így munkát, albérletet?

Figyelt kérdés
Még nem diplomáztam le, de már csak a szakdolgozatom van hátra, ezért szeretnék elkezdeni dolgozni. Diákmunkát, vagy akár rugalmasabb “rendes” munkákat is nézegetek és leginkább Budapest lenne a cél, szeretnék felköltözni mert ott minden téren sokkal több a lehetőség. Dolgozni még nem dolgoztam, így ezzel semmi tapasztalatom nincsen, de albérletet sem kerestem még így. Hogyan lehet ezt a legegyszerűbben megoldani?
2022. júl. 19. 08:51
 1/7 A kérdező kommentje:
így = vidékről úgy, hogy nem tudok folyamatosan feljárni Budapestre és nincsenek ismerősök
2022. júl. 19. 08:53
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell "folyamatosan", csak ha behívnak interjúra. Amúgy a covid után az is lehet hogy nyitottak arra hogy az első interjú online legyen, akkor nem kell utaznod.

Meg kell próbálni összeszervezni hogy 1-2 nap alatt lemenjen több beszélgetés, megnézni több albérletet, stb.

2022. júl. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Shaddark ***** válasza:
100%

Vidékről Pestre menni állásba elég költséges. És idő igényes is.

Mondjuk így hogy nem írtad hogy milyen szakon végzel nem igazán lehet mit írni rá, adott szakokra lehetnek megoldások, adottakra meg nem.

Én ingáztam anno 2005-ben amikor feljártam a fejvadász cégekhez vidékről.

Sajna időzíteni nem nagyon lehet ezeket, akkor kell menni amikor hívnak mert a második körtől általában több jelöltet hívnak egyszerre ugyanarra az állásra. Az elsőt tudod szabadabban kezelni, de az csak a fejvadász cég interjúja, hogy javasoljanak-e.


Albérletet az után keress ha már van állásod.

Nagyon nem mindegy hogy 3 órás utazás a bejárás vagy 5 perc.

Lehet a bérleten is el gondolkodhatsz, ha sokat kell járni lehet jobban megéri.

2022. júl. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bölcsész szakon tanulok, szóval itt nem igazán játszik a gyakornoki program stb., illetve nincsen semmiféle végzettségem vagy tapasztalatom. Igazából nekem sem szempont egyáltalán, hogy szakomhoz kapcsolódó vagy “hasznos” tapasztalatot jelentő munkám legyen, mert még nem hosszú távra tervezek (egy év a biztos, amit Budapesten töltenék és dolgoznék). Mivel még két félévig lesz hallgatói jogviszonyom (egy passzív, egy aktív) ezért diákmunkában is gondolkozom, az talán rugalmasabb ebből a szempontból is. Ezért nem akartam pontosítani, mert szinte mindegy.
2022. júl. 19. 09:56
 5/7 Shaddark ***** válasza:
100%

Mondjuk ha nem feltétlen akarsz diplomás munkakörben dolgozni, az leegyszerűsíti a dolgokat. Nem kell 3-4 körös interjúkra járkálnod.

Ha meg már fent vagy, onnan egyszerűbb lesz sokkal váltani. Ez jó terv szerintem.

2022. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok

Én is bölcsész vagyok és én úgy csináltam ahogy írtam. :)

2022. júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És kb. mennyi időt célszerű hagyni költözésre stb., hogy nagyjából tudjam mikor tudnék majd kezdeni? Csak úgy költöznék, ha tudom lesz munkám is.
2022. júl. 25. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!