Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan keressek albérletet...

Hogyan keressek albérletet egyedül, ha csak egy szobát szeretnék bérelni, de még nincsen lakótársam?

Figyelt kérdés

Megpróbálom picit érthetőbben kifejteni a problémát. Albérletbe kell költöznöm (nem vettek fel kollégiumba), viszont egy egész lakást a rezsijével együtt nem tudok megfizetni hosszú távon és emiatt csak egy szobát szeretnék kivenni. Maximum 50 ezer forintot (plusz rezsi) tudok erre szánni és annyi elvárásom van, hogy egy normális, igényes lakásban szeretnék lakni, ami normális környéken van, ahol van saját szobám, ami normálisan fel van szerelve (bútorok, alap háztartási gépek). Ingatlanos oldalakon és facebook csoportokban keresek kb. 3 hete.

Adja magát, hogy keressek egy kiadó szobát és így betársuljak valaki vagy valakik mellé, de jelenleg nem találok megfelelő lehetőséget (nagyon kevés ilyen hirdetést találtam, és vagy a lakás ára/állapota/elhelyezkedése nem stimmel vagy a lakótársak). Valamint eléggé kiszolgáltatott így, hogy várom vajon keresnek-e lakótársat valahova, lesz-e ilyen hirdetés stb., stb., aztán ha nem lesz ilyen, akkor így jártam. Részemről az is szóba jöhetne még, hogy akkor kiveszek egy több szobás lakást egyedül és abba a lakásba keresek magam mellé lakótársakat, akikkel a későbbiekben majd megosztjuk a költségeket. Ugyanakkor eddig azt tapasztaltam, hogy ezt a bérbeadók nem szeretik. Legalábbis nekem eddig mindenki azt mondta, hogy ő ebbe nem megy bele és csak egy már meglévő csapatnak akarja kiadni, akik teljesen feltöltik a lakást. Keresek lakótársat is, de ismerősök között nincsen senki sem akivel költözhetnék és idegenekkel pedig nagyon nehéz így összeegyeztetni a dolgokat (hogy olyan lakást találjunk, ami pont megfelel mindenki igényeinek, lehetőségeinek és nyilván előfordul, hogy valaki visszalép stb.).

Közben azt látom, hogy fogynak a hirdetések és újabbak pedig csak jóval ritkábban kerülnek elő. Mivel nem kerestem még albérletet ezért nem tudom mi a tendencia, mikor van igazán "szezonja". Még vissza van a ponthatárok kihirdetése és az első évesek koli jelentkezésének az eredményének a kihirdetése, szóval abban reménykedek, hogy talán majd még akkor is lesznek szobák. Csak közben egyelőre azt látom, hogy folyamatosan fogynak a hirdetések és ez nem tűnik egy pozitív jelnek.


2021. júl. 15. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez augusztusban fog beindulni.

Nincs fóruma a DÖK-nek, pl.? Ők nem segítenek?

2021. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Csak attól félek, hogy akkor majd nagyon sokan fognak egyszerre albérletet keresni és nagyon gyorsnak kell majd lenni vagy esetleg addigra elfogynak a jobb lehetőségek és csak az marad meg, ami pl. túl drága és nem tudom megfizetni. A HÖK nem hiszem, hogy tudna ebben segíteni, mármint szerintem ilyesmivel nem foglalkoznak.
2021. júl. 16. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!