Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Illik elmenni a temetésre...

Illik elmenni a temetésre ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A testvérem barátnőjének (nagyjából 2 éve vannak együtt, külön élnek, mindketten otthon, a saját szüleiknél) a nagypapáját fogják temetni. A testvéremmel jó a viszonyunk, a barátnőjével néha összefutunk itthon, de csak pár szót szoktunk váltani, de a szüleit, nagyszüleit nem ismerem, sose találkoztam velük. Ilyenkor illik elmenni a temetésre? Gond, ha nem megyek el? (A melegben rendszeresen rosszul vagyok, nagyon rosszul bírom, ezért ha lehet, inkább itthon maradnék, de ha kell, kibírom, szoktak ülőhelyet biztosítani.)

2022. júl. 22. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Dehogy gond, mikor még friss volt a kapcsolat és nem éltünk együtt a párommal akkor nem mentünk el egymás nagyszülőjének a temetésére, nem még hogy a tesóinkat cibáljuk rá. Bennem ez fel se merült, kényelmetlenül is éreztem volna magam.
2022. júl. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis.

A testvérednek illik elmennie. Sem neked, sem a szüleidnek nem kell.

2022. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is így érzem, de anyukám azt mondta, hogy szerinte illetlenség lenne, ha nem mennék el, mivel az egyetem miatt én is itthon élek, és a tesóm (meg a szüleink) innen fognak indulni a temetésre, így furcsa lenne, ha én meg itthon maradnék.
2022. júl. 22. 12:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha jóban vagytok, és közeli a viszony, akkor igen.
2022. júl. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hú, nekem az lett volna furcsa a nagyim temetésén ha egy komplett vadidegen család jelenik meg akik soha nem találkoztak vele... Mi külön kértük hogy csak az jöjjön aki valóban ismerte.
2022. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a szüleid mennek?

Khm, mintha csak az enyéimről írtál volna. :-)))

Vond meg a vállad, hogy hát akkor illetlen vagy, nem lehet mit csinálni. :-)

A szüleid egyébként találkoztak már a lány szüleivel? Ha nem, akkor kifejezetten hülye helyzet, hogy ott fognak megismerkedni. Úgyhogy ebben az esetben inkább ők lesznek illetlenek, ez meg az én véleményem.

2022. júl. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A tesóm barátnőjével nem rossz a viszonyunk, de egyáltalán nem közeli, az elmúlt két év alatt nagyjából 8-10 órát tölthettünk el egy légtérben összesen. Kedves lány, de nem ismerem igazán.


Szerencsére eddig nem sok olyan eset volt, amikor ilyenen kellett gondolkodnom, így nem tudom, hogy mi a szokás. Rokonok temetésén mindig ott voltam, barátot, közeli ismerőst, osztálytársat pedig szerencsére még nem veszítettem el.

2022. júl. 22. 12:28
 8/10 A kérdező kommentje:
A szüleim ismerik a lány szüleit (azelőtt is ismerték őket, mielőtt az öcsémék járni kezdtek), és ha jól tudom, a nagyszüleivel is találkoztak már, úgyhogy azt értem, hogy ők miért mennek.
2022. júl. 22. 12:32
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, akkor ők ismerősként elmennének akkor is, ha nem járna a bátyád a lányukkal.

Hát, így már határeset, de úgy is fel lehet fogni, hogy ők képviselik a családot, tesód meg ott lesz, mint az elhunyt unokájának lovagja.

Most is azt mondom, nem szabad megsértődniük a lány szüleinek, ha nem mész el. Az egy másik kérdés, hogy én (aki bírom a hőséget, ha nem is szeretem) ilyen helyzetben elmennék.

2022. júl. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Még gondolkodok, hogy mi legyen, nem szeretnék illetlen lenni. Nem érzem úgy, hogy a lányt vagy a szüleit lelkileg támogatni tudnám a jelenlétemmel, hiszen még a lányt le ismerem túl jól, de valahogy ezt kifogásnak érzem. :/
2022. júl. 22. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!