Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A párod vagy a kisbabád...

A párod vagy a kisbabád életét mentenéd meg? (elméleti kérdés)

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam egy történetet, amiben a várandós anyuka olyan rossz állapotba került, hogy az orvosnak a férjet köteleznie kellett, hogy válasszon, melyiket mentse meg, mindkettőt nem biztos, hogy tudja, olyan meg nincs, hogy próbálja meg mindkettőt - legrosszabb esetben egyikük élhet.


A férj azt felelte, nem veszíti el a párját.


Az anyuka (már korábban született egy gyerekük) alig-alig értett bármit is, mi történik körülötte, de ez eljutott hozzá, és lélekben teljeseb felháborodott, csalódott, hogy a kisbabájukat kellene mentenie, nem őt.


Ha valóságos lenne a helyzet (van már egy gyerek vagy nincs), ti mit választanátok a férj helyében: a párotok élje túl vagy a baba?


2022. júl. 23. 19:20
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Pontosabban a kérdés: A párod vagy a kisbabátok életét....
2022. júl. 23. 19:20
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
A férfiak inkább a nőt mondják, hogy meg kell menteni, a nők pedig a gyereket. Ez szülési szituációra értendő.
2022. júl. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
A történet nem igaz. Mindig az anyát mentik elsősorban. Én ezt jogosnak érzem, a magzat még el sem kezdte az életét, emiatt mentik az élő embert, az anyát.
2022. júl. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%

Ahogy 2-es írja.

Ebben benne van az, hogy a nő azért kihordta a gyereket meg minden.

A férfi részben pedig, hogy ha belegondol, hogy ottmarad férfiként egy csecsemővel, és vajon meg tudna-e neki adni mindent, aminek egy újszülöttre szüksége van...hááát....

Sok férfinál eleve akkor esik le a felelősség, meg hogy tényleg született egy gyereke, meg hogy mivel jár, mikor a gyerek már ott van, és megszületett.

A nők a terhesség során hamarabb ráhangolódnak.

2022. júl. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Fájdalmas döntés ez. Ha én férfi lennék ilyen szituban, a páromat menteném. Eleve ott van a másik gyerek, akinek szüksége van az anyjára. Az újszülötthöz még nem kötődnek emlékek, szegényke még semmit nem tud magáról, semmiről.
2022. júl. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván fordított szituáció nincs, mert az apuka nem tud szülni, de én nőként a férjemet választanám. Gyerekünk még lehet, férjet viszont nem akarok másikat. Nyilván nem 10 éves gyerekről beszélek, hanem egy éppen megszületett csecsemőről.


Persze lelehet pontozni, hogy ilyen dögnek ne is legyen gyereke mint én, de ez van. :D

Én így gondolkodok.

2022. júl. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%
Fájdalmas döntés, de egyértelműen a páromat. Mi van, ha a gyászba belehalok (így vagy úgy, betegség, vagy öngyilkosság következtében) és ott marad egy minden szempontból élő, de minden szempontból neveletlen gyerek? Ez még a virágzó nyugati országokban is kicseszett nagy felelőtlenség (lenne), ahol olyan szociális ellátórendszer van, amilyenről Magyarország csak álmodik... nemhogy itthon...
2022. júl. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%
6: teljesen jól látod a kérdést (7.vagyok, felpontoztalak)
2022. júl. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Férfi vagyok, a páromat.
2022. júl. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ez a kérdés e,éve fel sem merül, mert 1, az orvos mindig azt menti, akinek az élete "ertekesebb" és ez a már élő nő a meg nem született magzattal szemben és 2, ha választani kellene se a hozzatartozo velem3nye szamitana, hanem az egszesegugyi állapot.

Amúgy nő vagyok, de a társamat menteném én is.

2022. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!