Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A társadalom hogyan tudná (ha...

A társadalom hogyan tudná (ha akarná) kompenzálni azokat akiknek nem jut párkapcsolat egész életében?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele hogy sokan hallani sem akarnak ilyenről, sajnos nyilván nem is realitás, de ha eljátszunk a gondolattal, akkor mégis, hogyan lehetne a társadalomnak támogatnia, úgymond kompenzálnia azokat akik (természetesen önhibájukon kívül, tehát nem az önjelölt szerzetesekre meg a börtönben élőkre gondolok) sosem tapasztalhatják meg a párkapcsolatot és mindent ami azzal jár, ami az emberek többségének természetes? Milyen segítségek, kedvezmények, juttatások lehetnének reálisak? (Gondolok itt ilyenekre mint lakástámogatás, adókedvezmények, magasabb fizetés, ingyen TB, akármi hasonló.)

Ui. bármennyire is szentségtörés egy ilyen gondolat sokak számára, nagyon is komolyan gondolom, ha már a gyerekesek, az idősek, a diákok stb. mind támogatva vannak, akkor igazán logikus és érhető dolog lenne a pár nélkülieket is támogatni valahogyan.



2022. júl. 19. 00:40
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
89%
Én sehogy se támogatnám. Nekem sincs párkapcsolatom, jóeséllyel nem is lesz, de ettől még nem érdemlek sem én, sem te semmi előnyt.
2022. júl. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
90%
Jó hogy nem már prostituált utalványt akarsz ember.
2022. júl. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
93%
Annyi szingli van... Én programokkal támogatnam őket, hogy legyen hol ismerkedni. Soha nem volt még ennyi egyedül élő ember.
2022. júl. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
31%
Én azzal támogatnám őket hogy valami komolyabb gondot adok nekik, így elfelejtenének a csajozáson sopánkodni.
2022. júl. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
14%

Röhögni fogsz:ezt már komolyabb fórumokon is felvetették.

"A New York Times rovatvezetője, Ross Douthat 2018 májusában írt egy hasonlóan ellentmondásos opciót "A szex újraelosztása" címmel, amelyben azt javasolta, hogy a szexrobotokat és a szexmunkásokat elkerülhetetlenül felszólítsák az incelek szexuális vágyainak kielégítésére...Néhány kommentátor ezzel a nézettel egyetértő cikkeket írt, köztük Toby Young, aki egyetértett abban, hogy a szexrobotok "működőképes megoldás" lehetne." (Wikipédia)

2022. júl. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
94%

3-assal egyetértek, de szerintem tutira van csomó ilyen program, csak meg kell találni.

Egyébként én sem érzem úgy, hogy ezt különösebben támogatni kéne. A családokat azért támogatják, mivel ott arról van szó, hogy több embert kell eltartani, mint ahány dolgozik, és a gyerekek a jövő potenciális adófizetői, akik nélkül nem működne a társadalom... Így is fogy a munkaképes korúak száma az országban, ezért vannak támogatva a családok, ez szerintem teljesen reális és mind az államnak (támogató) mind a családnak (támogatott) közös érdeke, hogy a gyerekek hasznos tagjai legyenek a társadalomnak.

Te azzal, hogy nem találsz párt, milyen hasznot hajtasz a társadalom számára? Vagy milyen anyagi hátrányban részesülsz? Kénytelen vagy saját magadat eltartani? Elég kisebb lakás is, ami könnyebben fenntartható, mert csak 1 személy lakik benne?

Nekem pl. nem volt gyerekkorom, nem volt lehetőségem eljárni bulizni és még barátaim sincsenek. Akkor én is jöjjek sírni, hogy kárpótoljanak, mert úgy érzem, valamiről lemaradtam? Mindenki lemarad valamiről... Ez van. Az élet nem habostorta. Sajnálom, ha ezzel újdonságot mondtam.

Egyébként megsúgom, hogy párkapcsolatban élni, és állandó jelleggel alkalmazkodni valakihez vagy valakikhez nagyon-nagyon nehéz, főleg hosszú távon. A mai társadalomban ez keveseknek adatik meg. És akkor jön a válás meg a gyerektartás meg a pereskedés a közös vagyonon. Ugye, hogy nem is hiányzik annyira? Nem értem, miért beszélnek a párkapcsolatról sokan úgy, mintha sütiosztásról maradtak volna le. Azt a sütit el is kell készíteni, és bizony akkor is meg kell enni, ha szénné ég...

2022. júl. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
97%
Neked megengedi az állam hogy kétszer olyan gyakran verd ki a farkadat otthon magadnak mint a párkapcsolatban élők
2022. júl. 19. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
89%
Sehogy
2022. júl. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim válasza:
79%

Eskuszom egy darabig gondolkodtam rajta, hogy mi az hogy onhibajan kivul nincs lehetoseguk parkapcsolatra, de nem sikerult megfejteni azthiszem. Ezt egy kicsit kifejtened kerlek?


Addig is itt az en velemenyem: Az egyetlen szamomra elkepzelheto magyarazata a fenti helyzetnek az, hogy annyira alul-szocializalt hogy maximum a szuleitol kerhetne karpotlast valamilyen formaban, a tarsadalom pedig tamogatja az ilyen embereket: Ingyenes pszichologussal amit a TB tamogat. Ha nem jol ertelmezem a helyzetet akkor tovabbra is aktualis a fenti keresem, magyarazd meg kerlek a helyzetet.

2022. júl. 19. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim válasza:
92%
9-es vagyok, meg valami: A kompenzaciot mint szohasznalatot sem igazan ertem. A parkapcsolat nem jar, azert mindket fel megdolgozik. Ezert aztan, meg egy idealis tarsadalomban sem jarna kompenzacio ha valaki serult/balfasz es ezert nincsen parkapcsolata, maximum tamogathato a serulesenek a lekuzdeseben.
2022. júl. 19. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!